SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
titannman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Po 16. Jún, 2008, 22:24
Bydlisko: Bardejov

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa titannman »

Zdravim, mojim hlavnym cielom by bolo zistit max OC potencial CPU na doske od MSI.
Chladene by to bolo pomocou klimatizaciae Airwell Aely 9

Airwell Aely 9:
Chladiaci vykon: 2990W (10201 btu/hr)
Prietok vzduchu 430m3/h
Hmotnost: 35kg
Energeticka trieda A ;)

postupoval by som takto:
1) unboxing video
2) foto sutaznych komponentov
3) foto zo skladania pc
MB: MSI Z68A-GD80
CPU: Intel Core i5 2500K

Pouzite komponenty z mojej zostavy:
CASE: CoolerMaster Elite 335
PSU: Enermax PRO82+ 425W
HDD: WD6400AAKS
LCD: Samsung BX2340

Dokupil by som:
4 GB DDR3 RAM

4) priprava materialu a komponentov na prepojenie klimatizacie a pc (dokumentacia foto + video)
5) pokus 1: max OC, bezne prevadzkove podmienky
6) pokus 2: max OC, vzduch ochladeny klimatizaciou vhanany do bedne
7) pokus 3: max OC, vzduch ochladeny klimatizaciou vhanany priamo do chladica CPU (ak by sa mi to technicky podarilo spravit, ale myslim ze pri prietoku vzduchu klimatizacie 350m3/h je asi jedno ci je vzduch vhanany do bedne alebo priamo do chladica cpu)

Pri kazdom pokuse by boli spravene vykonnostne testy (benchmarky) zaujimali by ma hlavne hodnoty teplot.

Vysledkom by bolo zistenie ci sa oplati cez leto pouzivat klimatizaciu na chladenie pretaktovaneho pc.

4) pokus: Ak by bol niekto ochotny zapozicat 2 alebo 3 rovnake graficke karty a vykonnejsi zdroj pripadne SSD disk, bol by som ochotny doviezt pc a klimu napr. do KE (som z BJ) a mohli by sme spravit dalsie testy. Ak by nam chybal na tento test zdroj tak by som ho kupil. Ja mam Enermax PRO82+ 425W a ASUS EAH4850.

S taktovanim nemam velke skusenosti ale moj cpu sa mi podarilo trosku pretocit : Intel™ Dual-Core E5200@ 3.5GHz stable, cooled by:ARCTIC Freezer 7 PRO
S doskou od MSI by taktovanie malo byt aj pre nie velmi skuseneho malickost tak by som to overil.

Preco by som mal dostat MSI Z68A-GD80 a Intel Core i5 2500K prave ja? 24.6. mam narodeniny neviem si predstavit lepsi darcek pre pc nadsenca ako skladat novy pc a skusat co dokaze.

Co by sa mi na doske najviac pacilo? Ze by bola moja :) a THX certifikacia by sa zisla pri pozerani filmov.

OT otazka: nebude sa kondenzovat voda na doske? :? (pre military class by to asi nemal byt problem :red: )
CPU:Intel® Core™ i7-5820K, cooled by:Noctua NH-D15; MB: MSI X99a SLI PLUS; VGA: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB; RAM: Crucial 2x8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix; HDD: Crucial MX200 250GB, 1,5TB, 1,5TB, 1,5TB, 3TB, 3TB, ext. 3TB, ext . 2TB; PSU: Super Flower Leadex Platinum 1000 W; CASE: Zalman Z11 Neo
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Nechcem tu OT, ale skrat nepozna pojem "military class"
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
vavrapeter
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 842
Dátum registrácie: Ut 26. Apr, 2011, 22:15
Bydlisko: Buková pri Trnave

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa vavrapeter »

