Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Bird »

Lithil napísal:aha výborne... samozrejme je lepšie nosiť 30 cm obušok ako 15 cm nožík a ešte lepšie v lete ak mám kraťasi. ďakujem nechcem.
ten obusok je teleskopicky 30 cm, moze mat po roztiahnuti
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

Bolo to myslené obrazne a ironicky. Mám dosť hračiek preto sa nepýtam čo je dobré na sebaobranu alebo jak dlhé to je.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ja so sebou vacsinou nosim victorinox, dlzka cepele asi 8cm, ale ziadne skusenosti s policajtmi nemam, takze neviem ci by im to vadilo.

Co sa tyka obrany, radsej by som volil zenske zbrane ako sprej a paralyzer, tam vacsinou nemozes sposobit smrtelne nasledky.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Nameless »

ked som bol maly tak mi dedo vravel ze je to 13cm :) ale boh vie a ze od 13cm to uz moze zasiahnut srdce ked bodnes do hrude aj ked ja si myslim ze to staci aj menej
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa jaffar »

Kudla (resp. dĺžka) nie je zákonom definovaná na nosenie, samozrejme keď ta zastavia v meste s katanou a dvomi mačetami, tak budú mať viac otázok ako na nejaký lovecký nôž v lese...
Zhabať ti ho nemôžu, pokiaľ nerobíš niečo nezákonné, podozrenie nestačí (znovu, odhalené mačety na chrbte by mohli byť považované za všeobecné ohrozenie alebo podobnú capinu, kudla v nohaviciach je safe).

Pokiaľ ťo chceš na obranu, tak sa na to vys@r, pokiaľ s tým narábať nevieš perfektne, tak ťa kudly zbaví každý druhý človek s 3 hodinami slušnejšieho bojového umenia. Pokiaľ s tým perfektne narábať vieš, aj tak sú ľudia, proti ktorým to nepomôže.
Najlepšia obrana je útek, v prípade, že nemáš telesnú stavbu na útek, alebo to situácia nedovoľuje, tak je omnoho lepší teleskop alebo niečo podobné, alternatívne pre hardkor povahy hromová hool (© d-fens)
ANONYM_a7

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

a co pistol? ;)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Scorp »

beardie napísal:pod 10 centi nie? aspon ja mam 9,9 z tohoto dovodu :D
a každý kuláč má u seba meter, nech si zmeria, či ho môžeš ohroziť, než ti dá po hlave... v zákone čísla nie sú, je to len ohrozuješ/neohrozuješ chladnou zbraňou, čo je aj boxer, pri niektorých aj vidlička... celkom legálne je chodiť oblečený za kata vo full výbave na pitvanie ľudí, ak niekomu ale useknem hlavu, je to problém... úplne stačí aj keď mu to len naznačím...

pre slušných ľudí, čo "idú niekam robiť nejakú prácu" a potrebujú na to veľkú kudlu, niečo ako Jack z Londýna, sú rybárske a poľovnícke papiere, tj idem z lesa, tú devinu a mačetu mám na diviaka, alebo idem od rybníka, to mám pán policajt na žraloky... a možno nosiť chladné zbrane na výkon povolania a športovú činnosť...pričom neni nikde napísané, že jak veľké môžu byť
Broslowski napísal:a co pistol? ;)
s tým nejsi moc čávo, každý 8 ročný afgánec ťa vysmeje, že s takým si vytiera riť
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Memnon »

tak ked ti poradia hned ich sprdnes, teleskop je nahodou mocny prostriedok na zvladnutie konfliktu kde sa uz inak neda
velkost definovana neni tak ked chces kudlu tak kup nejaku co neni na prvy pohlad napadna ze ides niekoho odkraglovat
ked budes v lese mozes mat aj kudlu aku mal rambo
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

nikoho som nesprdol len som jasne povedal, že nechcem rady ohľadom sebaobrany pretože tu o ňu nešlo. Nepotrebujem nikoho pichať nožom, a obušok je iná kategória.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa HellAngel »

clovece, tato tema je uplne o nicom. na co potrebujes chodit s kudlou po meste ak ju mas na hriby a podobne? chces chodit s 30cm cepelou koli frajerine? ak to nechces na obranu tak co s tym chcs robit v meste?
typ dopovede na hriby, tak si kup rybicku, ak aj ako pracovny nastroj tak si kup kvalitny svajciarsky noz. na sebeobranu doporucujem motilika, nenapadny a ked potrebujes ucinny.
ak sa chces hrat na ramba, a ukazovat ze si frajer lebo mas kudlu pri sebe tak sa na to vyser. Zbytocne mozes na seba pritiahnut pozornost ludi, ktorym sa radsej oplati vyhybat a taktiez vytiahnutie nozika v agresivnejsej situacii tiez nie je vzdy dobry napad.
taky kaser toho dokaze omnoho viacej.

co sa tyka zakona neviem o tom ze by bolo nejake urcenie dlzky cepele. ale ak budes mat pri novaciach priviazanu 30cm kudlu tak mi ver ze si ta policajti budu vsimat.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Nameless »

// edit by Broslo: nebudeme citovat predchadzajuci prispevok nabuduce, jo? :-)

prva vec: rybka nozik sa da este niekde kupit? kde?

druha: noz sa nevyuziva len na 2 veci (huby a pracovny nastroj) ale mozno mu ide o survival knife a tam nejde o frajerinu ale o ucel. Mna osobne by tiez zaujimalo ci mozem mat problem keby ma s nozom ktory ma 15cm cepel ci by som mal problem.

tretia: co vseci mate s 30 cm cepelou? alebo macetou alebo katanou?
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa HellAngel »

jednoducha odpoved: ak nebudes mavat s tym nozik fizlom pred nosom, alebo ho vytahovat na verejnosti a niekto ta obvini z verejneho ohrzovania, ale budes ho mat schovany pod kabatom tak aby ho nebolo vidiet, mozes mat pri sebe aj rucny granat. Osobna prehliadka musi byt na zkalade nejakeho podozrenia. naprikald ak vytiahnes v bare noz a budes ho tam ukazovat chalanom, tak kludne moze barman na teba zavolat policajtov a nahlasit ta. Ty na zaklade tohto telefonatu a svedectva mozu vykonat osobnu prehliadku a v pripade ze ti najdu noz urcite sa budu pitat na jeho vyuzitie alebo dovod precoho mas pri sebe. Lebo sorry nie je bezne mat pri sebe ani survival noz, ani hoc jaky iny len tak. nejaky ucel musim s nim mat ak ho mam pri sebe. Nebavim sa tu o svajciarskom noziku , ktory ma na sebe XY veci a ma naozaj vsestrane vyuzitie.



z tej otazky som ja pochopil ze sa nebude jednat o typ sviajciarskeho nozika ale o nieco podstatne vacsie.

nameles: ano rybicka sa da este kupit :laugh: :laugh:
http://www.slaviacentrum.sk/vreckovy-no ... -1742.html
NB: Asus ROG Strix G16
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Lithil »

do rite akurát som mal naštartovaný príspevok ale stihol si odpísať hellangel druhý krát s dačím konečne rozumným...

Nameless: rybička sa dá bezproblémov kúpiť v afg alebo podobnom obchode za nejakých 1-2 eura.
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa Nameless »

kua to je cena...si pametam ked som si kupoval rybicky za 3 sk...a nie je to tak davno
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Dĺžka čepele noža/držanie noža u seba

Príspevok od používateľa dendroid »

Pravda euro 70 to je vrazedna cena. Na to v Bangladesi robia cely den. Chcelo by to nejaky generalny strajk.

Návrat na "Debata o všetkom"