Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

fyz sa hodi ale na tuke to uz je len jeden predmet v lete v prvaku.. ja som na strednej fyziku v podstate ani nemal a zrobil som to... takze da sa aj bez toho.

anglictina sa hodi stale, to je jasne. otazka je ci to tie 4 hodiny navyse zachrania..
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ani ja neviem, čo to chcú od nás, hádam to bude ako Umenie a kultúra a aspoň sa nadesiatujem / vylúštim krížovku... Proste strata času...
Takže hodiť si fyzu a na anglinu sa učiť sám? :)

Ono nevýhoda angliny ak by som si dal:
4 hodiny základné s jedným profákom
2hodiny konverzácia - hrozí iný profák
2 hodiny posilnenie angličtiny - zase hrozí iný profák

Teda ja v tom vidím viac bordelu ako osohu...
Ide o to, že sme 4 triedy, 3 idú po novom, jedna po starom.
Ak si zvolím anglinu, tak budem mať 2 hodiny aj s triedou, ktorá ide po starom ( teda bude to seminár tak, ako mám teraz ) a 2 zase s inými...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

no tak ti poviem... ta anglictina na vacsine skol aj tak nestoji za vela. takze by som to neriesil.
aj na tuke budes mat nejaky semester, dve anglictiny. ja ked som videl co sa ucia, tak som len pozeral, ze ake jednoduche. (nemusel som chodit lebo som mal statnicu). Takze sive vlasy si z toho nerob :)
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ak mas moznost mat tu ENG na urovni, tak urcite by som volil jazyk
pripadne ak mas inu moznost ako ENG tak osobne by som isiel do nemciny alebo aj rustiny
velmi by mi to otvorilo cestu v buducnosti, co o fyzike zial povedat nemozem

ak mas ale eng typu ze opravujes chyby vuycujuceho tak si daj nieco ine, inac budes len zabijat cas
...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ono ako sa to vezme, ak by som mal robiť veci zvlásť na 3 angliny, tak to kašlem, fyzu mi treba, na maturu sa hádam naučím + 4 hodiny týždenne aj tak nie je nič ... či?
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

cool
takze budes mat jednoduchsiu maturu a mozno 1 semester na VS
a dalej kde budes pouzivat FYZ? ked budes hladat pracu alebo ked budes potrebovat v potravinach vediet ze co je taky ten sacik s divnymi pismenkami?


moj nazor je ze clovek by mal vediet jazyky a veci co ho bavia a cim sa chce zivit
teda ak ta bavi fyz, je to jasna volba

ale ak sa to ides ucit, lebo musis a nie preto lebo chces, tak je to strateny cas IMHO
kua moc lutujem ze som sa nedal na dalsi jazyk pocas strednej skoly
...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

Mirdis napísal:
beardie napísal:uchadzac o studium na technickej vysokej skole musi vediet integrovat a derivovat, bez toho tam nema co robit, bud ho vyhodia v prvom semestri alebo v 3. ked to bude opakovat
A to je napisane v podmienkach prijatia na studium :?
Hmm, ked som prisiel na FEI nemal som sajnu co je to integral a derivacia.. Boli taki frajeri z gympla, ktori si mysleli ,ze to vedia a netreba si prepocitat ziadne priklady na zapocet. Vypadli uz v prvom semestri 1. rocnika. Ja som prisiel z OA (sportova trieda) matiku sme, da sa povedat nemali.

Takze neviem odkial si to nabral. Ja som sa potom ani nemal uchadzat o taku skolu :rolleyes: Este mam aj spoluziaka co skoncil SOU a bezproblemov pokracuje v studiu.
Ked budes makat zvladnes to, ale bez toho to nepojde.
samozrejme, da sa to naucit, ked ale nestihas s inymi predmetmi, mas problem
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ak pôjde na technickú VŠ, tak sa mu tá fyzika zíde. A na čítanie divných písmenok zo "sáčikov" v potravinách VŠ netreba. S tou angličtinou je to tak, že pri učení sa hocakého jazyka zaváži najviac tvoj prístup a nie pedagóg.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No napríklad tento štýl učenia, ktorý máme teraz, mi nevyhovuje. Takže si dám tú fyzu, ak by sa náhodou nedalo, tak si dám anglinu :)
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kicker »

Zdravim, potreboval by som ja ja poradit :D Studujem na SOŠ odbor Mechanik PC sietí.. bohužiaľ je to slabá škola a fyz prakticky nemáme a matika je hodne slabá (samozrejme chcem ísť študovať takže mám rok aj niečo aby som sa aspoň čo to naučil)
Vedeli by ste mi poradit nejku školu, ktorá nebude až taká ťažká (čo sa týka mat/fyz) ale aby som mal aj nejake vedomosti ak vôbec doštudujem. :-)
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A chceš ísť študovať ďalej niečo so sieťami, alebo niečo úplne iné?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

siete asi najlepsie ist na informatiku na FEI (ba alebo ke) - v druhom rocniku zacnes mat cisco predmety a zadarmo si urobis tie certifikaty 1-4 a na inzinierskom aj 5-6. a s tym sa uz v pohode zamestnas.
ale matika je tahsia no.. ale ked sa posnazis tak to das aj so slabou strednou skolou. :)
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

uff tak ak chces ist na vysku len kvoli sietam, tak asi skor BA alebo ZA, lebo na tuke je to dost take ubohe

ano, mozes mat sietarske predmety, ale je ich neporovnatelne malo oproti takym programatorksym predmetom

osobne som na TUKE, CCNA 1-4 som mal zo strednej a momentalne idem CCNP ROUTE+SWITCH+TSHOOT v zahranici a neda sa to porovnat so systemom na tuke

tu je proste na tie predmety vyjradeny cas na samostudium a nie ako na tuke, ze nemas na to cas, lebo na kazdom predmete od teba chcu dajaku chujovinu nakodit

napr tu je samostatny porogram Data Network Engineering a je to ovela lepsie ako dajaka nasa slovenska informatika
akoze aj na TUKE mozes byt CCNP cerfified osoba, ale bude to stat vela nervov a casu
...
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kicker »

No tak ja nemusim byt sietar :D chcel by som aby to malo nieco spolocnu s informatikou, nemusi tam byt sietarina vobec.. rozmyslal som nad FEI ale zevraj je tam tazka matika takze neviem ako to poriesim...
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Kicker™ napísal:No tak ja nemusim byt sietar :D chcel by som aby to malo nieco spolocnu s informatikou, nemusi tam byt sietarina vobec.. rozmyslal som nad FEI ale zevraj je tam tazka matika takze neviem ako to poriesim...
informatika == matika, zapájať kábliky a lepiť weby v html je ako šetriť v podniku, dokáže to každý ko a každá pi
keď nechcete matiku, choďte na nejaké humánofilovedy počúvať prednášky o histórii bosoriek, alebo kydy, že prečo sa v nemčine píše was a nie vas... zasa je tam plno ženského materiálu, takého alternatívneho, pekné to je celkom

potom je tu taká vec, množina toho, čo v škole človeka naučia vs čo od neho chce zamestnávateľ, ten prienik je nula nula angličtina
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"