V prom rade by som preinstaloval WINDOWSy. Musel by som totiz z pocitaca vybrat ASUS CROSSHAIR IV Extreme a v nej osadeny PhenomII X6 1090T BE pretaktovany na 4,2GHz. Kedze som zaryty ASUS-ak a AMD-ckar a cakam na BULLDOZERa, tak uz toto by bol pre mna bolestivy krok, ale co, mozno by ma MSI a SB presvedcili o tom, ze zmena je zivot. Samozrejme procesor by som predal a kupil si nieco silnejsie (asi najlepsie i7 2600K), nech urobim aspon UPGRADE, ked uz tu moju masinku vykucham.
Spoiler: ukázať
PC1:Asus TUF X470,R5 2600X,16GB 3200MHz CL16,Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Intel 510 120GB+SSD WD Blue 500GB,GTX 1060 6GB,Seasonic Focus SGX 450 Gold:::PC2:Gigabyte B450 Aorus,R7 2700X 16GB 3600MHz CL18,Adata Gammix S11 240GB+SSD Crucial P1 1TB+1TB 5400 rpm,RTX 2060,Seasonic Prime 850 Titanium:::PC3:MSI MPG X570,R7 3800X,32GB 3600MHz CL16,Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Crucial P1 1TB+1TB 5400 rpm,RTX 2070 SUPER,Seasonic Prime 850 Titanium:::PC4:MSI B450M Mortar,R7 2700,32GB 3000MHz CL15,WD Blue 500GB, 250GB SSD WB Blue+2TB WD Ultrastar+2TB FireCuda, Blu-Ray Asus BW-16D1HT,GTX 1060 3GB,Seasonic Focus Plus 550 Gold
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

Prepáčte , že to píšem ešte raz ale radšej aby to bolo celé v kope:
No ja by som najprv urobil video-unboxing základnej dosky, potom by som urobil unboxing-procesora, potom by som urobil recenziu biosu základnej dosky, nové funkcie v UEFI a pod...Potom by som procesor podrobil záťažovým testom, benchmarkom,testom v hrách,porovnal by som výkon keď je TURBO zapnuté a keď je vypnuté,Poriadne by som procesor pretaktoval pri čo najnižšej voltáži kedy je procesor stabilný, kedy je procesor nestabilný a pri maximálnej voltáži aký dá maximálny takt,urobil by som pár tabuliek a dal by som ich samozrejme sem.Potom by som urobil recenziu výkonu integrovanej grafiky v procesore,a porovnal by som výkon s kartami externými- či je výkon dostačujúci na hranie aj moderných hier.Vyskúšal by som OC GENIE II ako by sa sám pretaktoval, na akú frekvenciu-nárast výkonu atď...Vyskúšal by som rýchlosť kopírovania súborov cez USB 3.0 a USB 2.0 aj SATA II a SATA III v CrystalDiskMark, možno by som vyskúšal aj škalovanie SLI alebo CrossFireX na doske.VYskúšal by som výkon a spotrebu keď sú šetriace funkcie zapnuté a keď sú vypnuté.Potom samozrejme rozdiel medzi CORE I7 2600K.
Testy by som robil v programoch: AIDA 64 EXTREME EDITION,Sisoft SANDRA,Pirme 95,wPrime,Super PI,CPU Burn-in, PCMARK VANTAGE, PC MARK 7, 3D MARK 06, 3D MARK VANTAGE, 3D MARK 11 s grafickou kartou DX11,CineBench R10, R 11.5, W Pirme,WinRAR,CrystalDiskMark herné testy: DIRT 2,DIRT 3,CRYSIS,CRYSIS WARHEAD, BATMAN AA, NFS SHIFT 2, CRYSIS 2...
Samozrejme teploty procesora v IDLE a LOAD...

Samozrejme RAM-ky, grafickú kartu DX11 na porovanie výkonu, všetko by som si zohnal-vlastne kúpil.No problem.
Určite by som vyskúšal vychytávky od MSI napr.:OC GENIE II, Click BIOS, Instant OC - to všetko sa mi veľmi páči.
So spoločnosťou MSI mám dobré skúsenosti v minulosti som od nich mal základnú dosku MSI K9N Neo V2 vydržala mi 4 roky bez problemov a potom som pc predal.
Ja som zase taký fanatik, že keby som mal MSI základnú dosku a kupoval by som grafickú kartu musela by to byť MSI atď.
Spoločnosť MSI je známa kvalitnými produktami napr. MILITARY CLASS, MILITARY CLASS II,OC GENIE, Cyclone a Cyclone II chladiče potom aj samozrejme TwinFrozr II a III.Proste spoločnosť patrí medzi najlepšie na trhu.Tiež používam na pretaktovanie grafickej karty,zobrazovanie FPS pri hrách program MSI AFTERBURNER-je veľmi jednoduchý, má pekné uživateľské rozhranie, dá sa na ňom ľahko meniť napätie grafického jadra.

