Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Neo13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovské K¾aèany, okres Lipt. Mikuláš

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Neo13 »

tak to je smutne ... co sa tam berie? derivacie a integraly?
MB: GIGABYTE P55-UD3R CPU:Intel i5-750 2.66GHz (Noctua NH-U12P SE2) VGA:ATI Radeon
HD5850+Accelero S1 rev.2(Noctua S12b FLX+yateloon 12cm RAM:Kingston 2x2gb 1600mhz CL9 HDD:Seagate 7200rpm 1TB(500gb na platnu) v Silentmaxxe PSU: be quiet! Straight Power 550W CASE: Chieftec Dragon (2x Noctua NF-S12B-FLX) LCD: Samsung P2450H MYS: Logitech MX518
Spoiler: ukázať
PC2: C2D e4300@3ghz (Scythe Mugen+Noctua@800rpm), asus p5b, asus x1950pro, 2x1gb 800 goodram, hdd ibm 250gb, chieftec 400w, cooler master elite 334
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa CageJ »

Neo13 napísal:tak to je smutne ... co sa tam berie? derivacie a integraly?
ano samozrejme, jedna z hl. veci vobec v celej ekn, lenze to sa uci vsade:)
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa bubo47 »

materik napísal:ucia ju matfyzaci... ti sa neseru, nevies - pal do pi*e
kto konkretne tam uci ? :)
Používateľov profilový obrázok
Neo13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovské K¾aèany, okres Lipt. Mikuláš

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Neo13 »

CageJ napísal: ano samozrejme, jedna z hl. veci vobec v celej ekn, lenze to sa uci vsade:)
tak to by zasa nemal byt az taky problem :-)
MB: GIGABYTE P55-UD3R CPU:Intel i5-750 2.66GHz (Noctua NH-U12P SE2) VGA:ATI Radeon
HD5850+Accelero S1 rev.2(Noctua S12b FLX+yateloon 12cm RAM:Kingston 2x2gb 1600mhz CL9 HDD:Seagate 7200rpm 1TB(500gb na platnu) v Silentmaxxe PSU: be quiet! Straight Power 550W CASE: Chieftec Dragon (2x Noctua NF-S12B-FLX) LCD: Samsung P2450H MYS: Logitech MX518
Spoiler: ukázať
PC2: C2D e4300@3ghz (Scythe Mugen+Noctua@800rpm), asus p5b, asus x1950pro, 2x1gb 800 goodram, hdd ibm 250gb, chieftec 400w, cooler master elite 334
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

Neo13 napísal:...
tak to by zasa nemal byt az taky problem :-)
ano i nie ... na ekonomicke skoly sa cpu ludia aj z priemysloviek, obchodnych akademii a kadejakych ucilist ...
kde s matematikou skoncili pri zlomkoch a percentach... a to v tretom rocniku... stvrtak (pripadne piatak) uz matiku bud mali minimalne, alebo vobec (chap max 2 hodiny tyzdenne)

ked takemu cloveku povies nieco o limitach, derivaciach a integraloch ... tak na teba pozrie, ze z akeho ustavu ta pustili, a preco ta este nenahanaju... (samozrejme, cest vynimkam, su ludia zo SOU co zvladaju matiku)

takze ked takyto clovek pride na skusku k cloveku, co od neho vyzaduje standard, tak je logicke, ze poleti jak spinave pradlo.
A bud sa za jeden semester douci to, co odflakol za 3 roky na strednej, alebo sa to nedouci ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

uchadzac o studium na technickej vysokej skole musi vediet integrovat a derivovat, bez toho tam nema co robit, bud ho vyhodia v prvom semestri alebo v 3. ked to bude opakovat
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

preco? vsak to nie je tak tazke sa naucit. ja som mal stastie ze som to vedel zo strednej a matematika I bola teda pohodicka.

niekto tu spominal matematiku II, to ste museli mat daco ine ako my lebo u nas dvojka bola najtahsi predmet za cele Bc. predtym to byvalo pod nazvom matematicka analyza I+II... no iny brutal :-)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

samozrejme, da sa to naucit, ked ale nestihas s inymi predmetmi, mas problem
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

valistar napísal:preco? vsak to nie je tak tazke sa naucit. ja som mal stastie ze som to vedel zo strednej a matematika I bola teda pohodicka.

