Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Pozri Kicker, ja ti určite nebudem hovoriť, že na ktorú školu choď presne, lebo je to podľa mňa blbosť. A aj tak si myslím, že máš inú predstavu o sieťach, ako majú učitelia na škole. Siete - to je kopa programovania... :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

mozem sa opytat, co konkretne potrebujes programovat pri sietach?

lebo stretol som par CCIE konzultantov, ktori dizajnuju siete pre zakaznikov a nasledne ich aj otestuju, vybuduju a nakonfiguruju
ked som sa ich pytal, preco si vybrali tento odbor tak odpoved bola vzdy rovnaka
lebo sa tu neprogramuje, lebo ja neprogramujem, lebo na skole som nechcel programovat, lebo neviem programovat atd
...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

jcdenton12 napísal:mozem sa opytat, co konkretne potrebujes programovat pri sietach?

lebo stretol som par CCIE konzultantov, ktori dizajnuju siete pre zakaznikov a nasledne ich aj otestuju, vybuduju a nakonfiguruju
ked som sa ich pytal, preco si vybrali tento odbor tak odpoved bola vzdy rovnaka
lebo sa tu neprogramuje, lebo ja neprogramujem, lebo na skole som nechcel programovat, lebo neviem programovat atd
zeby programovatelne switche?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak ale programovat switche to je uz nieco ine a skor by som to nazval konfiguraciou sietovych prvkov ako programovanim. Tiez neviem co sa na sietach programuje. MOzno ak iekto robi server linuxom ze tam nieco doprogramujena tu siet alebo co, ale inac vsetky ovladacie, kontrolne prvky sa budto daju stiahnut alebo kupit. Usieti skor treba mat predstavu ako ich tahat, ako ich kfigurovat a vediet ich prisposobit zakaznikovi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

HellAngel napísal: MOzno ak iekto robi server linuxom ze tam nieco doprogramujena tu siet alebo co,
he? :cool:
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Prečo TUKE nie, ak chcem byť ako to nazývate sieťarom?
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Čo vám to tak j*b€ všetkým s tými sieťami?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak takto: Baví ma fyzika a matika. Programovanie ma zatiaľ nejako nepochytilo ( html a css za programovanie nerátam, to ma baví ako tak ). Čo by si mi radil? V škole ma bavilo spravovať sieť...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa HellAngel »

nevidim dovod preco nie spravca sieti. Nebavim sa tu o sietach domaceho typu alebo v nejakej firmicke kde slahnem switch a su nan zapojene 4 PC, ale dajme tomu o firme kde je 100 pc a treba tam navrhnut komplexne sietove riesenie. To uz clovek o tom musi hodne vediet a venovat sa tomu. :good:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

Krutibrko napísal:Prečo TUKE nie, ak chcem byť ako to nazývate sieťarom?
Predpokladejme, že TUKE je vysoka skola.
Priblizne 3000km od budovy TUKE tecie rieka Nil, v ktorej ziju krokodyli.
Krokodyl je viac siroky ako zeleny:
Ak sa pozrieme na krokodyla, je siroky z hornej aj dolnej strany, ale zeleny je iba z hornej strany.
Teda je viac siroky ako zeleny.

Krokodyl je viac zeleny, ako dlhy:
Ked sa pozrieme na krokodyla, je zeleny na sirku aj na dlzku. Ale dlhy je iba na dlzku.
Teda je viac zeleny ako dlhy.

Kedze je krkokodyl viac siroky ako zeleny, a viac zeleny nez dlhy,
aplikovanim trojuholnikovej nerovnosti dostavame vztah, ze je viac siroky ako dlhy.
Teda krokodyl je sirsi nez dlhsi.

Experimentalne dokazy toto tvrdenie vyvracaju, teda sme dosli k sporu a vychodzi predpoklad neplati.
Teda TUKE nieje vysoka skola.