Prečo by som mal dostať dosku práve ja? Lebo má už počítač staršieho rádu a nový procesor a základnú dosku by som určite využil kedže som gymnazista aj na školu, na hranie počítačových hier, niaké programovanie, prácu s webom a pod.

Na doske sa mi páči jej modrá farba, vynikajúce chladenie chipsetu, MOSFETOV,hedery pre USB 3.0,Clear CMOS tlačidlo ktoré je v zadu ,samozrejme aj to, že doska podporuje SLI a CrossFireX,DrMOS...Doska je proste výborná.

No ja by som vyskúšal dať dosku do chladničky na 30 minút.Či vydrží. A procesor by som vyskúšal zapnúť bez chladenia, na aké teploty by sa dostal.A tú starú dosku GIGABYTE a procesor AMD čo by mi zostal tak to by som aj podpálil.Keď vyhrám, tak sem aj fotky dám ako ju podpálim.

Určite by som výhru osadil takto:

ZDROJ: CORSAIR TX650 V2
Skrinka:CORSAIR CC600T Graphite
RAM:CORSAIR DDR3 2x4GB 1333MHz CL9
GPU:MSI NGTX560 Ti
HDD:WDCaviar Black 1000GB 64MB cache
SSD:OCZ Vertex 2 60GB

Stroj by som využíval na hranie, enkodovanie FULL HD videa, úpravu fotografii,niaké programovanie v jave, C++,PDF DOKUMENTY,TABUĽKY DO ŠKOLY,neskôr by som sem dal aj dlhodobý test základnej dosky a procesora napr. o 6 mesiacov....

Ešte som nikdy nič nevyhral,určite by som si dosku a procesor poriadne užil a možno by som dostal šok keby ste ma vybrali a potom .Základnú dosku GIGABYTE čo mám by som možno aj podpálil a poslal fotky aj video.Ostatné súčiastky by som daroval mojej sesternici, ktorej sa pokazil notebook a teraz jej rodičia nemajú za čo kúpiť nový pc. Tak by mala ten čo mám teraz.
A ak by som si zohnal od kamoša SSD 80GB tak by som vyskúšal funkciu Intel Smart Response Technology a skombinoval by som to s HDD SATA III a urobil som testy výkonu aký je to naozaj prínos výkonu k HDD.
Môj kamarát má INTEL Core i5-760.Takže by som šiel k nemu a urobil by som testy aj tohto populárneho procesora a porovnal by som tieto dve platformy.Samozrejme chipsety...Určite túto MSI dosku s ASUS P7P55D Premium ktorú má on aj potom platformu AMD PHENOM II X6 1090T.Preto lebo ľudia sa rozhodujú medzi týmito platformami si myslím najčastejšie.Zhodnotím cenu/výkon...Vyskúšal by som na integrovanej grafike spustiť pri rozlíšení 1920x1080 a max detailoch DiRT 3 .Určite by som urobil kvalitnú recenziu a pc by som využil.

Ďakujem.


Ako spomínam už vyššie dal by som dosku do chladničky na 30 minút a potom by som odmeral teploty cez AIDA64.Aj mi napadlo porovnať výkon, keď sú zapnuté vo WINDOWS 7 4 , 3, 2, 1 jadro- porovnanie výkonu v hrách, prepad výkonu.Jadrá by som vypol vo WINDOWSE cez msconfig.Dosku a procesor by som veľmi potreboval na školu a niaké to programovanie.
Počítač mám 4-ročný takže určite by to bol rozdiel pracovať so starým AMD procesorom, GIGABYTE doskou a s novým hardwarom od MSI a Intel.
Naposledy upravil/-a MajoFlame v Pi 10. Jún, 2011, 20:07, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá s doskou urobiť, t.j. ako dosku otestuje
Poriadne by som ju poohybal do extremov pri nesetrnom osadzovani Noctui D14. Po starte by som ihned odpalil BIOS (dost nestandartne, presny postup napisem modovi v pripade zaujmu cez SS), len aby som uvidel, ci sa doska bude vediet spamatat.
a prečo by mal dosku dostať práve on.
Pretoze som sa nezaregistroval len kvoli tomuto prispevku :laugh: Nie som tiez ziadny umelec.
Zaujíma nás aj, čo sa vám na doske páči, prípadne, ktoré technológie by ste si chceli vyskúšať na vlastnej koži. Fantázii užívateľov sa medze nekladú
Tak to poriadne popisem objektivne az po zvysnom otestovani HW/SW casti. PR veci od MSI ma ako cloveka, ktory im nevenuje pozornost, nezaujmaju, co by aj tak malo byt na IT portale. Recenzia vsak nebude z pohladu BFU a ani opaku BFU, cize nejake extra in-depth ultra-nerd citanie to urcite nebude. Zlaty stred a zaujimave citanie.
- popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru. Odkaz na vašu užívateľskú recenziu je plus (akýkoľvek komponent - napríklad myška, klávesnica...)
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=65310, inak system builder uz peknych par rokov.

