Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

si das reflexny pasik na lavu ruku a lavu nohu a neexistuje aby ta niekto nevidel!
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

Ja nosím jeden reflexný pásik vzadu na sedlovke, zadné červené svetielko také šikovné upína sa gumičkou, to isté v predu. Ale v noci veľmi nechodím.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa killswitch »

Broslowski napísal:si das reflexny pasik na lavu ruku a lavu nohu a neexistuje aby ta niekto nevidel!
hlavne, ked prichadzas na krizovatku a od praveho boku ide auto ;)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa GABO »

killswitch napísal:
Broslowski napísal:si das reflexny pasik na lavu ruku a lavu nohu a neexistuje aby ta niekto nevidel!
hlavne, ked prichadzas na krizovatku a od praveho boku ide auto ;)
Fantastické vlákno... :OK:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

cez den si viditelny, cez noc mas mat aj tak blikacku! Myslel som to tak ze ak ides v noci, automobil musi svietit. Cim viac ta osvetluje tym viac ta vidi. :-) Inak suhlas s GABOM :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa galen »

neviem co riesite ... neosvetleny cyklista za znizenej viditelnosti nema co robit na vozovke ... maximalne sa hrat/tvarit na chodca -> tzn reflexne prvky ako chodec, a ak niecim co tlaci (napr. bajk) zasahuje do vozovky, tak to ma mat na sebe reflexne prvky a/alebo patricne osvetlenie

to ze si vela cyklistov mysli, ze vsak ja nepotrebujem vidiet ... a potom uvidi jamu na pol metra, spravi uhybny manever ... a pojde zanho sediet ten kamionista, co mal predvidat, ze kdesi na ceste siel cyklista (neosvetleny) holt ... blbe ... pojde sediet sofer, a cyklista pojde prdiet do hliny

uznavam, ze este mame v tom nasom bazmekystane hodne daleko od severskych krajin, kde sa cyklistu obieha cez druhy pruh ... a ked ide auto v protismere ... tak za vami to vozitko ide tak dlho, az sa uvolni ... a malo by to tak fungovat aj u nas ... nuz ale ... ked soferi obiehaju auta v neprehladnych zakrutach a ohrozuju vozidla (vseobecne), tak preco by sa zrazu mali uctivo chovat k cyklistom?
treba celkovo zmenit zmyslanie soferov, a potom aj cyklisti sa budu mat lepsie
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

trochu OT..mam z tejto temy chaos..minule ju napisal rottenkiwi..a dnes je autor niekto iny..to by sa dalo vysvetlit tym ze si rotten zmenil meno..ale to je vylucene,pretoze rotten v teme ma prispevky :)
vysvetli mi to niekto len tak so srandy ? :
(alebo je mozne ze ju rotten nenapisal ) no nic prave som vstal,sry
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Št 31. Mar, 2011, 09:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1479
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Sangala »

uz aj tebe preskocilo z toho threadu ? :D
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Wizik »

Rottenkiwi ju nenapísal, len sa kvôli nemu prvýkrát uzavrela.

Môj názor je taký, že keď už cyklista večer na ceste, tak dobre osvetlený a nemá sa čo stať. Ja som nosieval červenú blikačku vzadu + na prilbe pripevnenú blikajúcu červenú led-ku. Vpredu led lampu, aby bolo vidieť aj mňa a aby som aj ja dobre videl. Aj tak si myslím, že cyklista patrí do lesa, nie na cestu.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa mirjak »

...zvazte niektore svoje radikalne nazory, ak to takto pojde s ropou dalej, ani sa nenazdame a na bicykloch skonci vacsina z nas
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa STENLY »

Wizik napísal:cyklista patrí do lesa, nie na cestu.
povedal by som, že skôr naopak ;)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa zwARO »

to mozes zabit tvrdenim ze X3,X5 a ine hovada auta nepatria na cestu ale do lesa...
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa stanomx »

S takýmto zmýšľaním si kúpim tank a poviem uhýbajte sa mi, nechodte po ceste, ste zranitelnejší ako ja, nemáte tu čo robiť (autá). :good:
ANONYM_a7

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dnes ma tkamer aj s priatelkou zrazila jedna pani cyklistka na chodniku v zakrute... cize este raz sa pytam , preco a naco? :rolleyes: Ako je mi jasne, nehadzat do jedneho vreca, ale ja nemam skusenost s disciplinovanym cyklistom este ziadnu !
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Podporte hromadnú cyklistickú pripomienku

Príspevok od používateľa Scorp »

Broslowski napísal:Dnes ma tkamer aj s priatelkou zrazila jedna pani cyklistka na chodniku v zakrute... cize este raz sa pytam , preco a naco? :rolleyes: Ako je mi jasne, nehadzat do jedneho vreca, ale ja nemam skusenost s disciplinovanym cyklistom este ziadnu !
Skôr sa spýtaj, prečo nešla po ceste, ak ste boli v meste...
Cyklisti v meste sú moc ok, tam by mali byť páni chodci a všetci okrem áut, pretože u nás máme plno expertov, čo sa autom odvezú do obchodu, čo majú pod nosom, lebo šak igelitka je ťažká... bavíme sa v rámci mesta, u nás má plno ľudí akúsi potrebu sa autom doslova dr*ať úplne všade, aj keď tým neušetria čas, ani peniaze
Cyklisti mimo mesta, ak tam nemajú špešl cestu, alebo chodník, sú čistá zloba... experti v aliancii riešia nejaký problém, ale nie jeho príčinu... radšej keby vymysleli, jak postaviť cyklocesty a nie špekulovali, jak sa legálne nad*bať vedľa kamiónov a SUV 4x4 pyco borcov
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"