(Studenti a absolventi TUKE si podla chuti a vole mozu dosadit namiesto TUKE akukolvek inu strednu skolu)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Jo, ale tá firma so 100 ľuďmi to outsourcne a majú pokoj, navŕtať tam káble je jednorázovka, nastaví im to nejaký skilled brigádnik, niečo nejde, dôjde brigádnik začiatočník, prehodí kábel a ide ďalej, na to tam netreba 24/7 človeka
Moc v cajku, ak chce niekto robiť cisco krabičky, čo ale neni VŠ... ale chcieť celý deň sedieť v kancli a čakať, kedy na mňa niekto zahučí, že mu došla kávička, alebo zasa nejde zapať ten excel, pričom ofiko ten "sieťový administrátor" čaká, kedy sa niekomu pokazia internety, aby tam nabehol a vypol/zapol router... fakt? Lebo titul nafasujem aj za prednášky o was/vas a môžem potom mávať CVčkom, že aký som učenlivý, pracujem rád v tíme a som odolný voči stresu... ale chcem stravenky a firemný notebook, inak pôjdem inam!Tak!:))

//
schválne, koľko pracovných pozícií napr. na monster.com pre ČR/SR sa nájde, kde na network administratora je potreba titul vs koľko, kde potreba neni... možno ani pre cisco ho nebudú chcieť, tam ale bude unix,shell, alebo aspoň videl som už nejaké skriptovanie a viem si načmárať ip ping s threadmi
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa HellAngel »

scorp ale ja nevravim ze aby lobil priamo v tej firme so 100 pocitacmi, ale robit prave pre tu outscoringovu firmu. ako som pisal nie tahat kable po stenach ale robit prave toho co robi plany, nastavuje servery, switche, bridge a tak podobne.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

... takto ... ak najdes firmu, ktora ta vezme na fulltime, aby si raz za cas prehodil kabel v serverovni, zapojil server a pripadne ho preinstaloval (realne iba instalujes nove) ... a da ti k tomu seriozny plat a bude vyzadovat certifikaty az za roh a VS, tak ti osobne pridem pogratulovat

v praxi sa tieto veci outsorcuju, tzn ... zamestna sa nejaky externou firmou student/2/3/4/5+ zazmluvni sa megafirma o 500+ ludoch, raz za cas sa im tam nieco navrta, raz za cas sa im nieco prenastavi ... a hlavne, robi sa dozor 24/7, aby ked sa cosi dose...vyhori, aby sa to dalo prenastavit na zalozne riesenie

samozrejme, student to robi popri skole, za 200E mesacne, nespi po nociach, popritom spava na prednaskach, a po skole sa na nich vy... odide

PS: instalacia PC v podniku o 100+ kompoch trva priemernemu adminovi asi ... hmm ... 15 minut zapojenie klavesinca/monitor/mys (aj s uvarenim kavy, odpisanim na emaily), dalsich 5 minut pustenie instalatora, a o 5-6 hodin (co robi samozrejme ine veci) dojde, odpoji, vypne, zapise inventarne cislo na preberaci protokol a odnesie zamestnancovi, ktory mu ho podpise, ze prebral pocitac s nainstalovanym X,Y,Z a ze za cokolvek ine nainstalovane na PC zodpoveda zamestnanec, nie zamestnavatel
Take ze opravovanie PC? zabudni ... vezme sa ... da sa nahradne a posle sa dodavatelovi neh to riesi
Reinstalacia PC/zachranovanie dat? zabudni ... vsetko firemne mas ajtak na domene/serveroch, a lokalne PC nikto neriesi, lebo tam nema co byt (nieto este sukromne data), takze reinstall za 20 minut prace aj s kavou a firemnymi mailami
A na toto, naoazj, ale naozaj staci priemerny studak SoU so zameranim na PC.
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

HellAngel napísal:scorp ale ja nevravim ze aby lobil priamo v tej firme so 100 pocitacmi, ale robit prave pre tu outscoringovu firmu. ako som pisal nie tahat kable po stenach ale robit prave toho co robi plany, nastavuje servery, switche, bridge a tak podobne.
spolubývajúci v takej firme na pohovore ako znalosť unixu zatrepal, že na tom nedávno inštaloval CS 1.6 server...oni že tam hrajú Source, že asi teda zapadne, true story
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Dobre, tak otázka, akým smerom sa dať? (pýtam sa vážne ).

Návrat na "Debata o všetkom"