Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa 1adad1 »

asi tam mas chybu ja mam cca 20 000km odjazdene a myslim ze zakony su teraz take akurat to ze my tu flamujeme nic nevyriesime najdolezitejsia je aj tak ohladuplnost vodicov a v rovnakej miere aj ohladuplnost bicyklistov, minule som siel na ceste popri offroadovom kopci pocas najvcsej prevadzky a o pozitku z jazdy sa urcite hovorit nedalo...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa LordKJ »

Osobne by som strielal , a domyslite si na koho :)
, any case, nic nevyriesite.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1479
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Sangala »

som trosku OT ale kiwi mohol by si dat nejake fotky tej masiny ? som zvedavy ako to vyzera... prip. video :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

rotten: daj foto masiny, akoze som nesmerne zvedavy, alebo zas len kecas?

Na takych vodicov som si kupil Pro Laser, Canon zrkadlovku a soft na dokumentaciu ... akoze ked uvidim typka co ide na bicykli s fotakom a s notasom na krku tak aspon budem vediet kto to je :hysterical: :hysterical: :hysterical:
btw: inac musim vyzerat riadne haluzne, to chce kus sebazaprenia sa takto predvadzat na verejnosti :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa faugusztin »

Kiwi, dufam ze 46km/h nejazdis s tym motorom na biku. Ak ano, tak dufam ze mas vodicsky preukaz. Nad 30km/h totiz s motorm na biku nesmies. Teda smies, s vodicskym preukazom na malu motorku.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3008
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa yesper »

85kmph a vietor so silou vichrice?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa GABO »

Je zaujímavé sledovať, že sme sa dostali presne tam kde som vo svojom príspevku písal: do matere belavej. Imho od šavla do pavla, od laserov, cez mimozemšťanov, motorové píly, policajtov a vôbec sa nebudem čudovať ak skončíme aj pri Šmouloch :rolleyes:

Tak ešte raz...je to o ohľaduplnosti a ta bohužiaľ na SK nie je či už zo strany cyklistov tak zo strany šoférov. Mňa osobne ešte kým som jazdil na pred predošlom aute sejmuli traja cyklisti, jeden ožratý oddrbal ľavé zrkadlo, druhý pravé a poškriabal dvere...zišiel na komunikáciu cestu len tak z chodníka :rolleyes: no a tretí ten nech mi príde pobozkať zadek, že žije a že som mal otvorené okno na strane vodiča...totálny dement šiel z kopca 45+km rýchlosťou a samozrejme pred prechodom nezosadol a rovno si to páral danou rýchlosťou...žiaľ autá ktoré vychádzali z pumpy mali po pravej strane plot (nepriehľadný) a ten končil tesne ako začal priechod. Típek v plnej rýchlosti nabúral do blatníka, bicykel stočilo tak že pomliaždil predné a časť zadných dverí aj spätné zrkadlo a sám v tej rýchlosti (fyziku neoklameš) pomaly "vyfajčil" rýchlostnú páku. V servise sa pýtali, čo za auto mi to takto pekne celý bok zdemolovalo, bicykel samozrejme na sračky a chlapec mal obrovské šťastie...dnes by možno na vozíku ochrnutý sedel. Hlavne, že ešte bavil frajera a zavolal si na pomoc tatkovho brata policajta...ktorý v rámci klasickej debilnosti nevedel ani to, že bicykel sa má po prechode tlačiť :facepalm: dostali peknú pokutu, dopravák múdreho tatkovho brata poslal do psej matere a bolo.

Takže tak asi nejako...je to v ľudoch a naozaj kým si ľudia do seba nevstúpia (vedia to viacerí žiaľ len v nedeľu ...že mám pravdu) tak to tu bude takto neustále a žiadna pripomienka nepomôže...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa HellAngel »

gabo: :good:

rotten: stale nevidim fotku toho tvojho biku s motorvou pilou. Takze zas len kecy ako vzdy :rolleyes: ale to sme si uz zvykli. A este mi tu ides tvrdit ze sa bikujes vo vetre ktory dosahuje 85km/h??? akoze OMG, a ako si ten vietor odmeral, ci mas zas daky UFO merak ako aj tu laserovu zlataninu na vodicov? Mam taky dojem ze moc divas filmy typu Akta X a stargate. Hallooo vola planeta zem....
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa zwARO »

on to myslel tak ze ked fuka dobry vietor ( do chrbta ) tak ide tou rychlostou. Nie ze ten vietor je virchrica a on sa v nej vytesuje...

