Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja som si myslel, ze prius je otrasne auto...no istil som, ze so zvukom je na tom este horsie...fakt prosim nikto mi nikdy nespominajte prius lebo vas ogrcam...alebo pocitac si ogrcam

k rope: http://www.viewzone.com/abioticoilx.html mozno je to blbost, no uplne by som to neignoroval :)

k elektromobilom: pokial sa vyrazne nezysi dojazd a nezjednodusi moznost "tankovat", tak na nejake vyrazne rozsirenie elektromobilov treba zabudnut
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ja-pc »

Blackhawk napísal:V elektromobiloch bude musiet byt zvuk, a predstavte si, ze ked si budete kupovat elektromobil, opytaju sa vas aky zvuk tam chcete mat a vy si budete moct vybrat z Impreza wrx, Camaro SS, Dodge Challanger, ... To bude este len pecka.
No vsak to, taketo nieco si viem predstavit a bolo by to super...

LoPiO: :D :D

M1ch4l: Dojazd 500km u Tesla S (i ked sa este nepredava) na jedno nabitie, al. 400 u Tesla Roadster je maly dojazd? Jednoduchsiu moznost ako nabijat zo zastrcky si neviem predstavit - sak to ani nemusim ist na pumpu a aj ma to vyjde lacnejsie.. Co sa tyka rychlosti nabijania, to uz je ina vec, je to este dost dlho, ale viem si predstavit ze tak ako dam na noc nabijat mobil ked treba, tak tak aj auto ked hovorime o meste (500km myslim v meste nevyjazdis tak rychlo). Samozrejme sa ale moze stat, ze bude treba nabit cez den napr. ked pojdem na vacsiu vzdialenost, vtedy mozem zajst na elektrostanicu (tak sa to vola? teraz mi to vypadlo :D) a nabit to rychlejsie..

Ale suhlasim, stale je to dlho no ako isiel dojazd a rychlost hore, tak dufajme ze pojde aj rychlost nabijania ;)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LoPiO »

Tak ako Papek spomenul. Teraz nebudem haldat mechanika, ale elektrikara :D

Takze svet RC sa nam priblizuje do realu :D ti co sa hrali z rc modelmi to budu mat lahsie hehe.

RC drag 258 Km/h:


RC drifty tu uz boli, ale snad nie tieto. Stale je to ppc.



Dalsie drift video. Myslite si, ze by mi preslo na svk podsvietenie diskov ako na tomto videu ? :D




Takze kto sa prida na nakup RC modelov ? :D Aspon nebude trebat riesit policajtov ci mam tieto upravy zapisane v technickom.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

LoPiO napísal: Takze kto sa prida na nakup RC modelov ? :D Aspon nebude trebat riesit policajtov ci mam tieto upravy zapisane v technickom.
A koľko tieto srandy stoja? Konkrétne RC Drift Cars.
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa KocuR »

ja-pc napísal:Dojazd 500km u Tesla S (i ked sa este nepredava) na jedno nabitie, al. 400 u Tesla Roadster je maly dojazd? Jednoduchsiu moznost ako nabijat zo zastrcky si neviem predstavit - sak to ani nemusim ist na pumpu a aj ma to vyjde lacnejsie.. Co sa tyka rychlosti nabijania, to uz je ina vec, je to este dost dlho, ale viem si predstavit ze tak ako dam na noc nabijat mobil ked treba, tak tak aj auto ked hovorime o meste (500km myslim v meste nevyjazdis tak rychlo). Samozrejme sa ale moze stat, ze bude treba nabit cez den napr. ked pojdem na vacsiu vzdialenost, vtedy mozem zajst na elektrostanicu (tak sa to vola? teraz mi to vypadlo :D) a nabit to rychlejsie..

Ale suhlasim, stale je to dlho no ako isiel dojazd a rychlost hore, tak dufajme ze pojde aj rychlost nabijania ;)
Hej. Lenže ber do úvahy že akumulátory majú dosť výrazne obmedzenú životnosť. Tá sa skracuje s počtom nabíjacích cyklov, s teplotnými výkyvmi... Takže po pár rokoch budeš musieť meniť akumulátory aby si auto udržalo aký-taký dojazd. A to ťa jednak vyjde na kopec peňazí a jednak to bude predstavovať obrovskú záťaž na našu matičku zem, keďže lítiové akumulátory veľmi nezrecykluješ a olovené (ktoré recyklovať vieme) do elektromobilov veľmi vhodné nie sú.
Akumulátorové elektromobily sú podobne ekologické ako benziňáky.

