Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Fuj, tak to nie, nepáči sa mi ( Merkelová )
Inak zase nie, že nechcem vôbec vedieť programovať... Takže mám rozmýšľať aj nad aplikovanou inf? nevadí, že je to v angličtine? :(
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa M1ch4l »

studovat informtiku v anglictine? podla mna to nie je minus, ale pokial sa nechces pohnut zo Slovenska/Ciech, tak to nie je ani nejake extra plus
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Plus je to vždy! To si pamätaj. A všetka dôležitá a špičková literatúra je v AJ. Okrem toho, čo máte problém s jazykmi? Jednoducho už sa zmierte s tým, že vedieť 2 jázyky sa považuje za štandard. A štúdium v AJ so slovenskými profesormi určite nie je problém, len si veľmi neber od nich výslovnosť :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa M1ch4l »

som tym chcel povedat, ze pre SVK/CR si co sa uplatnenia vystacis so studiom vo svojom vlastnom jazyku a anglictina vacsinou je ako predmet alebo si anglictinu proste nejako dorobis. Znalost anglictiny ja dnes pre zdrveho cloveka okolo 20 rokov povazujem za samozrejmost
ja s mojou anglictinou by som asi nemal mat problem ani v zahranici, aj ked mam papier len B2 a neviem, ky budem mat, ked toto vychodim, no ten papier uz velmi dolezity nie je, dolezite je tu nglictinu vediet a myslim, ze ak clovek aj nema papier, ale dokaze, ze anglictinu vie, tak je vsetko v poriadku
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

takto ...
bez znalosti AJ sa v IT nepohnes

kedze jedine co ti potom ostava, je cakat na preklad, a ten vznikne tak polroka/rok po vydani originalu a to uz technologia je zastarala/neaktualna, a uz to tolko ludi nepouziva, takze tvoja pozicia na trhu "prace" je znevyhodnena (nielen tym, ze sa to stihli naucit uz aj cvicene opice, ale jednoducho uz vela firiem nebude chciet hladat dalsich ne-osvedcenych ludi).

V poslednej dobe mi zacina pripadat, ze popri AJ sa treba ucit aj cinstinu, kedze niektore rydzo-specificke dokumenty mi ujo google uz nevrati ani v anglictine, ale nejakom cajovom pisme (mozno korejstina, cinstina ... bohvie)

Co sa tyka bytia "spravca" -> zacni sa hrat s linuxom, cim skor sa naucis, tym lepsie.

Windows-spravcov ti skolia stredne skoly/ucilista so zameranim na IT (vratane spominanych CISCO certifikatov).
Maloktora komercna firma bude priplacat +30-50% za identicke knowhow/skill iba koli tomu, ze mas titul ING/MGR.
Statnu sferu neratame, tam sa dostanes na zaklade politickeho rozhodnutia, a je jedno ake lejstro mas.
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

ja mam statnicu z anglictiny takze nemam problem ale mam spoluziakov co tapaju v anglictine a maju problemy... potom mi pisu preloz mi toto, preloz mi hento. nie len co sa studijnych materialov tyka ale aj ked treba napr. bakalarku pisat tak 90% k tomu je len v anglictine. niekedy som aj celkom rad ze mam zrobene gymnazium. mozno neviem nic z elektriky ale mam dobru matiku a AJ. :)
zeto750
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 15. Sep, 2008, 19:07
Bydlisko: Bardejov - Kosice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa zeto750 »

Zdravim o chvilku treba vypisat prihlasky tak by som poprosil radu..
Chcem si dat 3 .
Mam vybrate:

FHI EUBA

A este chcem 2 ( 1 z MUNI a 1 z VUT)
Zvazujem z VUT manazersku inf ( http://www.fbm.vutbr.cz/index.php/cs/za ... nformatika )
ale z muni neviem co kedze sa nevyznam asi najskor aplikovanu?
Viete nieco dobre poradit?. Nieco s dobrym uplatnenim a s moznostou pokracovat dalsim nazäzujucim, studiom..+ cim menej matiky tak nejako ako na FHI EUBA aby sa to dalo zvladnut aj ked niesom cisty jednotkar :)
Preferujem odbory kde sa netreba len biflit ale da sa vyuzit logika a podobne.
AK niekto nieco opodobne studujete a mate nejake rady,postrehy a varovania tak beriem :)

