nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
elfo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 17. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Sládkovičovo

nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa elfo »

nenasiel som vhodnu kategoriu, tak to davam sem

Kedze ma uz omrzelo vsetko pozerat na nie prilis velkom PC monitore, tak som sa rozhodol kupit si novu TV. Este sa rozhodujem medzi technologiami. Ak plazmu, tak panasonic tx-50g20e, ak LED LCD, tak LG 42LE8500.
Otazkou je, cim tu TV krmit

planovane vyuzitie je:
videa z youtube, xbox360, planujem kupit domace kino s blu-ray - pozeranie HD filmov a serialov z ext. disku 1080p (H264, kontajner .mkv) a moznost vyberu co a kedy budem pozerat...neplanujem na tom pozerat klasicke vysielanie v SD, to co vysielaju nase televizie ma vobec nezaujima

absolutne ale neviem, odkial ziskat kvalitny prijem materialu (filmov, serialov, atd.)...vobec sa v tom nevyznam.
som z mensieho mesta, cize u mna je kablovka pasé...

ake moznosti teda mam? satelit? co je u nas dobre? kolega tvrdi, ze ked satelit, tak jedine skylink...pocul som ale, ze tam su vysoke vstupne naklady na zariadenia - prijimac, konvertor, parabola (najlepsie s motorom) + karty

je u nas nieco take ako v usa netflix alebo google TV? to by mi uplne vyhovovalo...pozriet si co chcem a kedy chcem a hlavne v HD kvalite

za vase rady vopred dakujem
Spoiler: ukázať
GA X58A-UD3R, Intel Core i7-930@4Ghz, chladič CPU SCYTHE SCMG-2100 Mugen 2 Rev.B, 6GB DDR3-1600 Kingston HyperX CL9 XMP T1 kit 3x2GB, ASUS GeForce GTX 560 DirectCUII TOP , 2x160GB Hitachi SATA II in RAID 0, 2x Ext.HDD 3,5" Samsung StoryStation 1,5TB USB 3.0, Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Music, Genius HT SW5.1 5000, mys Logitech MX518 gaming-grade, powered by Enermax Liberty 500W, 24" LCD SAMSUNG T240
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa beardie »

satelit
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

elfo napísal:
ake moznosti teda mam? satelit? co je u nas dobre? kolega tvrdi, ze ked satelit, tak jedine skylink...pocul som ale, ze tam su vysoke vstupne naklady na zariadenia - prijimac, konvertor, parabola (najlepsie s motorom) + karty
kolega ma pravdu
ked kvalitu tak jedine optiku (u teba nedostupna) alebo satelit
ked SK programy tak SkyLink

aj ked ja by som isiel do niecoho lepsieho ako Skylink a to Skor SKY UK alebo SKY DE
tam chodia same super veci, ale si to nechaju chlaci aj zaplatit

ano, vstupne poplatky su vcelku palka
ale to je jednorazove
...
Používateľov profilový obrázok
elfo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 17. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa elfo »

o nejakej online pozicovni filmov viete? napr. ze si predplatite 10 filmov mesacne alebo platite za kazdy pozrety zvlast...
podmienka je samozrejme velky vyber kvalitnych filmov a hlavne v HD kvalite

ozaj, bude mi vobec stacit prenosova rychlost 12Mb/s na pozeranie HD filmov cez net, resp. HD obsahu na youtube?

neviem presne ako funguje taka tv (napr. viera cast), ale je to podobne ako na kompe, ze si necham to video nacitat do pamate a potom pustim, aby to bolo plynule?

skutocne mi ide hlavne o to, aby som platil len za to, co vyuzijem...chcem mat moznost vyberu co budem pozerat a kedy si to pozriem
aj milion kanalov mi bude na nic, ked ma nezaujima to vysielanie
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

osobne by som isiel do fajnej velke paraboly s motorom
mozes otocit kam chces a podla vyberu programov si kupis pristupovu kartu
mna osobne SKY.DE presvedcil ze sa za to oplati platit
take filmy ako tam chodia len tak nevidis v TV (samozrejme PPV, teda platis za kazdy jeden film co si pozries)
...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa beardie »

elfo napísal:o nejakej online pozicovni filmov viete? napr. ze si predplatite 10 filmov mesacne alebo platite za kazdy pozrety zvlast...
o internetoch si uz pocul?
Používateľov profilový obrázok
elfo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 17. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: nova TV. ale odkial prijimat kvalitne vysielanie?

Príspevok od používateľa elfo »

internety su zatvorene :(

Obrázok

btw. wow, tu si uz clovek musi davat pozor co sa opyta..ak ta to otravuje, tak mi to je luto, vlastne je mi to jedno ;)
neprisel som sem pre sarkasticke poznamky, ale po radu...ak nevies poradit, tak nemusis, nikto ta nenuti

@jcdenton12
diky, presne to ma zaujima - pay per view - ten sky uk vyzera dobre, mrknem sa na to
Spoiler: ukázať
GA X58A-UD3R, Intel Core i7-930@4Ghz, chladič CPU SCYTHE SCMG-2100 Mugen 2 Rev.B, 6GB DDR3-1600 Kingston HyperX CL9 XMP T1 kit 3x2GB, ASUS GeForce GTX 560 DirectCUII TOP , 2x160GB Hitachi SATA II in RAID 0, 2x Ext.HDD 3,5" Samsung StoryStation 1,5TB USB 3.0, Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Music, Genius HT SW5.1 5000, mys Logitech MX518 gaming-grade, powered by Enermax Liberty 500W, 24" LCD SAMSUNG T240

Návrat na "Debata o všetkom"