Just my 2 cents.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
spok
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2011, 22:21

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa spok »

hawkeye napísal:jasne military class znamena zabetonovat dosku,dat ju do oleja...proste znicit a povedat ze nic nevydrzala...
proste niektore "testy" mi pridu akurat tak na odpal dosky a z testu bude velke hole nic. viem ze mam asi odveci prispevok zo vsetkych lebo by som natom nijako nezarizoval ani nic podobne a len daroval CPU a MB ale musel som to povedat akym smerom ide tato sutaz.
nechcem tu moc rozpisovat kedze nemam moc casu, ale kvoli pochybovacom este raz popisem ako a preco by som testoval:

1. kto sklada(l) PC tak pred montazou komponenty najprv otestuje samostatne, aby ich nemusel potom zbytocne rozoberat a hladat kde sa stala chyba, preto mam dosku vzdy par dni na podlozke a po kazdom pridani kusu HW poriadne otestujem - par vyrobcov uz krabicu rovno vyrabaju ako docasnu skrinku aj ked tam je o vela vyssie riziko ako bez papierovych stien...

2. keby bola zima tak testujem zapojene vonku pokial by nesnezilo, no takto mi zostava pootvorena chladnicka aby nedoslo ku kondenzacii a vzniku kvapiek na odporoch dosky i ked stale je tu urcite riziko len nenasiel som v manuali max. - teploty (klimatizaciu by som ja osobne neskusal kedze fukanie ionizovaneho vzduchu na komponenty by nemuselo dopadnut dobre)

3. akvarium so spravne zvolenou nevodivou tekutinou som videl uz vo viacerych testoch a zahranicnych forach len nie u nas na tych "ceskoslovenskych" a nic sa tym komponentnom nestalo okrem toho ze ich potom treba dokladne na sucho ocistit...

4. na zaver sa vratim k otestovaniu pri max. + teplotach a to bud v trube zahriatej na bezpecnych teplotach, alebo priamo vonku v tieni ked bude teplo a nebude prsat (na priamom slnku si to moze dovolit akurat kolega z DD co mu poslu dalsi kus;)

"military class" evokuje pouzitie suciastok co by toto vsetko pisomne/fotograficky zdokumentovane malo vydrzat, dovod na ucast napovie zostava v popise ktoru davam podla potrieb dokopy a clenom pc.sk som uz par rokov no neslo mi po prechode na zoznam prihlasit, tak som vytvoril nove konto a odborne clanky tu davat nebudem, ale mam par navodov pre PS3 na nete
Intel@3,4 GHz,Adata 2GB DDR,Toshiba 320GB HDD,ATI Radeon 3850,LG BD Rewriter,LC Power 650W,Cooler Master Elite.
i-cube

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa i-cube »

ahoj,
kebyze nahodou vyhram, spravil by som nasledovne:

Prevzal by som vyhru z posty/od chlapika co jazdi na dodavke, nechal by som balik v rohu izby a ignoroval ho niekolko hodin, dokym sa v meste neopijem (oslavujem, nie? : ) ). prijdem domov, dobre sa vyspim, rano balik rozbalim, pofotim, co sa v nom nachadza...
ako budem studovat info na krabici, zistim, ze je lepsia nez moja gigabyte z68 doska. to ma velmi potesi.
Zatial predam procesor (asi niekomu znamemu, co ho bude potrebovat), za peniaze kupim novu bednu (resp. vacsiu, potrebujem zlepsit airflow) a nejaky ten vetrak ...
S novou doskou sa pojdem spytat do jednej nemenovanej predajne v BA, ktorej reklamu robi jeden otravny uvrestany mimozemstan, ci k nej dostanem aj helikopteru RC model MSI HAWK v hodnote 55€ zadarmo, ako pisu na svojej stranke.
Nakoniec vymenim moju gigabyte dosku za MSI, vsetko dam do novej bedne a budem sa radovat.

