Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

*ehm, hneď mení tému :D *
galen napísal:<flameWars>
nojo, ale stale to nieje sportak, tak isto ako sportak nieje:
Ferrari F40 (kedze to nema klimu, ABS ani ESP)
Caterham R500 (nema klimu, ABS ani ESP)
Noble M600 (nema klimu, ABS ... ale ma ESP)


Holt nieje to Veyron, ktory pri 300km/h sladko pradie, a je pekne odhlucneny ... a poskytuje plny komfort vozenia.
</flameWars>
No, ako jasné... ja som skôr tým šporťákom v mojom texte myslel pretekárske auto. :D No, ale chápeme sa, že?
Ono, napríklad ja si neviem predstaviť, že by som si mal kúpiť spomínaný Nissan GTR - jasné, pekné auto, bezpečné, rýchle... Ale čo z toho, keď je to taký hybrid medzi autom na vyšantenie a limuzínou, pričom ani v jednom nie je IMHO dobrý (na svoju cenu). Toto je iba môj skromný názor:
Ak by som chcel normálne auto do normálnej prevádzky, tak si kúpim normálne auto... (v mojich snoch je to aj keby som ubermultimilionár SAAB 9-5)
Ak by som chcel auto na vyšantenie a víkendové jazdenie (to by som musel fakt tým ubermultimilionárom byť), tak by som si kúpil niečo do 30k Eur (Mazda 3 MPS, Lotus Elise...)
Ak by som chcel ale auto, ktoré má byť fakt super rýchle, a malo by brutálne rezať zákruty, tak by som to asi potreboval na nejaké pretekanie, kde mi ABS a ESP nedefinuje takmer v žiadnom aute, okrem štvrokoliek (ktoré aj tak nemajú ABS a ESP, ale drahý a ťažký systém rozdelovania krútiaceho momentu na kolesá)... A myslím si, že K1 Attack je práve v tejto kategórii, podobne ako hore uvedené autíčka, pričom GTR by som sem moc nezaraďoval, keďže obdobne rýchle pretekárske autá sú lacnejšie...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ty máš fakt dosť :D :hysterical:





.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Snake napísal:K1 je asi tak športové auto ako Octavia RS :rolleyes: . Svoju vlastnú neschopnosť a neprístupnosť k technológiám ako ABS, ESP a pod. prezentujú pod "športovým duchom auta" = hovadina. A ak to mám brať ako športové auto, tak je to športiak z roku 1980, s technológiami z roku 1990, v predaji v roku 2010, s cenou z roku 2015.
- Octavia RS :rofl:
- zobud sa mojko, k1 je supersport a v supersportoch by bolo ESP, ABS na skodu veci

P.S.: nasa policia - dnes okolo strvrtej
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

1adad1 napísal:- Octavia RS :rofl:
- zobud sa mojko, k1 je supersport a v supersportoch by bolo ESP, ABS na skodu veci
:hysterical: :rofl: :D
ešte daj dačo adad :D, hlavne o tom "superšporte čo má 242BHP" :D :rofl:
jaj, ty máš 15, tak ništ





.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa 1adad1 »

stovku da za 4,9 sekundy cize nie je to orezavatko
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

SNake, aký máš ty superšport, keď to tu tak odsudzuješ? Rýchlosť autu nieje závislá len na koníkoch, ale aj na hmotnosti auta a ako dobre vie držať auto na ceste (čo záleží od mnoho vecí)... Ten super-šport, čo má 242 koníkov je najlacnejšia verzia, ktorá stojí niečo cez 35k Eur... Ak najdeš v danej cenovej kategórii alebo výkonnostnej kategórii rýchlejšie auto (okrem Ariel Atom) ako K1-Attack, gratulujem...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

