Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

co by ste povedali na dizloveho japonca, konkretne nieco taketo http://honda-civic.autobazar.eu/20-itd-id2035175.html
Otec sa po tom obzera, no ja by som radsej benzin, pretoze sa na tom vela nenabeha, no on si neda dopustit na spotrebu dizlu a cenu poh. paliv.
Alebo nieco ine do 2700e ?
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

hentakych hajzlov milujem boha... btw to neni ze mladez dnesna.. to je ze k**oti dnesny... akoze no comment...
byt tym otcom tak neviem asi ho tam namieste za**bem sekreou hasicskou... proste hentak tupi ludia.. sila...

a najhorsie je ze vecsina tychto hajzlikov zbohatlickych sa z toho vyseka ala zitny... ten este seba ako obet snad prestrkal :rolleyes:
proste :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

pre taketo komentare mam slabost ...
Ťažko hľadať slová... :-( hrozná tragédia, kôli jednemu parchantovi nevybúrenému na starej čáre... pánBožko mu to iste oplatí !"

:rolleyes: nic proti Vam veriacim ale ja mam osobne 2 teorie

1 to budto tam hore naozaj niekto je ale abolutne to nesedi stym co si o tom ludstvo mysli a v co veri a teda ma znas hracky a robi si samy co chce - coby holywoodske trhaky

2 alebo (a toho presvedcenia som ja) tam proste nic nieje ... lebo ked si sadnem , predstavim si nasu matku zem a zamyslim sa na 5minut a v rychlosti si vybavim udalosti ktore si za 26 rokov pametam tak mi stoho vyjde len jedna stychto 2ch moznosti .. vravim nic proti vam ale nechapem veriacu spolocnost ..no ale nechcem tu vobec podnecovat debatu na tuto temu ...

tak by som sa doticneho spytal ze de bol panbozko ked dali tomu mladikovy vodicak , kde bol ked si to mladik valil po obci coby rally smri , kde bol ked 2 dievky nabralo bozie dieta a jedno poslal k samemu najvyssiemu :facepalm: ? no tak kde bol ten vsemoihuci ? za ktroreho sa pol zemegule modli ? .. radsej dalej ani nepokracujem nech sa niekoho nedotknem ale tieto veci ma kolosalne vytacaju ..

skor zastavam nazor kde zas niekto iny pisal
Taktiež sa zastávam názoru, že ak niekto hrubo poruší predpisy, a spôsobí tak smrť, mali by ho súdiť za úmyselnú vraždu a nie za usmrtenie...Vedome a teda úmyselne išiel 130 km/hod. v obci, v kt. mal ísť 50 km/h
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Endy napísal:co by ste povedali na dizloveho japonca, konkretne nieco taketo http://honda-civic.autobazar.eu/20-itd-id2035175.html
Otec sa po tom obzera, no ja by som radsej benzin, pretoze sa na tom vela nenabeha, no on si neda dopustit na spotrebu dizlu a cenu poh. paliv.
Alebo nieco ine do 2700e ?
tieto diesle neboli velmi vydarene, robilo ich isuzu, celkovo vykon aj spolahlivost nic moc, spotreba na urovni benzinu... ak civic MA/MB, tak benzinovu 1,5 vtec, da sa na tom jazdit 5-7 litrov, podla povahy a stylu jazdy, vykonovo takisto o dost lepsie ako spominany diesel, navyse, co sa tyka dielov, tak buranych benzinovych 1,5 je podstatne viac, aj ludi co maju s nimi skusenosti a vedia poradit
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

Boj o život prehrala aj Alicka (†12) ... :(

Krasny vysledok ..
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

A teraz mi povedzte kde je chyba?

Moj otec je vodic z povolania a ked som dostal vodicak tak mi nedal hned len tak auto, najskor ma chcel vidiet ako mi to ide a v kuse ma buzaroval co a ako mam robit, a teraz som mu za to vdacny, par krat mi ta buzeracia uz zachranila minimalne auto ked nie aj zivot.

Takze este raz, kde je ta chyba? Cisty nezaujem rodicov o svoje deti.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lacika »

Blackhawk napísal:Moj otec je vodic z povolania a ked som dostal vodicak tak mi nedal hned len tak auto, najskor ma chcel vidiet ako mi to ide a v kuse ma buzaroval co a ako mam robit, a teraz som mu za to vdacny, par krat mi ta buzeracia uz zachranila minimalne auto ked nie aj zivot.
U mna detto, az na to, ze buzeruje stale. :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

tiez som to mal podobne... aj ked u mna to bolo este horsie, tatko je dost prchky a nema ten potrebny cit a trpezlivost, takze sme si uzili kopu srandy :D
v tomto smere som aj ja rad, ale zodovednost a sebakontrolu si musi clovek vybudovat sam, tam ti nepomoze ziadny tatko ani nikto iny, pri nom bude sekat clovek dobrotu, ale jak sadne do auta sam, alebo s kamosmi, tak je to uplne ine, navyse ked polka auta v jednom kuse hecuje stylom u*eb tomu, predbehni ho, ne*er sa, ty to nevies a pod...
ja som sa takto par dni dozadu neudrzal, som viezol jednu babu, co som akurat v ten vecer spoznal, tak ze nebudem ju desit, pekna, kludna jazda, ziadne brzdenie motorom, ani podradovanie a zrazu prisla krizovatka so stopkou a za nou kraasna dlha rovinka... a ona zrazu na krizovatke, ze "ty tomu ani neu*ebes"? takze som sa neudrzal, a uz to islo, 1-2-3 plny kotol a uz sme leteli 150
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

myslim ze uplne prenasat zodpovednost na rodicov nieje na mieste .. je proste urcity vek kedy sa vpliv rodicov mina ucinku ... a ked zoberieme tuto konkretnu situaciu tazko hladat korene .. ja jednoducho nepochopim tu nezodovednost ... ako niekto v 19 rokoch moze mat zmyslanie ze preletim cez dedinu kde mam ist 50@130 a absolutne sa nemoze nic stat .. nemam slov..