Gigabyte dosku darujem vyhercovi sutaze, ktoru si vymyslim na tomto fore.
Co so starou bednou? Necham hlasovat uzivatelov, ci z nej spravim provizorne ohnisko a upeciem si v nej spekacky, alebo darujem do sutaze... Ale kedze je to Eurocase, pojdem si kupit chleba a nejake masko...

asi tak vsetko z mojej strany :)
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Zdravím,
no, po prečítaní článku som súťaž aspoň teda ja pochopil že by to mala byť trošku netradičná recenzia, iný pohľad ako obyčajne.

Čo by som spravil ?? počkať, prvé čo by som nespravil...
1) Netestoval by som dosku na jej OC potenciál a na iné benchmark. To predsa robí každá PC redakcia na svete...nič nové by sme sa nedozvedeli, len by sme si overili výsledky z iných stránok.
2) Celkovo by som sa vyvaroval testom a teda aj výsledkom, ktoré sa dozvedáme vždy...(klasických recenzií je predsa plný internet)

A čo by som robil... ? Tak v prvom rade:
1) By som dosku pekne sfotodokumentoval...(samozrejme, žiadny mobil) ( makrofotografie )
- Unboxing by som si odpustil...nie sme predsa 12 ročné americké deti pred webkamerou, ktoré potrebujú vidieť peknú krabicu a bublinkové fólie. (zoznam priloženého príslušenstva by samozrejme zdokumentovaný bol)
2) Ako amatérsky elektrotechnik by ma zaujímali použité súčiastky, ich kvalita atď (Značka, vhodné tepelné zaťaženie a pod.)
3) Popis a foto biosu (a jeho možností)
4) Tiež ma zaujala int. zvuková karta (reps. čip) s nálepkou "THX TruStudio PRO", na tú by som sa "pozrel" ušami. (poprípade porovnal s drahšou PCI kartou).

no a "druhá časť" čo mi už trošku dlhšie vŕta hlavou...a to je hlavne chladenie chipsetu (South aj North)
už dlhšie vídam rôzne variácie, kde mi nejde ho hlavy návrh rebrovania chladiča...čiže by som sa pozrel:
1) Na to, či horizontálne rebrovanie spĺňa svoj účel (a či by nebolo vhodnejšie vodorovné (ak teda pôjde odmontovať chladič a externým zdrojom tepla porovnať polohy))
2) ďalej by som sa pozrel na to či je chipset-chladenie dimenzované hlavne na prevádzku s ofukom (ventilátor naproti doske, čo je dnes pri výkonnejších zostavách celkom vhodné) alebo to zvládne aj pri pasívnom PC (alebo pri vodnom chladení PC, kde sa na "prievanový" ventilátor často zabúda)
3)teploty chipsetu v rôznych podmienkach a to napr. pri zakrytovanej skrinke, bez boku, s ofukom, atď atď.
4) Taktiež by som sa pozrel na kvalitu konektorov, pretože niekedy sa stáva že konektory sú tak nekvalitné už od výroby (napr. USB) že stačí slabší pohyb káblom a už sa stráca kontakt a to pri rôznych USB HDD a pod. zariadeniach nieje moc na úžitok.
- Usporiadanie konektorov na doske, ich prístupnosť atď atď

Tých vecí má napáda viacej(to by bolo asi vhodné konzultovať s vedením fóra potom)...ale ide hlavne o veci, ktoré sa v bežných testoch nevyskytujú a zaujímajú (a myslím že nielen mňa)

Uživ. recenziu tu na fóre nemám žiadnu. Testovanie PC HW ovládam..(teoria - prax) ,nieje to pre mňa novinka...okolo PC sa obšmietam nejaké tie roky...testoval som doma, u kamarátov všetko čo šlo...chtíč by bol, len niekedy nieje čo a VŠ už neponúka ani toľko voľného času...


