Stredná škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ANAKONDA47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 20:34

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa ANAKONDA47 »

Hlavne ti dám jednu radu, ak si rozumieš s rodičmi, tak aj s nimi pokecaj. ( na toto bude mať niekto nejaké námietky)
Rodičia ma chcú hodiť na gympel, pretože to je relatívne blízko a jednoducho sa tam cestuje(aj mne sa to zdá ako najlepšie riešenie), ale nejak sa mi nepáči tá predstava, že sa budem dalšie 4 roky učiť niečo, čo v živote nevyužijem...
MB:GIGABYTE GA790XTA-UD4 (rev. 1.0) OS:MS Win Home Prem 7 64-bit
CPU:AMD Phenom™ II X4 Quad-Core 925(AM3) CPU cooler:SCYTHE Mugen 2 Rev.B
HDD:500GB Samsung SpinPoint F3 VGA:ATI Sapphire VAPOR-X HD5750 1GB
Case:Cooler Master Centurion 590 PSU:Corsair HX450W
Ram:DDR3 8GB 1333MHz CL 9,0 Kingston 3DMark Score:13674
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nauč sa to, že nie všetko, čo sa naučíš využiješ. Ono ja neviem ako je to v BA, ale tu na podobnej škole ( ale súkromnej novej, ktorá spolupracuje s TUKE ) je skoro každý debil / prúserák). Spš podobne... Takže preto aj takto radím :)
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Ja som druhak na gympli, celkom spokojnost.... Ale ta biologia :facepalm: Nie ze by som sa tomu nejak venoval, ale ten predmet je hrozny v tom ze sa k nemu nedonutim sa ho ucit... :D Ale ked sa na to pozriem inak- nez som si vyberal SŠ sam som si nevedel ani poskladat PC... Keby som sa tomu venoval uz vtedy, ktovie co by som si vybral... ;)
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja by som si vybral stále rovnako, ak sa chceš poriadne naučiť nejaké veci, musíš sa tomu aj doma venovať + veľa ti dá, ak si nájdeš brigádu, kde s tým pracuješ. :)
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Chodim na Adlerku z Ruzinova (neviem odkial planujes ale pre mna je to relativne v pohode az na to stavanie). Takto ti poviem: ako bolo povedane, naucis sa co sa chces naucit. Pravda je ze ako na kazdej skole aj tu je dost veci ktore v zivote nevyuzijes, ide o to co ta bavi a co by si chcel robit.

Pred tromi rokmi sa menili osnovy takze uz to neni presne jak ked studovali kolegovia co sa vyjadrili nado mnou, podstata a vacsina uciva samozrejme ostala. Povedal by som ze sa snazia zatahovat informatiku na tu skolu. Napr. po novom sa naucis VELMI maly zaklad z C (C++ nie pokial viem), asembler zostal.

Na vypoctovke mas pracu s logickymi obvodmi (jednotky a nuly), na informatike z prvaku si pamatam ze sme preberali az office.

Ked budete "elitna" trieda ako my (neviem cim sme si to vysluzili, asi aj tym ze vacsina chcela odbor siete alebo hardware/software) dostanete cela trieda od druheho rocnika zameranie informaticke systemy a predmet POP, ktory samozrejme s tymi odbormi nema nic spolocne aspon v 2. rocniku (aj ked neviem povedat ako je to teraz lebo sa to rok od roka meni) a budete mat grafiku - Zoner Callisto, v 3. HTML, CSS, PHP.

Potom tu mame prax, najskor pajkujete obvody, vyskusate si aj sustruhy, potom je to Windows a Linux.

Predmety ako TED (zo zaciatku rysovanie na papier, potom Autocad, teraz Elprocad a Astra), PGM (grafika - Photoshop).

No a samozrejme hlavne elektrotechnika (1. a 2. rocnik zaklady) kde je vsetko mozne od jednosmernych obvodov po striedave, jednotlive prvky, rezonancne obvody, elektromagneticke pole, neskor PN prechody, tranzistory, zosilovace a vela vela dalsich.

Ked sa nedostanes do "elitnej" triedy mas na vyber 4 odbory od 3. rocnika - POS (jednoducho povedane hardware/software), ITS (siete ktore zabezpecuje firma Cisco a budete platit 200 eur za 4 semestre anglickeho textu, z ktoreho sa budete ucit a dostanete CCNA certifikat ze ste absolvovali ich kurz), OBZ (obrazova a zvukova technika) alebo PIN (priemyselna informatika, automatizacia atd.).