Pisat ze cesta nie je pre bicykle je mega sebecke. Vy vodici si myslite, ze bicykle vas ohrozuju. Ale zratajte si co vsetko ohrzuju auta... Nehovorim, ze kazdy chodi predpisovo na bicykli ale urcite predpisovejsie ako vodici aut. Vraviet ze bicyklovat mas v lese je tiez pekna parodia a aj keby tak sa do toho lesa musis nejako dostat. Na SVK je to bohuzial tak, ze vsetci na bajk seru. Mohli by spravit nejaky pas na ceste pre bicykel, ale seru na to. Je to ubohe zo strany statu a potom placu, ze je vsade vela aut, sak ludia sa boja ist na bicykel. Ja osobne mam na ceste nabehanych par tisic kilometrov, bez nejakeho zavaznejsieho problemu (klop,klop). Nechodim ako debil a zatial som sa nestretol ani s agresivnymi vodicmi. Ale to je skorej rarita. Chodte si precitat na bike forum aka je realita na SVK cestach a bude aj vam vodicom zle. Tak to bohuzial je. A vy co tu pisete, ze bicykle maju zmiznut z cesty, skuste ich obiehat ako auto, tzn. nechajte im odstup a vyjdite do protismeru s blinekrom ( preto aj niektori chodia pol metra v ceste a nie nalepeny na krajnici) Vodici si myslia ze ked idu 100km/h 20cm od riadidiel tak je to uzastna sranda, idealne ked maju autobus... Co sa tyka reflexnych vest na cyklistoch... skuste si na seba dat tu umelinu a ist si zabehat... Totalna blbost. TO si mozem dat ked idem do mesta na pivo, vtedy mi to problem nerobi. Reflexne prvky mam na bicykli,na kapsicke pod sedadlom a na drese + predne a zadne svetlo. Ale nosit tu nepriedusnu vestu? wake up. Myslim,ze ma je videt dost...Dres je biely.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Krutibrko »

zwARO napísal: TO si mozem dat ked idem do mesta na pivo, vtedy mi to problem nerobi.
Ani na bike-u nesmieš mať vypité .... ( či? )
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa STENLY »

s tým "či?" si robíš srandu? :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa zwARO »

nemozes, to bol priklad, tak tam dosadme : kupit mlieko.
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

inak krajnice sa na Slovensku udržiavajú raz za rok :hysterical: skúste po tom ísť na cesťáku, maćky, kamienky atď :E
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa STENLY »

krajnica nie je pre cyklistov... preto každý aj cyklista má právo ísť po ceste a auto ho má pekne obísť s blinkrom ako prekážku... veľa poľských kamionistov som videl ako cyklistu pekne obehnú a vyhodia blinker... no je to skôr rarita ako každodenná záležitosť...
čo sa týka reflexných viest, tak cez deň je refl. prvok na dve veci... kriklavo oranžová farba je "kričiaca"... to že je v lete nepoužiteľná je uznávam na škodu...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

Jo ale ak by bola krajnica udržiavaná veľa bikerov by sa rado vyhlo tomu aby museli niejako spomaľovať autá. Je to všetko o ohľaduplnosti. Reflexná vesta je somarina jak tank. Dám si blikačku do zadu za 2 € a kto to neuvidi je blazon!!!!, ktory v źiadnom prípade nemôže, kôli zraku riadiť motorové vozidlo. (Takú blikačku vidno z peknej dialky) Čo sa týka predného svetla, na to aby ste cyklistu videli stačí tiež podobné svetlo za 2 eurá avšak s s bielou LED. (O tom či bude cyklista v noci niečo vidieť, to je na inu debatu) Avšak takouto výbavou je dostatočne viditeľný z dostatočne veľkej vzdialenosti pre vodičov.

Návrat na "Debata o všetkom"