Podľa mňa sú budúcnosťou elektromobily, ale také, čo si budú vedieť tú elektrinu vyrábať. A bližšou budúcnosťou sú náhrady fosílnych palív, keďže bežného človeka vyjde lacnejšie vymeniť palivo ako vymeniť celé auto.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ja-pc »

KocuR: to je pravda, ale co sa tyka teplotnych vykyvov, u bateriek v elektromobiloch (teda aspon u autach tesla) uz vraj maju technologiu ich zvladnut. Baterie uz vydrzia dlhsie, ich funkcnost sa horsi az po nejakych tych rokoch, a co je lepsie vymenit za 5-8 rokov - bateriu alebo rovno cele auto, ktore potom uz iba clovek neustale opravuje ak tak nespravi (kazdy musi uznat ze u vacsiny dnesnych aut to tak uz bohuzial je)? Naozaj tazko povedat.

podla mna su paliva typu vodik a podobne zasa iba docasne riesenie, a ktovie ci nie horsie (napr. biopaliva) :rolleyes: z principu s tebou suhlasim, ale musela by to byt naozaj efektivna technologia. nieco ako procesy ktore pohanaju slnko - vodik premienat na helium. ale zatial sa to moc nedari.

alebo su tu este dve moznosti - bud bezdratovy prenos el. energie, alebo volna energia. ale to uz asi zachadzam prilis daleko na tuto debatu.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa KocuR »

Keby žil Tesla tak tie dve posledné spomínané možnosti by možno boli realizovateľné, ale takto pre mňa ostáva jedno aj druhé len mýtom.
Inak to by som chcel vidieť životnosť vyťažovaných akumulátorov 8 rokov, nejak tomu neverím...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ja-pc napísal:a ktovie ci nie horsie (napr. biopaliva)
Čo máš proti biopalivám melíšku?

Elektromobily suxx, ano, má to krúťák "kvázinekonečný" (čím viac záťaže tým väčší krúťák), ale aby som šoféroval golfové vozítko, ďakujem, neprosím, je mi to hnusné, R6/V6/V8/V10/V12/W12 motory (či už benál alebo kachle) mi znejú podstatne lepšie.

Serete sa o emisie a podobné blbosti, či čo vlastne riešite? Náhrady fosílnych palív? Sú tu biopalivá (ETBE/MERO), ktoré môžu využiť staré motory (VEčka a pod.). To že ty to považuješ za skazu, tvoj problém, to neni problém motoristov že repka olejná vytlačila normálne suroviny z polí. Každý poľnohosp. bude predávať to, na čom zarobí, no a zarobili na repke, keď vynájdu liek na rakovinu z kapusty, a všade bude kapusta, tak kto bude podľa teba vinný? Kapusta či rakovina? Či lekári?

Toto čo sa dialo ("potravinová kríza"), za to sa poďakuj tým čo to vynašli, v dobrom aj zlom svetle, v zlom preto, že burgine, mrkva a zemáky z polí zmizli, a v dobrom v tom, že aspoň trošku odbremenili záťaž na zem (znížili spotrebu normálnej ropy, a ekologickú záťaž).

A takisto sa poďakuj vládam, ktoré sú jedna ruka s ropákmi, vlády ukladajú rôzne dane a pod na prevádzku na biopalivá. Napr v CR ak ťa načapajú s autom ktoré je prestavané na olej (OLEJ, spálený olej, proste produkt ktorý sa 10 rokov dozadu vylieval do kanálov), tak ťa reálne za to aj zavrú, super že?

Odsudzuješ čo nevieš čo je, aj ja si experimentujem doma s bionaftou z použitého oleja, úúúú ale som hajzel že vykupujem použitý olej a premieňam si ho na palivo, že? ooo, pardon, biopalivo. Vodík je hovadina, neexistuje momentálne spôsob ako ho rozložiť efektívne z hladiska elektrického (= perpetum mobile non exist).

