Pretaktovanie GF 6800GT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

7800 superclock

Príspevok od používateľa vrso2 »

tu je link. http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814130272

najlepsie znacky, ponukajuce OC s LTW (life time warranty) v US su eVGA, BFG a XFX. Samozrejme ponukaju siroku skalu modelov. Staci navstivit ich domovske stranky.
Je to ozaj to naj, co mozes dostat na AGP slot.
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

Ja chpem ze su naj http://www.tomshardware.com/2006/02/13/ ... etter_buy/
len by som chcel veiet aku si ju chces nechat doviezt ?lebo z USA ci ti to poslu sme to neviem ale aj keby doprava stala 2000 SK stale je to lacnejsie ako u nas alebo v cechach
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

I ja som rozmyslal nad 7800 GS, ale je na mna prilis draha. Za usetrene peniaze (4 tisic) si kupim disk a este mi nieco ostane.
Ozaj, co tak otvorit novu temu pre 7800GS? :)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: ako

Príspevok od používateľa Warrax »

vrso2 napísal: Nemyslim, ze pri OC sa nieco moze stat, ak neprehrejes GPU, alebo to neprezenies s napajanim.
Hmm, takze ked si ju necham na hranici, kde uz ojedinele vidiet nejaky artefakt (u mna 435 Mhz), tak sa tym ta grafika nebude nicit? Teplota v burne 64 stupnov.

Dodatocna otazka: Plati to rovnako pre pamate grafickej karty?
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

odpoved

Príspevok od používateľa vrso2 »

Mno, nikde som sa nedocital, zeby to malo poskodit GPU, alebo pamate. (pokial neprezenies napajanie, alebo teplotu).
Co sa tyka kupy a zaslania na SK, v tom ozaj nemam skusenost. mozem sa na to vecer pozriet a dam vam vediet. Ceny kariet gf 7800 sa zacinaju od 289$. Samozrejme, cim drahsia, tym vyssi clocking. Za 330$ (s dovozom 350$) kupis asi to najlepsie, co sa da v triede AGP, co si myslim, nieje az take zle. (ak nechces investovat do prestavby na PCIe).
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa vrso2 »

Co sa tyka artefaktov, staci skusat znizovat clocking, pokial sa prestanu zobrazovat. Staci ozaj 2-3 Mhz. Treba skusat. Ozaj nieje velky rozdiel ci karta je klkoknuta o 10Mhz viac, alebo menej. Na 3dmarku to nespozorujes. Hlavne oskusaj, ci ti karta pobezi aj na hrach. To je podstatne. Nezabudaj na dobre chladenie, teda nastav si ho v rivatunery pomocou fan controls. Treba si uvedomit, ze vsetko, co je taktovane, sa viacej zohrieva a zakonite treba viacej chladit :)
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

NO ak by si bol taky dobry bo ja som dohodnuty ze tento komp musi vydrzat apon 2 roky lebo ak teraz dam za grafiku cca 10 tisic alebo mam dat 6 <procak>+ 5 <motherboard> + 4 <pamete> a este aj vyriesit chladenie taq tu to mam uz bez starosti iba 1 chladic na grafiku. a ti ceny su fakt good 319 za tu Evga to je naj len ako ju doviezt ??????????
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

Asi ste si uy vsimli ale tu http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... pic&t=8192som zalozil temu o 7800 GS

Návrat na "Grafické karty"