Ak si vyberiete mňa budem veľmi rád...čas na testovanie v termínoch je.
Ale držím palce každému, hlavne nech to vyhrá ten, komu ide o testovanie a nie o prachy.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa glirpi »

tak nechcel som sa zucastnit, ale ked uz sa sutazi a ja vyhram, co sa stane asi tak, ze ja sa zajtra rano zobudim niekde na plazi s paradne ceckatou tetou a kokosom pod pazuchou, tak svoju dosku a cpu tu na fore darujem niektoremu z novych uzivatelov, ktorych tu zrazu nejako pribudlo, hoc aj formou novej sutaze.

a co by som spravil z vyhoru ? odpoviem tak, ze ja si nove veci nekupujem aby som ich skusal "co to dokaze". takze by som sa ako vsetci z vyhry tesil a uzival si jej kvality a preto ze by to bola vyhra (nestalo by ma to ani cent) bola by moja radost dvojnasobna.

dakujem, ze som sa mohol zucastnit :)
P.S. vyhercovy uz teraz gratulujem a dufam, ze sa mu pri jeho testoch pokazi :laugh:
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
sqbo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: Po 19. Apr, 2010, 14:23
Bydlisko: Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa sqbo »

Tak v prvom rade by som natočil unboxing video. Po zapojení a obzretí BIOS-u by som sa na pár desiatok hodín ponoril do svetu taktovania. Sandy bridge by bola pre mňa určite výzva. Po taktovaní by prišlo na rad testovanie. Síce som plne vyťažený študent na SŠ (sieťové a informačné technológie) využil by som aj herný potenciál spojenia MSI+INTEL. Tiež by som skúsil tento procesor podtaktovať a sledovať spotrebu. Nakoniec by som procesor vylapoval, a porovnal teploty. Ešte musím zodpovedať poslednu otázku : prečo by som mal vyhrať práve ja ? Odpoved je jednoznačná som len študent, ktorý by si takúto zostavu nemohol dovoliť.
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jedine čo nepochopím je, že niekto vám dá dosku a jedinou podmienkou aby ste ju dostali je originálny nápad a vy tu zadrete, že ju nejak pokazíte a neviem čo všetko, to si môžte byť istý, že ju na 99% nedostanete :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Sky »

Ja by som ju asi "len vystavil" do nejakej predajne s IT technikou a ponukol zakaznikom (aj keby nic nekupili :-D ) moznost si dosku nazivo "vyskusat", obzriet, skusit taktovanie a pokukat novy CLICK BIOS (U)EFI v podani MSI, nieco na styl ochutnavok v supermarketoch (promotion) :laugh:
No a potom by som si ju uz len doma nahodil do skrinky a uzival novu platformu (ano, nekazil by som ju :) ).
Ftoto je samozrejmost a nejaka uzivatelska mini recenzia tiez, ale nic extra nejak deatailne, skor z pohladu bezneho uzivatela.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
titannman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Po 16. Jún, 2008, 22:24
Bydlisko: Bardejov

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa titannman »

doplnenie

Tato sutaz mi poriadne mota hlavu, tak aby to neostalo len pri sluboch, pokusil som sa nieco zbastlit

klima odvlhcuje vzduch a nema IONizator
spravil som mensi prvotny testik na mojej zostave, pocas testu bola bocnica nasadena, teploty klesali ale mne zacinalo byt zima tak som test stopol, pohladam odlozene termogate a idem dalej testova :dance:
na testovanie by trebalo kuskok ktory lepsie vytapa

Obrázok
CPU:Intel® Core™ i7-5820K, cooled by:Noctua NH-D15; MB: MSI X99a SLI PLUS; VGA: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB; RAM: Crucial 2x8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix; HDD: Crucial MX200 250GB, 1,5TB, 1,5TB, 1,5TB, 3TB, 3TB, ext. 3TB, ext . 2TB; PSU: Super Flower Leadex Platinum 1000 W; CASE: Zalman Z11 Neo
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

zabudol som dopisat do prispevku o testoch MB/CPU, ze odmeriam teploty pasivov MOFSET,SB a NB nakolko mam doma NZXT Sentry LXE,cize realne bude vidiet ake teploty dosahuju military class suciastky a ci to je o moc lepsie od gigabyte durable
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Frosty »

vymenim s vami za ASUS M4A785TD-V EVO bohuzial nefunguje tam sietovka lebo blesk to odpalil. Inac plne funkcna
+ MSI K8N Neo3-F taktiez odpalena sietovka z rovnakej priciny a ostatok plnej funkcny :smutny:
+ GeForce 2 MX400 64MB :D
+ zhorety 400W zdroj bo blesku
+ Mobila Nokia E51 s bateriou ktora ma vydrz 1h max 2h Ktory spadol do zachoda :facepalm:
+ 15 eur.

Návrat na "Základné dosky"