Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ono koncept automatov sa moc nezmenil nikdy (max tak planetky verzus spojkove). Mal niekto možnosť jazdiť CVT?


Rád by som si to niekedy skúsil :D ale nebolo by to nič pre mňa

edit: k***y špinavé :x :x :x
http://natankuj.sme.sk/c/5642243/snaha- ... resla.html





.
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

fuu, dnes som si kupil decembrovy Speed a je tam jeden test Nissanu GT-R (strana 86-87)...odporucam precitat vsetkym fanusikom toho auta
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nascanuj :)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

OMG :OO=
pochopim ze to nie je uplne dokonale dotiahnute, ale tak mali vyriesit ako to dotiahnut a nie to zahodit do kosa. Napriklad ja by som pri predaji prikazal aby auto preslo nejakou tou kontrolou kde by bol napisany aj skutocny pocet najazdenych kilometrov. Ak by tento udaj nepozadoval kupujuci od predavajuceho tak do zmluvy by som dopisal koonku ze kupujuci nepozadoval overenie skutocnosti nahbehanych kilometrov.
No ale co sa cudujeme, Slovensko trpi pre nedostatok schopnych ludi vo vlade. :wallbash:

btw: dnes som siel rano do prace an aute a mal som zapnute radio, naladena stanica europa 2. A pocuvam a hovorili tam nieco taketo:
na slovensko sa dovazaju auta burane, utopene, so stacanimi kilometrami .... (proste ze sa sem vozi dopad) ak nechcete byt oklamani a chcete kupit skutocne dobre auto pridte ku tym najlepsim. Pridte do AAA auto a zverte sa do ruk profesionalov.....
Tak skoro som sa vybural bo mi asi na sekundu zastavil mozok
Naposledy upravil/-a HellAngel v Ut 16. Nov, 2010, 19:09, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

nemam skener bohzial...ale v skratke tam recenzent pise aka je ta elektornika v realnom svete a celkovo taky pohlad majitela auta, nie len na to, ze za kolko to da Nordschleife....jeden priklad za vsetky, brutalne sa tomu auto prehrieva prevodovka a je potrebne menit olej v !prevodovke! kazdych par tisic kilometrov (vymena vyjde na 20 000 ceskych korun), lebo ze ked odfajcite celu skrinu tak vymena vyjde na pol miliona ceskych korun...dalej ze tomu dost praskaju kotuce a vymena je mozna len vsetky styri naraz...dalej ma to nejaku cervenu skrinku /taky elektornicky bonzacik :) / a trebars ked vypnete za beznej premavky, alebo prosto ked mate chut stabiliziaciu tak uz tym porusujete zarucne podmienky...ale su tam aj zaujimavejsie veci, ktore ma ako fanusika tohto auta celkom prekvapili...za 3,59€ co ten casak stoji sa to oplati uz len kvôli tomuto clanku
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Snake napísal:Mal niekto možnosť jazdiť CVT?
Tatko to skusal na Mercedes B alebo A neviem presne ,a pochvaloval si.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

aha, takže klasický bullshit...zatiaľ všetko je sprostosť,

TranOil (prevodový olej) sa mení každých 18tkm
Praskajú kotúče? Poznám dosť majiteľov GT-Rka (jeden má najazdených 30tkm) a 2x menil doštičky
Keď vypneš VDC? Blbosť, môžeš jazdiť bez VDC bez problémov, len keď sa príde na to že si auto launchoval, a odfajčíš transku, tak vtedy ti neuznajú záruku (Toto je riešené updatom firmwaru prevodovky, keď spojka zopne aj bez vypnutého VDC len podotýkam, že tento update je už vonku od roku 2008, a v EU sa GT-Rko bez tohto updatu ani nedá zohnať)

3,6€ za takýto bullshit? To si radšej kúpim cigarety (ujma na zdraví bude taká istá)

Nože popíš ešte dačo...





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Takze tatko dosiel domov...cize info z prvej ruky
Bol to Mercedes A 160CDI
Pokial si paku nechal v D-cku tak prevodovka fungovala na system CVT ,pokial si hodil manual rezim tak si si mohol radit 5 alebo 6 stupnov klasicky ako v automate.
Idealne to je do mesta kde,neustale brzdis,pridavas.Len si proste pridaval plyn ,prevodovka otacky drzala na cca 1500-2000 pekne si zrychloval,spomaloval,bez trhania,skakania.
Pri kickdown-e to tahalo celkom slusne ,len mu pripadalo divne ho trapit na cca 4500 rpm dlhsie ako 10 sekund...
Do mesta ideal