1adad1 napísal:stovku da za 4,9 sekundy cize nie je to orezavatko
Lancia spraví 0-100 za 2,3, čo teraz frajer?
Timeshifter napísal:SNake, aký máš ty superšport, keď to tu tak odsudzuješ? Rýchlosť autu nieje závislá len na koníkoch, ale aj na hmotnosti auta a ako dobre vie držať auto na ceste (čo záleží od mnoho vecí)... Ten super-šport, čo má 242 koníkov je najlacnejšia verzia, ktorá stojí niečo cez 35k Eur... Ak najdeš v danej cenovej kategórii alebo výkonnostnej kategórii rýchlejšie auto (okrem Ariel Atom) ako K1-Attack, gratulujem...
A ty máš K1 že ho obhajuješ? Pýtam sa to isté čo ty totiž. A ku konkurencii K1 som už spomínal, aj čítaš čo píšem?

With its low weight, mid-mounted engine, high torsional rigidity, and ample horsepower, the car is extremely quick and agile. Thanks in part to the car's light weight, the turbo version was able to reach a top speed of 242 km/h (150 mph) and accelerate from 0 to 100 km/h (62 mph) in 4.9 seconds. The base price was around €32,000 for the 2.2 and €36,000 for the turbocharged version. - Opel Speedster / Vauxhall VX220

Gratulácie si nehaj





.
Používateľov profilový obrázok
Zuzu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Št 08. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zuzu »

Kolko stoji ten opel speedster? A tak sa mi tusim zda ze ten opel nema ani posilovac brzd, a ani poslivac riadenia. Co su u takych aut ako K1, Speedster, Lotus uplne zbytocne a spomalujuce veci. A to nehovorim o ABS ESP a ostatnych somarinach.
Athlon 5000+BE(3120mhz, 1,35V), Foxconn 590SLI, A-DATA 800+ 1040Mhz 2,1V, Radeon HD3870 512 mb, Corsair HX520W, HDD 74G Raptor,320G Seagate.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Vauxhall VX220 je pomalší, má turbom prepĺňaný motor (kazivejší), má klasickú plechenú kasňu, pričom je to derivát Lotusu Elise, takže s tým mi tu neargumentuj... :-)
Tých 2,3 sekundy od Lancie... Ktorú myslíš? Stratos prakticke bez žiadnej bezpečnostnej schránky alebo rally verziu, kde aj Peugeot 205 mal 500 koníkov s jednorázovým motorom s objemom pod 2 litríky?
Naposledy upravil/-a Timeshifter v St 24. Nov, 2010, 19:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Zuzu napísal:Kolko stoji ten opel speedster?
bez komentára
A tak sa mi tusim zda ze ten opel nema ani posilovac brzd, a ani poslivac riadenia.
A to nehovorim o ABS ESP a ostatnych somarinach.
finiš
Timeshifter napísal:Vauxhall VX220 je pomalší, má turbom prepĺňaný motor (kazivejší), má klasickú plechenú kasňu, pričom je to derivát Lotusu Elise, takže s tým mi tu neargumentuj... :-)
waau, 8kmph je teda fakt rozdiel, to by sa jeden najesť stihol kým by to ten opel švihol že? To auto má 200BHP (nie 242 jak K1), a ide iba o 8kmph menej...a ano, odpísať argument vetou "má klasickú plechenú kasňu", tak to sa ti fakt neoplatí nič hovoriť...