niekto tu spominal matematiku II, to ste museli mat daco ine ako my lebo u nas dvojka bola najtahsi predmet za cele Bc. predtym to byvalo pod nazvom matematicka analyza I+II... no iny brutal :-)
hmm ... u nas sme mali algebru, matalyzu ... a kadecotadecoeste (statistika?)
ale uz si fakt nepamatam, kde boli grupy, kde bolo integrovanie po krivke, kde boli diferencialne rovnice ... skratka ... bolo to davno
a uznavam, ze zaklad zo strednej skoly som mal pomerne slusny, a kedze som nebol na matfyze, tak si dovolim tvrdit, ze skoro nic noveho som sa ani ucit nemusel...
ale pravdou ostava, ze som nezavidel chudakom, co im matika nehovorila kamarat
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Mirdis »

beardie napísal:uchadzac o studium na technickej vysokej skole musi vediet integrovat a derivovat, bez toho tam nema co robit, bud ho vyhodia v prvom semestri alebo v 3. ked to bude opakovat
A to je napisane v podmienkach prijatia na studium :?
Hmm, ked som prisiel na FEI nemal som sajnu co je to integral a derivacia.. Boli taki frajeri z gympla, ktori si mysleli ,ze to vedia a netreba si prepocitat ziadne priklady na zapocet. Vypadli uz v prvom semestri 1. rocnika. Ja som prisiel z OA (sportova trieda) matiku sme, da sa povedat nemali.

Takze neviem odkial si to nabral. Ja som sa potom ani nemal uchadzat o taku skolu :rolleyes: Este mam aj spoluziaka co skoncil SOU a bezproblemov pokracuje v studiu.
Ked budes makat zvladnes to, ale bez toho to nepojde.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Wizik »

Makať rozhodne treba, ale taktiež som nemal ani páru o tom, čo je to derivácia, limita a podobne keď som prišiel zo SPŠE na FEI. Matiku 1 som nespravil, ale poučil som sa a viem že proste treba viacej rátať, ale nie je to neprekonateľný predmet.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Neo13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovské K¾aèany, okres Lipt. Mikuláš

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Neo13 »

galen napísal:...
ked takemu cloveku povies nieco o limitach, derivaciach a integraloch ... tak na teba pozrie, ze z akeho ustavu ta pustili, a preco ta este nenahanaju... (samozrejme, cest vynimkam, su ludia zo SOU co zvladaju matiku)...
no ale ja som preberal aj limity, aj derivacie a integraly teraz... z gymnazia tam pojdem, takze mam lepsie predpoklady nie?
MB: GIGABYTE P55-UD3R CPU:Intel i5-750 2.66GHz (Noctua NH-U12P SE2) VGA:ATI Radeon
HD5850+Accelero S1 rev.2(Noctua S12b FLX+yateloon 12cm RAM:Kingston 2x2gb 1600mhz CL9 HDD:Seagate 7200rpm 1TB(500gb na platnu) v Silentmaxxe PSU: be quiet! Straight Power 550W CASE: Chieftec Dragon (2x Noctua NF-S12B-FLX) LCD: Samsung P2450H MYS: Logitech MX518
Spoiler: ukázať
PC2: C2D e4300@3ghz (Scythe Mugen+Noctua@800rpm), asus p5b, asus x1950pro, 2x1gb 800 goodram, hdd ibm 250gb, chieftec 400w, cooler master elite 334
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7973
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa CageJ »

Neo13 napísal:
galen napísal:...
ked takemu cloveku povies nieco o limitach, derivaciach a integraloch ... tak na teba pozrie, ze z akeho ustavu ta pustili, a preco ta este nenahanaju... (samozrejme, cest vynimkam, su ludia zo SOU co zvladaju matiku)...
no ale ja som preberal aj limity, aj derivacie a integraly teraz... z gymnazia tam pojdem, takze mam lepsie predpoklady nie?
:) Je to totalne o inom :D.... EUBA ma rada specificke priklady, prilozim ti tento rocnu pisomnu cast : http://img52.imageshack.us/img52/252/71566021.jpg :) Toto je z tych lahsich :)....
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Chcel som sa opýtať, keďže reforma ma dosť postihla, tak si musím vybrať 3x4 hodiny na budúci rok .
Zo zákona mám dané tieto hodiny:
Angličtina - 4 hodiny
Francúzština - 2 hodiny
Slovenčina - 4 hodiny
Telesná výchova - 2 hodiny
Náuka o spoločnosti - 1 hodina
Matematika - 1 hodina
Umenie a kultúra - 1 hodina
Sociálno psychologický výcvik - 1 hodina

Teraz si mám vybrať ešte 3x4 hodiny ( 3 predmety po 4 hodiny )
Isto si dávam Matiku, informatiku, avšak neviem, ako tretí predmet.
Rozhodujem sa medzi Angličtinou a fyzou. Fyzu mám rád + na VŠ ( technický smer, najradšej TUKE - informatika / VUT Brno - telekomunikace )

Dať si radšej fyzu a mať 4 hodiny aj z fyzi aj z jazyka, alebo radšej 8 hodín angliny a 0 fyza? ( ja som asi za fyzu, len by som chcel vedieť Vaše rady... )
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Ber podľa profákov, jazyk ťa v škole nenaučia a sociálno psychologický výcvik... wtf??
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"