ATi CrossfireX - Radeon HD 5670 a GMA X4500

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
raptor22

ATi CrossfireX - Radeon HD 5670 a GMA X4500

Príspevok od používateľa raptor22 »

Zdravím

mám jednu otázku. Mám PC, v ktorom je GPU od Sapphiru - ATi 5670tka. Dnes som niečo málo čítal o "vymoženosti" CrossfireX. Ak som to správne pochopil (ak nie, opravte ma :) ), umožnuje to spájať výkon dvoch GPU a dosiahnuť tak vyšší výkon. Je možné to spojazdniť aj s onboard GPUckom od intelu? Konkretne X4500. Ak to pôjde, bude to mať pozitívny či negatívny výsledok? Moje vedomosti hovoria, že počítač pobeží len tak rýchlo, ako beží jeho najpomalšia časť. Má byť Crossfire výnimkou? A potom, možno som... nepozorný dajme tomu, ale v mojom PC som nič podobné ovládaniu CrossfireXu nevidel. Má to byť v Catalyste, alebo je to samostatná aplikácia alebo ako?

Mám ešte otázku off topic, len tu nechcem spamovať Thready. Môže procesor reálne brzdiť grafickú kartu? Mam zostavu s Pentium Dual Core 3.2 Ghz na jadro, 4Gb Ram a spominanu Atinu. Vedia sa pri hraní komponenty navzájom brzdiť?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ATi CrossfireX - Radeon HD 5670 a GMA X4500

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, neda.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: ATi CrossfireX - Radeon HD 5670 a GMA X4500

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

CrossfireX:
Je to technologia od ATI. Umoznuje sparovat rovnake graficke karty (model), aby mali vyssi vykon.
To som ti povedal tak strasne zjednodusene (prosim nemamenovat ma dakujem :good: ).
Takze odpoved si sa uz dovtipil, je X4500 od ATI? NIE
Nedasa to :bye:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Grafické karty"