dozivotie .. pretoze su chyby a chyby .. vsetci ich robia .. ale toto urcite ako chybu nemozno pokladat ... toto je cisty umysel ..

chyby mohol robit ked cmajzol fotrovy 20e s penazenky alebo co ja viem ,, no toto je ta presna definicia problemu .. ked doteraz nepovazoval nic za problem alebo si myslel ze uz nejaky mal tak kteraz si moze povedat ze to max po... nech uz je blby ako chce..

19r .. na konte 2 mlade ludske zivoty .. nie pre chybu ale pre , debilitu, nezodpovednost, a dalsie ..
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

FEAR napísal:myslim ze uplne prenasat zodpovednost na rodicov nieje na mieste .. je proste urcity vek kedy sa vpliv rodicov mina ucinku ... a ked zoberieme tuto konkretnu situaciu tazko hladat korene .. ja jednoducho nepochopim tu nezodovednost ... ako niekto v 19 rokoch moze mat zmyslanie ze preletim cez dedinu kde mam ist 50@130 a absolutne sa nemoze nic stat .. nemam slov..

dozivotie .. pretoze su chyby a chyby .. vsetci ich robia .. ale toto urcite ako chybu nemozno pokladat ... toto je cisty umysel ..

chyby mohol robit ked cmajzol fotrovy 20e s penazenky alebo co ja viem ,, no toto je ta presna definicia problemu .. ked doteraz nepovazoval nic za problem alebo si myslel ze uz nejaky mal tak kteraz si moze povedat ze to max po... nech uz je blby ako chce..
tu bol dlhý post, ale nič...
Me like Pentium
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

tak si ma daj do nepriatelov ako ja teba teraz a uplne pohode fungujeme dalej nevidis moje prazdne posty .. .
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

FEAR napísal:...
Dozivotie nieje riesenie, hlavne ked si vezmes ekonomicky aspekt:
1) 18-19 rokov stat dotuje "vychovu" potencionalneho danoveho poplatnika
1.1) skola/skolne
1.2) starostlivost o zdravie
1.3) ulavy na daniach pre rodicov

potom pride takyto happening, a poslanim na dozivotie co ziskas?
I) stratis danoveho poplatnika, ktory by ti sypal prachy do kasy, aby si mal co rozhadzovat
II) ziskas dalsie naklady, kedze opatera o trestancov nieje lacna zalezitost

Takze z pohladu statu, sa oplati, aby ak niekto nieco takehoto vyvedie, bol za to drbany co najkratsie.
Samozrejme, treba ho nejak potrestat, inac by to nemotivovalo ludi taketo zverstva vyvadzat (nehovoriac o tom, ze skrtol 2 potencionalnych danovych poplatnikov *vo vyvoji*), takze sups na 4-12 rokov vezenie, ak bude poslusny a posluchat, tak 1/2 trestu na "podmienku" a uz je z neho slusny spokojny danovy poplatnik, co ti bude plnit statnu kasu. Jasne, nic to nenahradi spominanych 2 danovych poplatnikov (potencionalnych). Nehovoriac o tom, ze kebyze to takto opravnene osoby povedia, tak ich lud ukamenuje za potieranie prava na osobnost a podobne ...

AAno, je to svinstvo... ale komu sa nelubi, neh ide na nejaky kokosovy ostrov do neba pozerat a dufat, ze sa mu tam nenasackuje 1/2 planety, alebo typek z vedlajsieho ostrova s macetou, co chce vase kokosy...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

urcite by som bol za to,aby sa vodicak vydaval len na zaklade kladnych vysledkov v psychotestoch,bolo by to z druhej strany aj ekologickejsie :-)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

Galen skusto predniest v tomto zneni pozostalim .. financne casti ich budu asi najviac zaujimat...

je to moj nazor. . priklanam sa skor k dozivotiu ako k napriklad trestu smrti .. to je trest ? ked ma kus svedomia tak je to ulava este ho aj zbavime totho trestu ktory tkvie v inom .. ked uz nahodou nie v svedomi/vycitkach tak take vezenie je si myslim lepsim trestom ako smrt .. ked vies ze si posedis v cele 2x3 metre a to co budes pocas pobytu robit uz nezavysi na tebe .. a mozes len rozmyslat co si vykonal , ako ide zivot vonku , o co vsetko si sa pripravil a ten pocit ze tam budes stymto niekolko rokov(ked nie do konca zivota) je v mojich predstavach fenomenalny

zi podla statu ..
Mučo Mačo napísal:urcite by som bol za to,aby sa vodicak vydaval len na zaklade kladnych vysledkov v psychotestoch,bolo by to z druhej strany aj ekologickejsie :-)
no podla toho co citam neni iste ci mu bol vobec vydany ... co je dalsia nehoraznost .. ze taky niekto ma vobec pristup k vozidlu .. tu uz by som poukazal na "rodicov"
Naposledy upravil/-a FEAR v Št 20. Jan, 2011, 14:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

galen napísal:...
si práve pomenoval dieťa potencionálnym daňovým poplatníkom a usmrtené dieťa si nazval zrušeným potencionálnym daňovým poplatníkom? :)))
Me like Pentium

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"