Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Na západ, môžeš sa niekde na východe zapisovať na skúšky do zošítka, alebo byť na fakulte, čo má poriadny IS, na skúšky sa nechodí s metaxou a električkou sa dostaneš do Googlu, Seznamu, Oraclu, IBM + okolo seba máš rovnako mladých a sprostých, ich "startupy" a sprostosti okolo
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Krutibrko napísal:Dobre, tak otázka, akým smerom sa dať? (pýtam sa vážne ).
Keď ti ide fyzika a matematika, programovanie moc nemusíš/moc ti nejde, tak poď na nejaký matfyz, poprípade elektrotechniku(hoci ani na matfyze a elektro sa nejakému tomu programovaniu nevyhneš). Ľudí z matfyzu zoberú takmer všade(SK), lebo vedia, že tým ľuďom to myslí. A asi ako vravel Scorp - napr. už len rozdiel medzi Slovenským a Českým matfyzom je dosť veľký = treba ísť na západ, poprípade ak sa chceš držať na východe, tak ti odporúčam štátnu Technickú univerzitu v Moskve :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No ešte je tam jeden veľký faktor, ktorý u mňa rozhoduje: FRAJERKA.
Nechcem byť ďaleko od nej, najradšej by som bol s ňou na izbe rovno ( nie, nemám teraz všetku krv inde ako v mozgu ).
Matfyz, no neviem, aké to má uplatnenie? ( nemám v tom ešte prehľad )
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

V zásade máš na matfyze len 3 možnosti: Učiteľský smer, Fyzikálny smer(biofyzika, teoretická fyzika), Matický smer(poistná matika, finančná matika...). V zásade je tam ešte 4.smer - infromatika, lež to tebe nevyhovuje. Tým matfyzom som ale chcel hlavne povedať toľko, že napr. po ľuďoch z matfyzu "idú" napr. banky a iné ištitúcie, kde sa takým ľuďom naskytujú možnosti nadpriemerných zárobkov. K tej fyzike - je to fest ťažké, a na uplatnenie sa spýtaj najmä RP-ho. Elektro - uplatnenie je dosť široké, mnoho ľudí, čo vyjde z tých škôl buď robí v odbore, prípadne mimo svojho zamerania(ale stále s elektro), poprípade ide kódiť(hoci mali úplne iné zameranie), prípadne opäť to bankovníctvo/manažment(tu viem povedať niekoľko príkladov). V zásade - strojárina, stavbárina? U teba nula bodov?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No to ešte neviem, napr geometria mi absolútne nejde.... ( na základnej sa mi učiteľ smial, že sa mi trasie ruka viac ako jemu - on mal tak 55-60 rokov ).
Vidím, že ešte budem veľa rozmýšľať nad tým...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Krutibrko napísal:No ešte je tam jeden veľký faktor, ktorý u mňa rozhoduje: FRAJERKA.
Nechcem byť ďaleko od nej, najradšej by som bol s ňou na izbe rovno ( nie, nemám teraz všetku krv inde ako v mozgu ).
To +- v 1. ročníku prejde a okolo 5. ťa to buchne zas do hlavy... :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Podal som si prihlasku na aplikovanu informatiku na UMB v BB..externe studium..bol som prijaty bez skusok..

programovat neviem,samozrejme ze sa do zaciatku nieco chystam dostudovat..

Mam sa pozret po C++, alebo co by ste mi poradili na zaciatok,aby som bol ako tak pripraveny na to co sa budem ucit v prvaku.. ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

