Knihy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Knihy

Príspevok od používateľa galen »

newmi napísal:Jj Zaklinaca mam aj ja preluskaneho. Skvele knihy! Zacal som hobbita a aj pana prstenov ale to sa neviem dokopat docitat, proste je to tak nudne trochu, nema to spad. Zaklinaca som len tak hltal. ;)
:good:
Sapkowski sa dobre cita, ale ujovi Tolkienovi treba dat velke vdaka, ze sa zacal rypat v starych bajach a povestiach, i zadefinoval svet (zaner), ajked brutalne nudnym sposobom (niekedy mi to pripominalo chram matky bozej v parizi ... vramci deja vojde do miestnosti, 5 stranovy popis kazdej somariny v miestnosti, aj s odovodnenim preco tomu je tak *pripadne rozpisane v dalsej knihe, preco toto takto*, zatial co z pohladu deja to bola miestnost dolezita asi ako latrina *ktora je dolezita, kazdy tam chodime, ale nikto o tom nepise*).

co sa tyka fantasy, slusny pribeh (a spad) ma aj The Riftwar Saga od Feista (pripadne mutacie od dalsich autorov)

nesmieme vsak zabudnut na klasiku sci-fi, a to je Herbertova Duna, a samozrejme mutacie od dalsich autorov (doplnujuce pribeh), niekedy sice odklonia temu/myslienky az do sfery preco sme tu, co robime zle, a ako to dopadne, ale ma to hlavu a patu

nuz, tolko moji oblubenci zo scifi/fantasy, a treba aj vaznejsie citanie, napriklad Heller - Good as gold, pripadne Something happened, alebo kniha mnohym znechutena zaradenim do povinnej literatury - Catch 22

PS: a ked tak nad tym rozmyslam, ani Capek - R.U.R., alebo Bila nemoc neboli zle
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1477
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Sangala »

Takze po vaznej debate s Palim som sa rozhodol zacat aj ja citat :) chcem sa vas spytat mate nejake dobru knihu tak na zaciatok ? cim by som mal zacat ? .... nieco take jednoduchsie ...... ;)
// r.b.class odporucil Enderova hra .... skusim
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Gudas »

Ak chceš niečo jednoduché, na oddych, pritom pútavé, tak detektívky. Hlavu si neuturbuješ a chytí ťa to. Momentálne jeden z najlepších Michael Connelly. Pozri si jeho sériu kníh, začni najstaršou (dej je zakaždým iný, ale nadväzuje to na seba).
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Knihy

Príspevok od používateľa pEpinko »

Super, ze sa niekto zaujima aj o ine ako o tupy HW a PC hry :) .

Citam celkom dost a celkom rad. Nepamatam si teraz na rychlo vsetko co som kedy precital, ale napisem sem knihy, ktore odporucam (lebo si ich stale pamatam a niektore som precital aj viackrat) a take, ktore neodporucam (tie si tiez pamatam...).

Odporucam:

- J. R. R. Tolkien - hlavne Pana prstenov a Hobita, taky Silmarillion bol skor zbierka rodostromov, mien a rokov ako fantasy
- A. Christie - nemozem si pomoct, ale jej detektivky su podla mna take akurat (nie su pridlhe)
- G. Orwell - viac sa mi pacila asi Zvieracia farma ako 1984, ale obe su skoro dokonale
- E. A. Poe - vela som necital, ale co som cital to stalo zato
- A. Sapkowski - Zaklinaca som este nedocital, ale podla prvych knih to vyzera byt velmi nadpriemerne, Vezu Blaznov som precital a az na slabsi treti diel to bolo take akuratne fantasy
- S. Lukjanenko - toho odporucam asi najviac, Hliadky su uz pomaly klasika a ostane nijak nezaostavaju

A teraz co neodporucam:

- Herryho Pottera - mal som snahu to cele precitat ale po 3. (4.?) dieli som skoncil, riadna natahane blbost bez deja, kde uz v polovici som presne vedel ako sa to skonci
- DOOM - precital som prvy diel a je to v podstate to iste ake keby niekto hral tu hru a opisoval mi co robi...
- Blade Runner CZ - mam taku fialovu knizku, kniha je to super, ale ten preklad je hroza, tolko chyb som v jednej knihe este ani nevidel
- Tajomstvo dvoch oceanov - toto je absolutna perla, niekde doma som vykopal tuto knihu napisanu v ZSSR, dej 0 bodov a cele je to iba oslava komunizmu dost jedinecnym sposobom. Niekedy az prekracujucim fyzikalne zakony. Absolutny odpad, ani neviem ako som to vydrzal citat do konca. Asi kvoli tym super vyrokom ako Sovietsky zvaz zachrani vsetkych pred burzoaznymi vykoristovatelmi.
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa tusom »

mna citanie chytilo v case, ked sa spolu so SME predavali aj tie knihy, "Svetova kniznica SME" alebo tak nejak sa to volalo
naj co ma zaujali tak boli:
W. Golding - Boh much, prva kniha pri ktorej som mal zimomriavky :)
K. Vonnegut - Bitunok č.5
a uz vyssie spominana Hlava 22 od Hellera - to je proste pecka, odporucam kazdemu :)
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Nameless »