No a späť k tým emisiám, milujem takéto grín reči aj automobilových spoločností, najlepší je Prius, ktorý sa musí prevážať cez polku sveta aby sa dal dokopy (kvôli aku a pod), za túto trasu vypustí transport toľko emisií, že ja keď si dám teraz doprdele katík, tak ešte ma vezmú aj do grínpísu. Rovnako ako emisie pri výrobe el.energ., na tie každý sere, to že to dymí pomaličky až do AU (bohunice), nik nerieši, hlavne že auto ide "bez emisií".

Serem celé elektromobily, serem dojazd 500km v meste, poriadna V12 napr od AMG so spotrebou 18l/100km, a že sa minie ropa? A čo, potom sa budem zaoberať dákymi krabicami čo miesto palivovej ručičky majú kolonku "charge status", potom to budem riešiť, zatiaľ budem míňať a jazdiť tak, jak ja chcem, nie jak to odo mňa zelení chcú...

Toľko k tomu...





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Snake napísal:
:good:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

:hysterical:

:good:

tak dokym je ropa a normalne auta si to treba uzit..a to co auta minu je velke makove prd oproti milonom fabrik,elektrarni a pod..
jasne ak by zo sekundy na sekundu prehodili auta z benzinu/nafty na nieco ine, emisie klesnu ale urcite to nieje najvacsi problem tohoto sveta
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Je vam vsetkym dufam jasne ze z ropy sa vyrabaju aj ine veci ako benzin ci nafta vsak ? Ja len ze ked nebude tak to ma dopad aj na ine veci... Nic viac nic menej tym nechcem povedat.
http://www.eia.doe.gov/kids/energy.cfm? ... ome-basics
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

na emisie kaslat, tieto auta co dnes su tak vyrobia oproti podnikom a ja neviem comu zanedbatelnu emisnu ciastku. Ropa je ale problem. Cim je jej menej tym je drahsia a ja nemam zaujem jazdit za 3€/l len koli tomu ze ropaci a vlada zdrziavaju napriklad elektromobili v pozadi len koli ziskom.
bol by som najradsej keby benzin tiekol ako voda a mali ho fakt nad hlavu. To by som sa asi aj ja stal tym tupym americanom so 6 litrovym agregatom a spotrebou vyzsou ako 20l :D

momentalne svet celi takej prvej vlne ubytku ropy a to jej zdroje nedochadzaju len sa pritiahol kohutik. vsetko islo koli tomu hore, nie len benzin ale aj zakladn epotraviny. takze som za nieco k benzinu. Osobne ale dufam ze sa nedozijem tych scifi auticok co nemaju prevodovku a soferuje to za mna :red:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja-pc napísal:nieco ako procesy ktore pohanaju slnko - vodik premienat na helium. ale zatial sa to moc nedari.
chces snad mat tokamak v aute ci co?
Snake napísal: No a späť k tým emisiám, milujem takéto grín reči aj automobilových spoločností, najlepší je Prius, ktorý sa musí prevážať cez polku sveta aby sa dal dokopy (kvôli aku a pod), za túto trasu vypustí transport toľko emisií, že ja keď si dám teraz doprdele katík, tak ešte ma vezmú aj do grínpísu. Rovnako ako emisie pri výrobe el.energ., na tie každý sere, to že to dymí pomaličky až do AU (bohunice), nik nerieši, hlavne že auto ide "bez emisií".
celkovo super post a velmi suhlasim. Len by som chcel, ze to, co dymi z chladiacich vezi jadrovej elektrarne je vodna para, a ta nicomu nevadi. Jadrovy odpad, to uz je horsie, no stale pre prirodu prirodzene a ma to vyrazne mensi vplyv na globalne prostredie ako spalovanie "fosilnych" paliv. (dufam, ze nerobim zo seba debila a v Bohuniciach nie je aj nejaka ina elekraren)
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Čítal som len prvých pár strán, ale plačem od smiechu. :-D

Fabia RS vs. Nissan GT-R, GT-R nemalo najmenšiu šancu. :cool:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"