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Ani tebe sa neoplatí - Opel Speedster je podla tabuliek obdobné auto, ale musíš si uvedomiť, že Opel je plechená kasňa, zatial čo K1 Attack je takmer celý z úhlíkových trubiek, ručne robený (nie len skladaný), pričom má revolučné zavesenie predných kolies, ktoré mu omnoho zlepšuje stabilitu na ceste... Ano, predstav si, tabuľky ti všetko o aute nepovedia... Strašná novinka pre teba, čo? Ak chceš toto auto porovnávať, tak to porovnávaj napr. so slabšími Ferrari (F360ky majú obdobné parametre, pričom oproti Oplu z nejakého dôvodu stoja viac)...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Baviť tabuľkovo si sa chcel ty a adad, ja nie, zrazu nechceš. Kasňa z uhlíku, wow, normálne tečem teraz, a čo z toho že to auto bude stáť v garáži? Či NZ je okruh (je to síce jeden veľký kruhový, ale aj tak, okruh to nie je). Na K1 sa dačo dodrbe, koľko a hlavne za koľko to budú dávať dokopy oproti tomu Oplu? Prestaň sa chovať jak keby si ho mal trikrát v garáži, a tretí objednával, mimo toho komplex z toho že ťa deti bili na základke pravítkom si rieš inde, nie na mne. Ja som rád že K1 je slovenský produkt, ale bohužial nemá taký úspech aký by mal mať (lebo keby bolo všetko také revolučné, prečo to už nepreteká v každom štáte dvakrát?), ale toto ty nezachytíš lebo si prečítaš iba pol vety, a skáčeš 3 riadky dolu. Tvoj prob. Uži si svoj K1...debatu na túto tému ja s tebou končím...





.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Nikto tu nehovorí, že si ho určite kúpim... SlovakiaRing je takých 70 km od NZ (je tam aj servis K1-Attacku), pričom ani do Maďarska to nemám ďaleko... Čo sa týka budúcnosti, tak plánujem zostať v Brne, pričom aj tu je okruh... Alebo ty snáď plánuješ kúpiť speedster na to, aby si ohrozoval ľudí v premávke? :?
Ano, K-1 nie je úspešný, ale určite nie je horší, než jeho konkurencia, čo si tu ty tak strašne vyjadroval... Neviem, prečo sa oháňaš nejakými komplexmi. Hovoril som k veci, použivál som vecné argumenty. Akurát, ty si si nevedel obhájiť svoje tvrdenia, a teraz namiesto toho, aby si si priznal chybu, radšej meníš tému... Hm, nechám druhých ľudí si na teba spraviť z tohoto názor...

//Ináč, vozidlo nepreteká vo všetkých štátoch po svete z jednoduchého dôvodu - slovenská motošportová asociácia nechce dať povolenie k pripusteniu na homologizáciu FIA pre série...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Opäť mimo misu. Tie tvoje "vecné" argumenty sú maximálne smiešne (lebo okrem blabotania o tom, aké má super zavesenie, aký má super rám a aký je celý K1 super si dokopy nič nepovedal, akurát si ešte zdrbal speedster = ou jea, tomu hovorím vecné argumenty, alebo skôr kopa hnoja). Tá otázka v prvom odstavci svedčí iba o tom, že si žiješ vo vlastnom svete a všetko sa točí okolo teba, všetkému porozumieš na mieru, čomu nie, tak to otočíš proti človeku aby vyzeral on jak k*kot, bohužial, nie tentokrát. Tému nik nemenil (aj keď teraz ľutujem že som ten príspevok zmazal, lebo možno by som ti ním zavrel papulu), a tá "zmena témy" (ou šit aké citlivé slovné spojenie) nebola to reakcia na teba, bohužial, z tvojho uhla pohľadu mení tému aj jararak, lebo sa sem prišiel podeliť o to, že má nové auto, holt, zas komplex z toho že ťa ignorujú a nechcú sa just a just baviť na tvoju tému (jak malý chlapček čo dupe pred hračkárstvom :)). Nepíš, choď ohurovať kamošov radšej, tí ti to zožerú :)





.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2233
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ovsem nikde tiez nie je napisane (nenasiel som info), aky uspesny (co sa tyka poctu vyrobenych/predanych kusov) bol Opel Speedster. Ak sa nemylim, tak to auto sa vyrabalo ("iba") nejakych 5 rokov. Napriek tomu, ze za projektom stala velka firma ako Opel (Vauxhall).

Inak suhlasim s nazorom Timeshifter-a.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"