Zvezky bez pismena win7

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvezky bez pismena win7

Príspevok od používateľa felipe25 »

mal som s diskom znameho podobny problem.. dlho pouzivany disk 1TB mal som na nom particie
100GB 100GB a 800GB

chcel som spojit 100 a 100 do jednej 200GB,aj som to spojil teda som mal 200(prazdnu formatnutu) a 800GB. myslim ze som to robil vo Win7 a cez Partition Home wizard.. po zmene a hodeni disku Do Win XP zrazu ukazalo ze cely disk je neformatovany a nieje na nom ziadna particia, skoro som spadol zo stolicky lebo zachranovat data programom a postupne vsetky zlozky do novych atzd by trevalo dlho.. Vybral som disk, PC uz aj vo Win7 neukazoval nic iba jeden cisty disk, ale po pouziti starsieho SW na spravu diskov uz neviem akeho som zasa uvidel na disku Particiu 200 a 800GB aj s datami. Nerozumiem tomu problemu kedze particie na disku sa robia "natvrdo". Je to sice podobny problem a nie rovnaky, ale predpokladam ze skusanie - iny Win, iny software na delenie Ti pomoze a priradis pismeno aj bez formatu..

Cely ten obrazok nesedi, mas tam rozdelenie ktore je nerealne, akokeby bolo poskodene MBR pretoze ma 1TB mas disku mas podla obrazku dokopy 2TB miesta... takze je mozne ze data uz nezachranis, ale fakt skus iny software, iny windows.. skus tento program:

http://www.partitionwizard.com/download.html
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Optheron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00

Re: Zvezky bez pismena win7

Príspevok od používateľa Optheron »

z linuxom som si neporadil tiez to nevidi a neviem s tym velmi robit tak som to radsej nechal ale pouzil som vo win7 program na obnovu dat EASEUS Data Recovery Wizard Professional - obnovilo to 100% dat takze super sice disk skvrcal piskal a musel som obnovovat po castiach lebo mi vypinalo komp asi nejaka ochrana ale tak po 80GB naraz islo tak pohoda
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvezky bez pismena win7

Príspevok od používateľa felipe25 »

no tak potom zrob uplny format a nahod particie.. pre istotu kukni smart ci ten disk neodchadza :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"