Diki
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

zeto750 napísal:Zdravim o chvilku treba vypisat prihlasky tak by som poprosil radu..
Chcem si dat 3 .
Mam vybrate:

FHI EUBA

A este chcem 2 ( 1 z MUNI a 1 z VUT)
Zvazujem z VUT manazersku inf ( http://www.fbm.vutbr.cz/index.php/cs/za ... nformatika )
ale z muni neviem co kedze sa nevyznam asi najskor aplikovanu?
Viete nieco dobre poradit?. Nieco s dobrym uplatnenim a s moznostou pokracovat dalsim nazäzujucim, studiom..+ cim menej matiky tak nejako ako na FHI EUBA aby sa to dalo zvladnut aj ked niesom cisty jednotkar
Preferujem odbory kde sa netreba len biflit ale da sa vyuzit logika a podobne.
AK niekto nieco opodobne studujete a mate nejake rady,postrehy a varovania tak beriem

Diki
Na FI MU sú prakticky len 2 možnosti... Informatika vo verejnej správe a zvyšok, ktorý je +- rovnaký (tj oj*beš sa vždy a všade na matike)... na ESF MU sú Podnikové informačné systémy, čo je celé postavené na 2 semestroch, kde sa tlačí ERP od MS a je to okorenené nejakou základnou informou a ekonómkou...

graficky...
C++ skill:
FI - :rolleyes:
VUT - :good:
ESF - :facepalm:

math skillz + v praxi nedocenený skill "Viem, ako sa to robí, videl som to v skriptách..." aka "Mongo? Čo je to Mongo? My sme mali Oracle, prečo tu nemáte Oracle?"
FI - :OK:
VUT - :good:
ESF - :rolleyes:

ženy/party party:
FI - :facepalm:
VUT - :smutny:
ESF - yahoo
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
kocour
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Považská Bystrica, Slovakia

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa kocour »

čavte!

Tak ja tiež tento rok maturujem na gympli a rozhodujem sa kam ďalej ... Maturovať idem z matematiky, informatiky a anglického jazyka. Najviac sa asi obávam matiky (v prospechu z nej sa motám okolo dvojek, trojek ). Baví ma celkom grafika, www ... pascal mi ale moc nejde :facepalm:
Rozmýšľal som nad VUT, FI MU, (len tá matematika no ...) ale chcel by som si užiť aj trochu života na intráku. yahooo
Viem, že skombinovať tieto veci nebude jednoduché, ale tak poraďte mi niečo ak vás napadne. Diky
Spoiler: ukázať
Motherboard: MSI P35 Neo2 FR CPU: Intel Core 2 Duo E4500 @ 3.2Ghz, 1.45V CPU chladenie Scythe Ninja Plus rev. B + 120x120mm fan (idle 35°, burn 68°) GPU: Sapphire Radeon HD5770 1GB , 256bit (970Mhz/5350Mhz) GPU chladenie: Accelero S1 + 120x120mm fan RAM:2x1Gb A-Data Vitesta Extreme Edition 800Mhz+ HDD: Samsung SpinPoint T166 320Gb , 16Mb cache SATA II PSU: OEM Seasonic 400W Energy 80+ Case: Coolermaster Elite 332 + 2x 120x120mm AC fans LCD: 22" Samsung SyncMaster 2253LW
F1:... pick up the throttle as soon as you can ;P
Scuderia Ferrari Marlboro
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

kocour napísal: Baví ma celkom grafika, www ...
na photoshop a html titul netreba
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

ak chces kodit tak FIT VUT (co vyslovne neodporucam) alebo FI MUNI
ak chces nieco jednoduchsie, kde je kodenia ledva jeden semester, tak FP VUT

