Zosilovač na sluchadla? aky?

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

Páni potreboval by som poradiť. Použivam zvukovku SB Xtreme Audio, do nedavna mi hralo Koss Porta Pro 25th Anniversary link: http://www.progamingshop.sk/koss-porta- ... 37478.html

zlomil som ich... kym sa vyreklamuju kupil som tu na fore tieto, použivane steelseries-siberia:

http://www.progamingshop.sk/steelseries ... -1455.html

ked ich vyhulim (ako som na koss bol zvyknuty) tak už basy nestihaju, skresluju, vyšky hraju krasne, pomôže mi nejaky zosilovač na sluchadla či sa mam s tym zmieriť? ak ano aky prsosim? (nevyznam sa totiž ktora karta čo dokaže vybudiť, kolko Ohm repro atd atd)

čo sa tyka nastaveni, eq defaul, 3d vypnute, crystalizer vypnuty...

dakujem za každu radu.
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Tiez nie som nejaky odbornik ale z vlastnych skusenosti (Siberie mam) si myslim ze im nepomoze nic. Sluchatkovy zosik som sice neskusal ale pri skusani z MP3ojky Creative ZEN, Realteku a sluchatkoveho vystupu z receivera Philips FR995 pripojeneho cez SPDIF sa mi nezdalo ze by im moc pomohol lepsi zdroj. Su to sice len stuple ale take d-Jaysy alebo PL-50 hrali jasne lepsie cez ten receiver. Povedal by som ze Siberie lepsie nezahraju, asi sa budes musiet uspokojit. Basy nestihaju to pocitujem aj ja, preto cez nich logicky nepocuvam hudbu ked mam lepsie.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

ok dakujem za tvoje postrehy. (škoda že nehraju tak dobre ako vyzeraju) :) u porta pro je to naopak :)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa Wizik »

Týmto low-end slúchadlám toho veľa nepomôže, proste je to ich limit. A vypočuj si niečo lepšie ako koss porta pro, budeš prekvapený ;)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

wizik na tvoje nemam prachy haha, čo by si doporučoval ?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

siberie som nepocul, ale bude to low end no
koss porta pro to je tragedia o ktorej sa radsej nejdem vyjadrovat

ak mas peniaze, mohol by si si nieco kupit, hehe
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Ja by som zhodnotil aj ked som Porty pocul len na mojej ubohej MP3ojke ze jedine co maju lepsie jak Siberie su vysky, stredy boli zastrene a uplne bez detailu aj ked nieco na tom bude mat podielu aj ze neboli dostatocne vybudene si myslim. Basy zahuhnene, viac vpredu. Ale kazdemu podla chuti toto je moj nazor.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

no to znamena že som asi nemal nič poriadne na ušoch :), čo by ste doporučovali kupiť? niečo rozumne cena/vykon, viac ako 70e za sluchadla nedam... hm? dakujem za postrehy
Používateľov profilový obrázok
vazovski
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ut 13. Okt, 2009, 20:42
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa vazovski »

Môzes skusit tieto: http://www.proaudio.sk/sluchadla/profes ... la---2723/
Za tu cenu su super,hraju o moc lepsie ako Koss porta pro.
MB:Gigabyte GA-MA785GT-UD3H ,CPU:AMD Athlon II X3 435,Cooler:NOCTUA NH-U12P SE2, GPU:Integrovana,RAM:2GB DDR3 ,HDD ST350041 8AS Seagate (500 GB, 7200 RPM, SATA-II),HDD2,Audio:Integrovana,CASE:FRACTAL Define R2 (titan grey),PSUCorsair 450W,OS:Win 7 Ultimate 32
ANONYM_a7

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no to povedzme ze radsej nie :-) tie plastove klby , mnam ;)

http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... fi-15g.htm toto keby si uderis na uska tak budes chodit vysmiaty po svete jak keby ti do ust napchali dve jablka :D
Dovolim si ta nalinkovat na recenziu : http://pc.sk//ultrasone-hfi-15g

;) prijemne citanie
Používateľov profilový obrázok
vazovski
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ut 13. Okt, 2009, 20:42
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa vazovski »

Broslowski:
cena bola max 70€,pricom ja som dal sluchatka za tretinovu cenu ako Ty.Samozrejme to nie su sluchatka na ulicu a doma na vyzore az tak nezalezi :-)
Mal si ich niekedy na usiach?
Mam aj Koss Porta pro a zvukovo sa porovnat ani nedaju.Behringery hraju niekolkonasobne lepsie.
MB:Gigabyte GA-MA785GT-UD3H ,CPU:AMD Athlon II X3 435,Cooler:NOCTUA NH-U12P SE2, GPU:Integrovana,RAM:2GB DDR3 ,HDD ST350041 8AS Seagate (500 GB, 7200 RPM, SATA-II),HDD2,Audio:Integrovana,CASE:FRACTAL Define R2 (titan grey),PSUCorsair 450W,OS:Win 7 Ultimate 32
ANONYM_a7

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

kpp som mal na usiach, tamtie co spominas som nemal, kludne sa zastav na porovnanie ku mne domov ;) mam tu clekom slusnu zbierku modelov a spravis si prehlad aspon :good:

Vacsina ludi je ohcotnych si priplatit za kvalitu, sluchadla nekupujes na mesiac ci pol roka ale na ovela dlhsie obdobie ;)

ps ja tie ultrasone nevlastnim, len som ich recenzoval ;) a fakt je to kvalitka za ktoru sa oplati si zaplatit :-) (taky ujo fester182 by potvrdil :-))
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

dakujem, vazovski: moc sa mi nepačia a naozvaj pôsobia lacnym dojmom, možno za tie peniaze hraju dobre, ale radšej kupim niečo lepšie...

Broslowski, dakujem, recenziu som čital hned ako vyšla v sept. verim že za tie peniaze hraju krasne ale z recenzie som sa dočital že priliš preklesneny dunivy zvuk bass-ov čakať nemam, ja by som rad kupil sluchladla kde je hlavne bassovy prednes (neviem ako sa spravne vykoktať)

a ano maš pravdu, kedže sluchadla by som nemal na jeden vikend, dal by som aj 100e, ved dojdu nejake tie odmeny, mate ešte nejake napady? ja ked si otvorim nejaku stranku kupil by som každe druhe hehe :)

ešte raz dakujem
ANONYM_a7

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No keby si zozenies tieto niekde ze by si sa zmestil do rozpoctu, myslim ze je to uplne skvela volba :-)
sr80 maju viac basu ako sr60 no ten bas by som nebral tragicky, na musiku je dobry.
ak bas tak pozri http://headphones.cz/inshop/domaci/uzav ... h-t500.htm je to skvela volba za tie prachy ;)
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zosilovač na sluchadla? aky?

Príspevok od používateľa lil_b »

hehe tiež su tušim v recenzii od teba :) tie 500vky, idem pozrieť tie SRka, porovnam, objednam, dam potom vedieť. dakujem. už sa teššiiim jak to vyhuliim

edit: už som porovnal...
tie "grado" vyzeraju uchvatne oproti tym ath-čkam... pani, asi sa capnem po vačku a kupim tie sr80i... :) predsa len to neni na jeden rok a teraz budu odmeny...

Návrat na "Zvuk a PC"