Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Snake »

nereagujte naňho, jeho to prestane baviť





.
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dovod naco sa to odomklo? :facepalm:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa faugusztin »

Autor temy chcel pridat nieco k povodnemu prispevku, mimo debaty o rottenkiwim.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

dôvod je ten že som chcel k tomu ešte niečo napísať
Áno cyklistické pripomienky sú prehnané (teda na náš región), ale je to odozva, proti vyhláške ktorá sa chystá uzákoniť. A teda je z hľadiska cyklistov prehnaná. Presne takým istým spôsobom reagujú tieto pripomienky na vyhlášku. Uvedomte si, po tom ako dosiahne táto petícia 500 hlasov, budú musieť dotyčný zvážiť upravenie danej vyhlášky, alebo aspoň odôvodniť prečo tak neurobili. Nič iné dosiahnuť nemožno. Dúfam že si niekto nemyslí, že sa tieto pripomienky doslova a dopísmena niekedy dostanú do našej legislatívy.
Pripomienka tvrdo napáda momentálne znenie vyhlášky, je to vo veľkých protikladoch a presne o to ide.

K tomu obiehaniu sa chcem trocha vyjadriť. Cestný cyklisti sa niekedy snažia chodiť po strede cesty hlavne kôli svojej bezpečnosti (nech to znie ako chce). Tý ktorý nemajú na bicykli niečo na ceste prejazdené, prosím nech sa zdržia komentárov. Pretože ste dosť vedľa. Názori typu bicykel na cestu nepatrí atď = dajte sa vyšetriť. Pri tom máme dosť slušných cestných cyklistov, ktorí sú známi i vo svete (tak isto aj v iných kategóriach). Avšak dokedy? Dokým ich pri tréningu niekto nesejme. Pretože slovenský šofér je schopný na plnej čiare obehovať auto ktoré obehuje cyklistu.
Jednoducho povedané niektorí šoféri majú v hlave nasraté a prebehujú cyklistu za každú cenu. Správne by to malo vyzerať tak že auto má odstup aspoň ten jeden meter pri obehovaní. Avšak u nás šoféri skúšajú koľko najmenej im to vydá.
Na druhú stranu poznám i bikerov za ktorých sa musím hanbiť. Avšak z dosť väčšej časti su neohľaduplný hlavne vodiči automobilov.

Skúste sa nato všetko pozrieť s nadhľadom. Skúste si niekam cez výkend na biku výjsť.
Toť vše, z niektorých názorov tuto sa mi fakt rozum zastavuje. Slováci a typickí slovenskí motorsti.
Ďakujem za možnosť vyjadriť sa :-)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja chodim na bajk, mam to rad. a chodim tam kde beha co najmenej aut. beham hlavne do prirody alebo po cyklotrasach. V tomto vidim zmysel, ale nevidim zmysel sa bajkovat po hlavnej ceste preplnenou autami, kde jedine co si uzijem je stres ci ma niekto sejme a vdychovanie vyfukovych plynov.
Stanom, chces vediet preco som za to aby cyklisti zmizli z hlavnych ciest a postavili sa im cyklisticke chodniky? Tak si precitaj moj starsi prispevok o mojom strete s cyklistom v noci. POviem ti ze som mal sto chuti vystupit z auta , rozmlatit mu gebulu pedalom a zavolat na neho fizlov. Nehovorte mi tu teraz o nejakych porusovacoch zakona, jednoducho sa maju postavit cyklotrasy ako to maju aj v inych krajinach a tam nech si chodia premna zamna aj nahy.
Ty vidis problem v soferoch ja vidim problem v bezohladnych cyklistoch. A vies co ma este dokonca dokaze najviac rozcarovat? ked vidim rodicov s detmi na bicykloch na hlavnej ceste. Akoze demencia.
Ale dam ti este jeden dovod preco som zato aby sa nechodilo na bikoch po hlavnych cestach alebo po cestach kde chodia auta. Na bicykli sa ti moze kedykolvek stat ze z neho padnes, diera, strk.... za tebou pojde auto , nestihne sa uhnut. Co sa stane? Alebo este lepsie, ide rodinka a spadne takto dieta (co je uplne bezna vec). tak teraz co? obvidis sofera? obvinis seba ze si si mal uvedotmit ze biovat sa po ceste nebol dobry napad? alebo koho? vyzsiu moc? Nebavme sa teraz o tom ze mal mat nejaky odstup, pretoze mozes spadnut tesne za horizontom kopceka a jednoducho ten sofer ta ani nezbada.
Ja som za tie chodniky a myslim ze za to by mali cyklisti bojovat a nie opravovat hlupe vyhlasky s hlupimi pripomienkami typu ze cyklita ma prednost.

roten: ty si tu uz neraz preukazakl vrchol svojho IQ, myslim ze sa priblizuje k hranici bodu mrazu. Toto je posledna reakcia odomna na teba
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4582
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa killswitch »

prosim, bez toho vyjadrenia policie sem uz neprispievaj.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

:laugh: :laugh: sory za OT

stano: patris k tym ludom co spisuju tu peticiu? nedate si radsej spisat peticiu na tie chodniky? skutocne myslim ze by ste stym mohli aj nieco vybojovat. :red:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Snake »

lebo čo?





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

HellAngel napísal::laugh: :laugh: sory za OT

stano: patris k tym ludom co spisuju tu peticiu? nedate si radsej spisat peticiu na tie chodniky? skutocne myslim ze by ste stym mohli aj nieco vybojovat. :red:
EE iba podporujem.
_
EDIT: rottenkiwi celkom slušne kilometrov máš :good:
Naposledy upravil/-a stanomx v Ut 29. Mar, 2011, 20:30, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

snake kasli na neho, na to sa neda reagovat nijako s pouzitim zdraveho rozumu. ja sa cudujem ze mu este nezakazali sem vobec prispievat. Z jeho vyjadreni je jasne ze to nema v hlave komplet.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
FoxWear
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 21:30
Bydlisko: Drahovce (okres Piešťany)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa FoxWear »

Akáže to je relácia?
Spoiler: ukázať
MB: MSI P55-GD55
CPU: Intel Core i5 750 2.66GHz @ 4GHz
CPU COOLER: Noctua NH-U12P SE2
GPU: MSI R5770 HAWK
RAM: 2x2GiB OCZ Gold 1333MHz CL7
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB
PSU: Seasonic SS500ET OEM
CASE: Antec 300
LCD: LG TV 23" M237WDP
KEYBOARD: Microsoft SideWinder X4
MOUSE: Razer Abyssus
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa materik »

:facepalm:
koso, niekto mastrubuje na prevodovej pake, niekto na "kormaňi bicigľa" No a? Hlavne, ze dojde k uspokojeniu.
tak miesto hadania sa radsej posnazme najst spolocnu cestu k vrcholu! bez obav o zivot a s usmevom na tvari.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa KocuR »

stanomx napísal:rottenkiwi celkom slušne kilometrov máš :good:
Bodaj by nemal keď mu bicykel ženie motorová píla...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

Kcour:
Jo tú tému s motorovou pílou som taktiež videl :D :hysterical:
RAMMSTEIN
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

zaujimalo by ma ako vyriesil odopinanie/pripinanie pily na bicykel http://www.youtube.com/user/r0ttenkiwi# ... HLWnOsKTB0
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502

Návrat na "Debata o všetkom"