//prave rozmyslame ci to bola 160CDI alebo 170 benzin,lebo skusal obidve a si presne nepamet :wallbash:
Naposledy upravil/-a qq6600 v Ut 16. Nov, 2010, 19:43, upravené celkom 1 krát.
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak ja neviem no...maju to ako dlhodoby test...a naboku je este nadôvazok stlpcek ze "provozni naklady" a tam je to trosku konkretnejsie, ze co kolko stoji a ako casto to zvykne odchadzat a aky system oprav sa na to aplikuje, spotreba atd. napriklad opotrebenie pneumatik je podla ich testov dvojnasobne na prednych pneumatikach, aj ked je to stvorkolka..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

To odfoť :D som zvedavý :D keď v CZ menia olej prevodovky za 600€, tak budem musieť povedať chalanom v Auto-Impex BA (diler Nissanu), nech neblbnú s tou cenou 590€ za komplet servisnú prehliadku s výmenou filtrov a olejov. Dlhodobý test Nissan GT-R :D. Podľa mňa to je celé výmysel, alebo si to zaplatil niekto :D opotrebenie predných pneu keď GT-Rko je zadokolka (2:98), to už fakt popiera fyzikálne zákony...

Neberú redaktorov? Teda, pýtam sa preto, že u nich robí asi nejaký vodoinštalatér, a nie niekto kto autám rozumie...





.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1479
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sangala »

Aktualne sa zamyslam nad tymto problemom a neviem ako to rozlusknut ak viete poradte pls ;)
V octafke mame radio Becker GrandPrix 7993 a chcem na tom spojazdnit aby mi cez to hral aj MP3prehravac mobil atd... Ma to priamy vystup na nejaku Ipod sadu no to mi je nanic. AUX vystup priamo na radiu nieje ale na stranke je napisane ze AUX vstup (len bez CD-meniča)... takze potrebujem kabel do radia co je z cd menica ale na druhom konci je 3,5 mm jack .. ci ako ? ako tam rozbeham ten AUX viete niekto poradit ?
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

este k tomu ako sa tomu prehrieva prevodovka...tak po 6 kolach na brnenskom okruhu sa mu prehriala prevodovka natolko, ze musel zastavit a nechat ju chladit ci co...sak budem citovat, aj ked sa mi moc nehce: "Teplota převodovky, opotřebení pneumatik, opotřebení brzd. To jsou tři klíčová místa, kde Vám GT-R dokáže, že fyzikální zákony platí. A taky vám nepěkne provětrá peňeženku - viz samostatný boxík. Ježdění v Mostě se nebudeme zaobírat, je to to samé co Brno, jen se uvedené efekty projevujú ješte výrazněji. Opět se převodovka přehreje po pěti šesti kolech musí se chladit, aby se předešlo drahé výměne oleje nebo ztrátě záruky."
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

After two days and ten 20 minute sessions of track time in 85 (29°C) degree weather, I was running 216 F (102°C) on the final day, after pushing her guite hard. She normally runs between 195 (90°C) and 200 F (94°C). I am in the process of changing out the fluid after 1600+ miles (2600km) and dropping the pan to check for metal fragments.
Nech sa chlapec naučí radiť ;)

edit:
anything under the 300F (150°C) range is not big deal..





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozno siel stale so zaradenym 1 stupnom :laugh:

inac myslim ze to niebolo o aute ale o nom ze nevie soferovat. Zbytocne podla mna drzal auto v otackach a uzival si jeho zvuk. Co sa tyka opotrebenie prednych pneumatik tak to by som naviazal rovno aj na opotrebovanie kotucov. jednoducho hodne dupal na brzdu. Tym padom sa predne pneumatiky opotrebovali viacej a kotuce dostali tiez zabrat. Inac si neviem vysvetlit vacsie opotrebovanie prednych pneumatik.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Ut 16. Nov, 2010, 20:10, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Tak ako nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto neni VW Golf, ktorý má 70 °C teplotu prevodoveho oleja, keď niekto tomu autu nakladá, neni nič výnimočné mať aj 110°C. Ale to je ešte v norme :-)

Ohladom toho editu a bŕzd, Hell, myslíš si, že jeho 6 kôl na okruhu dokáže zničiť karbónovokeramické šesťpiestové brzdy od Bremba? Ani bohovi...tie rotory stoja 3000€, doštičky 2000€, a ľudia ich menia pri cca 20tkm...myslíš si, že by tých 100km na okruhu odpísalo takéto brzdy?
endless-mono6-brakes-nissan-gtr-6.jpg

Ten chalan proste nemá rád japonské autá, alebo má komplexy že on jazdí na mrtvej octavii tak si na tom takto zgustol...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"