C
ANONYM_a2

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Krutibrko napísal:Prečo TUKE nie, ak chcem byť ako to nazývate sieťarom?
Lebo TUKE nieje vysoká škola...ako už niekto predo mnou povedal, absolventi TUKE sú žiadaní asi tak ako absolventi dobrej strednej školy, teda ak je ten človek šikovný, tak ho do zamestnania vezmú, ale ak je to normálny šedi priemer, ktorý síce poctivo robil zápočty, skúšky, mal dobru bakalárku, diplomovku atď. ale nie je ničím výnimočný, tak ho 99% zamestnávateľov pošle kade ľahšie... na tvojom mieste (ak si teda skutočne v matike doma) uvažujem nad nejakým matematickým smerom, niečo s analytikou, alebo tak niečo.. ak v tom budeš fakt dobrý, tak si v pohode nájdeš miesto hneď po výške a budeš zírať, že aký nástupný plat ti zarúbu a aj práca ťa bude vcelku baviť... hlavne si nevyberaj školu podľa toho, aby si bol s frajerkou a podobné (sorry za výraz) pitchovyni.. vyber si školu čo ťa bude baviť, čo má aspoň aký taký cveng, kľudne aj na druhej strane Slovenska/ eventuálne Európy (ak vieš anglicky máš dvere otvorené, aspoň na niečo je tá EU dobrá) napríklad Dánska vláda má také podmienky na štúdium, že keby som nemal takú parádnu prácu akú mám, tak už som tam (aj skúšky a všetky sračky okolo toho som spravil, čiže nieje to nemožné, alebo "len pre bohatých synáčikov")...nechce sa mi to tu rozpisovať, šak keď tak pošli ss, hlavne si nevyber TUKE a bude to ako tak v pohode :D
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa KocuR »

GTX 480 napísal:
Krutibrko napísal:Prečo TUKE nie, ak chcem byť ako to nazývate sieťarom?
Lebo TUKE nieje vysoká škola...ako už niekto predo mnou povedal, absolventi TUKE sú žiadaní asi tak ako absolventi dobrej strednej školy, teda ak je ten človek šikovný, tak ho do zamestnania vezmú, ale ak je to normálny šedi priemer, ktorý síce poctivo robil zápočty, skúšky, mal dobru bakalárku, diplomovku atď. ale nie je ničím výnimočný, tak ho 99% zamestnávateľov pošle kade ľahšie... na tvojom mieste (ak si teda skutočne v matike doma) uvažujem nad nejakým matematickým smerom, niečo s analytikou, alebo tak niečo.. ak v tom budeš fakt dobrý, tak si v pohode nájdeš miesto hneď po výške a budeš zírať, že aký nástupný plat ti zarúbu a aj práca ťa bude vcelku baviť... hlavne si nevyberaj školu podľa toho, aby si bol s frajerkou a podobné (sorry za výraz) pitchovyni.. vyber si školu čo ťa bude baviť, čo má aspoň aký taký cveng, kľudne aj na druhej strane Slovenska/ eventuálne Európy (ak vieš anglicky máš dvere otvorené, aspoň na niečo je tá EU dobrá) napríklad Dánska vláda má také podmienky na štúdium, že keby som nemal takú parádnu prácu akú mám, tak už som tam (aj skúšky a všetky sračky okolo toho som spravil, čiže nieje to nemožné, alebo "len pre bohatých synáčikov")...nechce sa mi to tu rozpisovať, šak keď tak pošli ss, hlavne si nevyber TUKE a bude to ako tak v pohode :D
Ach... drísty. Akýže odbor si to skončil?
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

ziadny, len drista co mu napadne :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ono na TUKE si dám prihlášku isto :) ( informatika + aplikovaná inf. pravdepodobne, dovtedy to ešte xkrát zmením ).
Inak v BRNE ma zaujala MUNI ( prednášky na stiahnutie ), alebo to nie je až také +? Je veľký rozdiel medzi VUT a Muni?
Dá sa to zvládnuť? Aké jazyky sa mám naučiť, aby sa mi tam ako tak ľahšie študovalo?

ďakujem zatiaľ :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

inak,aky je rozdiel medzi informatikou a aplikovanou informatikou ?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

radsej FI MUNI ako FIT VUT
ANONYM_a2

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

mne je to v zásade jedno, robte ako myslíte.. povedal som svoj názor, ktorý nie je založený na teórií resp. na tom, 'čo som počul od kamaráta', ale na tom čo som zažil
Naposledy upravil/-a ANONYM_a2 v Št 04. Aug, 2011, 22:04, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"