Je to na tebe, ked si myslis ze ta bude bavit jeden z tych odborov tak nemas co pokazit, zbytocnosti su na kazdej skole, avsak pravda ze tu su aj veci z praxe ci uz na PC alebo v dielnach. Inac je tu okolo 120 pocitacov (vacsinou okolo 1,7 Celerony ale mame uz aj nove E8400vky :!: ), elektrotechnicke labaky, dielne, multimedialka, kazdorocny florbalovy turnaj celkom na slusnej urovni. Nemozem povedat ze je to skola s peniazmi, presny opak no ale vybavenie posluzi. Pravda je ze po zmene osnov na vela predmetov nie su knihy a ucitelia musia improvizovat no ale myslim ze to zvladaju :rolleyes: . Ti co vedia ucit vedia, ti co nie tym knihy nepomozu.
Zhrnul by som to tak, ze treba sa ucit ked chces nieco vediet, skola si myslim ze poskytne slusne vzdelanie (troska to zavisi od ucitela co dostanes :P ). Blbci su na kazdej skole, to je jasne ale neni to take zle, snad som pomohol a rozhodni sa jak uznas za vhodne.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Snake »

V1CTORY napísal:Chodim na Adlerku z Ruzinova
Ktorá trieda? //edit: už viem :) pozdrav čorkyho :D


K adl€rke sa vyjadrím asi takto: Je to bordel, neskutočný, flákačka strašná. Ja keď som odchádzal zo ZŠ, tak som si myslel že väčší bordel ako sme zažili tam nenájdem nikde, bohužial, mýlil som sa...





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Snake: Viacmenej to je všade, ba niekde aj horšie. ( príklad u nás na jednej SŠ): Žiak sa cez hodinu zdvihne a ide si vedľa na WC zapáliť, chodia si do školy len keď sa im chce a aj to na chvíľu a pod.... Našťastie je to asi najhoršia škola u nás, prváci majú v priemere tak 18-19 rokov?
Ale to je extrém, teraz k normálu:
Chybu nespraví asi ani gymplom ale ani Adlerkou ( alebo ako sa volá ), hlavné je, aby sa vedel učiť a hlavne chcel.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Snake »

Chalan, hovor si čo chceš, to čo zažiješ na škole v doombrafke, nezažiješ nikde inde...





.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Lithil »

Snake, myslím, že chyba bude inde. Krutibrko hovorí pravdu, bordel bol, je a bude na všetkých školách. Niekde viac, niekde menej a adlerka patrí k tým ,,lepšejším" v tomto smere. To napríklad v Gbeloch sú iné náturi :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Snake: zase si nemysli, že nikde bordel nie je. Robí sa všade, len proste niekde ti to tolerujú a niekde nie. Aj na mojej škole boli výkvety, že napr sa vlámali do školy a zhúlili, lebo nemali čo robiť, srali druhým do skriniek a pod.... nehovorím o iných veciach, len našťastie tam už nie sú...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Gudas »

:OO=
Tak my sme boli asi ešte veľmi slušní, keď tak čítam čo sa teraz na stredných deje...sila. Fajčiť sme na záchody chodili, aj sme si uliali v šatni, ale toto... :wallbash:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No to je len príklad, čo sa dialo. Stačí, že ocko je nejaký politik / prsote zazobaný a všetko sa dá a aj všetko ti prejde. Namiesto vlámania + držania drog dostali pokutu 15e za pitie na verejnosti... a podobne.
kubonko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 10:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa kubonko »

ak chceš ísť na kvalitnú školu, tak si vyber medzi:
Gymnázium Juraja Hronca (Novohradská)
Gymnázium Ivana Horvátha
Gymnázium Metodova
toto sú top školy v BA (ešte Skalická (pre mimoriadne nadané deti)), ostatné sú len taký priemer popr. podpriemer(sám na takú chodím xD)
MB: MSi P67A-C45 B3, CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz, CPU Cooler: Noctua NH-U12P, RAM: Kingston 8GB Kit(2x4GB) 1333MHz CL9, GPU: MSi GTX 570 OC, PSU: Seasonic M12II-620W Bronze, HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 ot. SATA III, CASE: CM Dominator 690 Lite II Black, Mouse: MS IntelliMouse 1.1 Black, Keyboard Razer Lycosa, Headphones: Razer Barracuda, Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa faugusztin »

Inac k tomu ze sa "neches ucit veci ktore nevyuzijes". 90% veci ktore sa naucis v skole v realnom zivote nevyuzijes, takze tymto kriteriom sa neriad. Iste, najde sa par vynimiek ked napriklad budes potrebovat pri programovani nieco komplexnejsie nez plus, minus, nasobenie a delenie, ale je to velmi zriedkavy pripad.

Okrem toho, aj tak nikto neriesi ze kde si maturoval. "Mas maturitu ? Mas pozadovane schopnosti ? Si ochotny prist pracovat za taky a taky plat ?" - to je asi tak prvotne vyberove kriterium pri zhanani cloveka s maturitou. Pri VS uz skola rolu obcas hra, aj ked stale nie az tak casto.
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Stredná škola

Príspevok od používateľa chlpacik »

Tu musim dat za pravdu Snake-ovi :) V tej skole sa dialy naozaj najzaujimavejsie veci zato ale ked si povedal niekde ze si adlerak tak si vzdy nasiel niekoho s rovnakej skoly ;)
Tiez som chodil na adlerku avsak odisiel som odtial po skonceni/neskonceni minuleho rocnika :)

K adlerke len tolko ze by som si to velmi premyslel aj ohladne urovne. Pokial viem tento rok prijali takmer vsetkych uchadzacov... v plane mali prijat 120 ludi (ano ked som sa este ja hlasil tak som bol jeden s 300) a nahlasilo sa im cca 80 ludi ak sa nemylim :) Co dalej viem utekaju odtial profesori niektory (hl. ty mladsi)
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"

Návrat na "Debata o všetkom"