Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ale chalani :-) ved idu vianoce a tak :-) co by som ja s mojou skodovicou porobil za 15k .... aj 7000psov by si do nej zmestil :hysterical:


Dnes po dvoch tyzdnoch(alebo troch?) som nastartoval embecku na 2hy krat luxusne. Samozrejme acpumpovanie+ sýtič :-D :cool:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ano, prepáč ty mne ako do SUVčka nadrßať 1.5 motor alá Fabia HTP. To je OK? Nie, nie je to ok, je to francúz, auto si nikto z nás nekupuje na týždeň (okrem hawkeyea, ten sedí na miliónoch v práci), stačí si tu počítať o kvalite francúzskych áut...takže naozaj mi prepáč, že ja proste ignorujem dáke zakomplexované tabuľky zakomplexovaných ľudí, a radšej mu poradím to ASXko, lebo viem, že aj keď zaplatí dvakrát toľko, dostane 4x takú lepšiu káru...

PS: stačí sa pozrieť aké problémy má Borec so svojim autom, ktoré síce atakuje tristovku, ale u hawkeyea je to záležitosť piatich rokov, a myslíš že by mu napríklad drbnuté tesnenie opravili v rámci záruky? Isto nie, u ASX by sa tým ani len nezaoberal...





.
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ako ja ti mam prepacit? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Keeeď chceš Broslo :D môžeš :D

//kedze mozem uz ja takto , bude ti odpustene, a sice o 53 minut meskam, vsetko najlepsie k narodeninam hadiik :-) : Broslo

//Ď :)





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Inak, ušlo mi niečo? Ono už bude fixný sadzobník pokút (viď: http://hnonline.sk/slovensko/c1-4884376 ... jednavanie - s niečím súhlasím, s niečím nie), alebo aj vy o tom počujete prvýkrát?





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

pre mna je to novinka, zatial som o tom nenasiel vela informacii, iba sadzobnik http://www.expres.sk/dopravny-servis/re ... pokut.html Kedy to ma vojst do platnosti ani nejake dalsie podrobnosti... nic, google odmieta vypovedat

inak vsetko naj hade, sice neskoro, ale ja mam este pondelok :-D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Sry ak poviem blbost, ale nie je Dacia Rumun? :? Daciu otec kupoval asi pred 5-6 rokmi, a az doteraz som bol v tom ze to je z rumunska (aj to tak vyzera :D ) Ale na druhu stranu, za tych 5-6 rokov- ziadny zavaznejsi problem ;) Je to Dacia double cab, 1.9 D :laugh:
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

ano, Dacia je rumunska fabrika
nic to nemeni na fakte, ze to kupili zabozruti...
motor to ma od renaultu ... podvozky ako pride... renault, nissan ... vsetko jeden koncern

v rumunsku je lacna pracovna sila a napriek korupcii sa to tam oplati vyrabat
neviem ci este stale setria na povrchovych upravach karoserie (napr. logan nemal pozinkovanu karoseriu), ale ani by som sa necudoval, ak by v tom pokracovali aj nadalej ... ved ktore auto vydrzi viac ako 4-6 rokov? to ze kraksna sa rozpadne za 8, je ajtak za zivotnostou toho auta
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

hawkeye napísal:hypoteticka otazka ku kupe auta...
k dispozicii 30k, poziadavky: crossover/SUV, kufor aspon pre 2 psov typu doga

co by ste brali?

ja by som asi na 99% isiel do mitsubishi asx 1.8 DI-D 150k, ale strasne by ma asi mykalo nezobrat raliart
co takto subaru forester, myslim, ze dva psy by sa mohli vzadu zmestit
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

galen napísal:ano, Dacia je rumunska fabrika
nic to nemeni na fakte, ze to kupili zabozruti...
motor to ma od renaultu ... podvozky ako pride... renault, nissan ... vsetko jeden koncern

v rumunsku je lacna pracovna sila a napriek korupcii sa to tam oplati vyrabat
neviem ci este stale setria na povrchovych upravach karoserie (napr. logan nemal pozinkovanu karoseriu), ale ani by som sa necudoval, ak by v tom pokracovali aj nadalej ... ved ktore auto vydrzi viac ako 4-6 rokov? to ze kraksna sa rozpadne za 8, je ajtak za zivotnostou toho auta
ktore auto? napr taka octavia 1.9tdi z roku cca 2000, honda, mitsubishi a este par by sa ich naslo mozno
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PatrikL »

Snake napísal:Ano, prepáč ty mne ako do SUVčka nadrßať 1.5 motor alá Fabia HTP. To je OK? Nie, nie je to ok
dacia duster: 110k, 240Nm, 1294kg.
mitsubishi asx: 150k, 300Nm, 1600kg.
Záver: posudzovať motor podľa objemu a ešte k tomu nie vzhľadom na celé auto (tá hmotnosť...) je blbosť ;) Dynamika bude síce pri dácii horšia (z 0-100 o 2s pomalšie či koľko), ale určite to nie je tragédia ako Fábia HTP :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Malakh »

hawkeye napísal:
ktore auto? napr taka octavia 1.9tdi z roku cca 2000, honda, mitsubishi a este par by sa ich naslo mozno
ta octavia 1.9tedei, je najlepsie auto na svete a potom daleko za nim su daku japonci :cool:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

povedal som niekde ze octavia je lepsia ako japonci? precitaj si este raz naco som reagoval...otazka bola ktore auto vydrzi viac ako 4-5r, tu bola odpoved...nove octavie podla vsetkeho tolko nevydrzia.

co viem aj z netu aj od snaka tak tieto motory vydrzia v pohode 600k-1M km, tak mi povedz ci vydrzi alebo nevydrzi viac ako 4-5r?
nikde som nenapisal ze je skoda lepsie auto tak nabuduce pozornejsie citaj
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PatrikL »

galen napísal: v rumunsku je lacna pracovna sila a napriek korupcii sa to tam oplati vyrabat
neviem ci este stale setria na povrchovych upravach karoserie (napr. logan nemal pozinkovanu karoseriu), ale ani by som sa necudoval, ak by v tom pokracovali aj nadalej ... ved ktore auto vydrzi viac ako 4-6 rokov? to ze kraksna sa rozpadne za 8, je ajtak za zivotnostou toho auta
niekde som čítal, že výrobné náklady sú o 2000e nižšie ako keby sa to má robiť vo Francúzsku :)
A ono myslím viacero výrobcov nepoužíva priamo pozinkovanie, ale nejakú náhradu...
Konkrétne napríklad pri dlhodobom teste dacie logan mcv chválili protikoróznu ochranu, keď po 100 000km a dvoch rokoch sa objavila hrdza iba na jednej vstrekovacej dýze, bez vplyvu na funkčnosť :)
http://www.autobild.de/artikel/dauertes ... 32262.html
Teraz je asi 6 ročná záruka pri dáciach na prehrdzavenie, čo je menej ako dávajú niektorí konkurenti, ale aspoň niečo :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Škoda/VW dáva 10, a hádaj čo, je to prehrdzavenie, to znamená že ten diel musí byť hrdzavý tak, že po ňom klepneš a je tam diera, to je prvý háčik, druhý háčik je v tom, že musíš mať komplet servisnú históriu u autorizáku (ano, musíš, iba u autorizáku), a ak aj toto všetko máš, tak máš 50% šancu že ti to uznajú. Dobré hltať všetky tie záruky ale realne sa na to nikdy nepozrieť však?

PS: kokos chlapci, mňa tak bolí hlava!





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"