Kukam ze knihy tu vela ludi nezaujimaju ale pre tych co zaujimaju mam dobre odporucanie na dobre fantasy. Ide o knihu Meno vetra od Patricka Rothfussa - prva kniha trilogie Kronika kralovraha. Cital som Pana Prstenov, mam rozcitanych Zaklinacov, cital som tiez DragonLance Kroniky od Margaret Weis, Tracy Hickman (Draci podzimniho soumraku ,Draci zimni noci, Draci jarniho usvitu), vsetkych Potterov (aj ked to by som do klasickej fantasy neratal) ale tato kniha je pisana uplne inym sposobom a u mna je to najlepsia kniha a neviem sa dockat pokracovania.
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Martin49
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 17:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Martin49 »

Mne sa strasne pacia knihy od R. Fabiana. Ak niekto hlada dobe military SF tak urcite odporucam! Zatial som odneho precital Carpe DIem 1,2 a Marinakov a mozem povedat, ze to rozhodne stalo za to.
MB:Gigabyte MA790x-UD3P CPU:AMD Phenom X4 9850 @ 2,7GHz 1,24V GPU:GIGABYTE N650TOC-2GI RAM:2x2GB Corsair VS2GB667D2 CPU Cooler:Zalman CNPS 9500 PSU: ASUS P-55GA 550W OS:Windows 7 Ultimate
HTC Desire - CM 7.1
MAPO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 478
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 16:26

Re: Knihy

Príspevok od používateľa MAPO »

najviac obľubujem slovenského Dominika Dána, tajomného neznámeho, od ktorého mám už takmer kompletnú zbierku. Ďalej mám rád aj Dana Browna (okrem Bod klamu som prečítal všetko).
DD sa číta super, knihy sa čítajú na jeden nádych, je v nich veľa humorných situácií z prostredia vraždárov. Všetky jeho knihy sú super, ale najlepšia sú Sára a nehanebné neviniatko.
Spoiler: ukázať
| MB: Gigabyte MA-78G-DS3H rev. 1.0 | CPU: AMD Athlon 64 x2 5400+ BE @ default (200*14) / Brisbane, 65 nm / | RAM: A-DATA DDR2 4GB (2 x 2GB) 800+ MHz Extreme Edition @ default (800 5-5-5-18 1.8V) | GPU: Gigabyte Radeon HD 4850 512MB + Zalman VF830Cu @ default (625 # 1000) | HDD: SAMSUNG SpinPoint F1 HD502HJ (500 GB, 7200 ot./min.) | DVD: LG GH22LS30 | PSU: Fortron Saga+ 450P | CASE: Cooler Master Elite 330k |
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa RP »

Ked detektiv ,tak Dirk Gently :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

kto ma rad krvave sci-fi knihy takmozem doporucit jedine ceskeho majstra Jiriho Kulhanka:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C ... h%C3%A1nek
Knihy : Vladci strachu, Nocny klub, Divoci a zly, Cesta krve, Povidky, Stroncium.

Velmi sa mu priblizil dalsi spisovatel a to Stepan Kopriva.
Kniha Asflat http://www.martinus.sk/?uItem=63643 je tiez dalsi unikat co sa tyka tohto zanru
NB: Asus ROG Strix G16
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Knihy

Príspevok od používateľa alle »

Hirax :)
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Lithil »

Krstný otec od Maria Puza ( pôvodné vydanie ). Jednoznačne najlepšia kniha pre mňa v tomto žánri. Čítal som ju, čítam a budem čítať stále dookola. Jednoznačne doporučujem každému kto chce čítať.

Takisto čo ma zaujíma a pomaly čítam je kresťanská biblia a Satanská biblia ( LaVey ).
V blízkej dobe sa chystám čítať ,, Po stopách templárov na Slovensku" od Miloša Jesenského a ,,Čierne diery a budúcnosť vesmíru" od S. Hawkinga
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Bird »

nazdar, chcem začať čítať Zaklínača, len by som chcel vedieť že či mám začať od jednotky (Zaklinac I - Posledni prani) alebo treba pre pochopenie pribehu precitat aj Sagu o Zaklinačovi ? dakujem
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Knihy

Príspevok od používateľa pEpinko »

Zacni Zaklinacom 1. Saga su vlastne knihy 3 az 7 v podstate.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Ondro1 »

http://www.martinus.sk/?uItem=3814 Perfektná kniha, moja najoblúbenejšia.
Inak beletriu príliš nečítam, jediné, čo som čítal bola akási kniha, ktorú som kúpil do daru rodičom a nakoniec dopadla tak, že som si ju aj sám prečítal, nepamätám si, čo to bolo, niečo o jaskyniaroch a konci sveta, tvárila sa ako detektívka v Panta Rhei. :D Kedysi dávno som prečítal Harryho Pottera, ale ten už spomínali, že nie je nič-moc.
We'll bang, ok?

Návrat na "Debata o všetkom"