PBakov je tu dost
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Chcem sa opýtať, čo tak toto? : http://www.muni.cz/study/fields/8142
Ešte taká blbá otázka, to jednooborové, to je ako? Kus som v tom v perdeli...
zeto750
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 15. Sep, 2008, 19:07
Bydlisko: Bardejov - Kosice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa zeto750 »

Scorp napísal:
zeto750 napísal:Zdravim o chvilku treba vypisat prihlasky tak by som poprosil radu..
Chcem si dat 3 .
Mam vybrate:

FHI EUBA

A este chcem 2 ( 1 z MUNI a 1 z VUT)
Zvazujem z VUT manazersku inf ( http://www.fbm.vutbr.cz/index.php/cs/za ... nformatika )
ale z muni neviem co kedze sa nevyznam asi najskor aplikovanu?
Viete nieco dobre poradit?. Nieco s dobrym uplatnenim a s moznostou pokracovat dalsim nazäzujucim, studiom..+ cim menej matiky tak nejako ako na FHI EUBA aby sa to dalo zvladnut aj ked niesom cisty jednotkar
Preferujem odbory kde sa netreba len biflit ale da sa vyuzit logika a podobne.
AK niekto nieco opodobne studujete a mate nejake rady,postrehy a varovania tak beriem

Diki
Na FI MU sú prakticky len 2 možnosti... Informatika vo verejnej správe a zvyšok, ktorý je +- rovnaký (tj oj*beš sa vždy a všade na matike)... na ESF MU sú Podnikové informačné systémy, čo je celé postavené na 2 semestroch, kde sa tlačí ERP od MS a je to okorenené nejakou základnou informou a ekonómkou...

graficky...
C++ skill:
FI - :rolleyes:
VUT - :good:
ESF - :facepalm:

math skillz + v praxi nedocenený skill "Viem, ako sa to robí, videl som to v skriptách..." aka "Mongo? Čo je to Mongo? My sme mali Oracle, prečo tu nemáte Oracle?"
FI - :OK:
VUT - :good:
ESF - :rolleyes:

ženy/party party:
FI - :facepalm:
VUT - :smutny:
ESF - yahoo

Ake je uplatnenie v praxi po skonceni ESF MU (manazerska inf)? ten odbor sa mi pozdava ale neviem ako sa da pokracovat dalej ak dokoncim BC.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa crux2005 »

Scorp napísal:v praxi nedocenený skill "Viem, ako sa to robí, videl som to v skriptách..." aka "Mongo? Čo je to Mongo? My sme mali Oracle, prečo tu nemáte Oracle?"
tomu vravím insider :rofl:

btw: ak sa chce niekto udržať na VUT, nestačí IMHO vediet len programovať. Už to dávno nie je len o tom. K matike na VUT FIT viem povedať toľko, že aj niekto kto ju až tak neovláda, vie prejsť. Je to do určitej miery predsudok, ale dôvod je ten, že v priemere majú češi dosť slabú matematiku na stredných školách. Niekto kto prešiel na 1/2 na Gympli matematiku + zmaturoval z nej a/alebo si myslí, že ju ovláda/chápe, by nemal mať na výške s matikou problém.
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
kocour
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Považská Bystrica, Slovakia

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa kocour »

diky crux
trochu si ma upokojil s tou matikou :-)
Spoiler: ukázať
Motherboard: MSI P35 Neo2 FR CPU: Intel Core 2 Duo E4500 @ 3.2Ghz, 1.45V CPU chladenie Scythe Ninja Plus rev. B + 120x120mm fan (idle 35°, burn 68°) GPU: Sapphire Radeon HD5770 1GB , 256bit (970Mhz/5350Mhz) GPU chladenie: Accelero S1 + 120x120mm fan RAM:2x1Gb A-Data Vitesta Extreme Edition 800Mhz+ HDD: Samsung SpinPoint T166 320Gb , 16Mb cache SATA II PSU: OEM Seasonic 400W Energy 80+ Case: Coolermaster Elite 332 + 2x 120x120mm AC fans LCD: 22" Samsung SyncMaster 2253LW
F1:... pick up the throttle as soon as you can ;P
Scuderia Ferrari Marlboro

Návrat na "Debata o všetkom"