Android zbiera dáta

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa faugusztin »

A nie je to default zapnute ani v Androide. Pyta sa ta na to hned pri prvotnom nastavovani telefonu. Jediny, kto to ma default zapnute je Apple.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal:keď je to v DB googlu tak o tom vie 500 ľudí? To odkedy je Google taká malá spoločnosť?
to bol priklad. Aj ked to vie 500 tisic ludi, alebo 5 milionov, tak co? nic.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa HellAngel »

for al, tu ide o princip ze vobec zbieraju o vas data. CO im brani v pripade ze budu chciet hlbsie naburat system a ziskavat citlivejsie data. ja v tom problem vidim, nepaci sa mi to. Co stym ale srpavim ?? nic, respektive mozem prestat pouzivat veskeru modernu technologiu :furious2:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Scorp »

HellAngel napísal:CO im brani v pripade ze budu chciet hlbsie naburat system a ziskavat citlivejsie data.
Verejnosť, zákony, akcionári, konkurencia... pokiaľ ide o civilizovaný svet a jeho trh, bez špekulantov to funguje aspoň trochu samo... nad nejakým skenom wifi normálne človek mávne rukou, kebyže začnú ľuďom natvrdo liezť do routerov a rozumne to neukecajú na chybu upratovačky, ľudia ich zožerú a MS sa toho hneď chytí, aby tlačil svoje služby. Na vývoji tam nebude robiť jeden človek, ktorému keď prepne, tak všetky androidy sa zbláznia, ten kód niekto testuje a niekto povie, že pôjde von...
jasné, že môžeme vymýšľať fantazmagórie o tom, ako to všetko zbierajú, aby s tým ovládli svet a všetkých nás zjedli, zatiaľ ale funguje model, že svet ovláda keš a keš sa robí z info

//
aké povolenie potrebujem, aby som si pozrel wifiny v okolí? .))
Me like Pentium
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Rozculujete sa nad zahranicim, ale bordel je aj doma.
Napr otazky v scitani boli silne kafe podla mna, k tomu este "anonymny" identifikator...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa HellAngel »

Scorp napísal:
HellAngel napísal:CO im brani v pripade ze budu chciet hlbsie naburat system a ziskavat citlivejsie data.
Verejnosť, zákony, akcionári, konkurencia...
verejnost sa podrobuje statu, ci chceme alebo nie sme v rukach politikov. Konkurencia? aka, tato robi tiez. A zakony platia pre tych co nemaju peniaze. Ty co maju peniaze si mozu dovolit ho porusovat a obchadzat. to je snad rovnake na celom svete.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Scorp »

si vymeň verejnosť za zákazníkov, či to lepšie pasuje
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ono hovoriť že však mi berú teraz len toto a daľšie nepodstatné hento je strašne krátkozraké. Podobným pomalým okliešťovaním a špízovaním všetkého možného, pod zásterkou kade čoho(dnes terorizmu), vznikli zaujímavé režimy o ktorých vieme z histórie...a ja nie som natoľko naivný, aby som si myslel, že táto dnešná "demokracia", tak veľmi po svete rozšírená(a čisto na báze "dobroboľnosti" rozširovaná), je o niečo lepšia. Jednoducho celé to smeruje do riti, čo je podľa mňa dosť priezračné, a zase si to(ako už tradične) odžerú tí, čo s tým vlastne nič nemajú. Stačí sa pozrieť na USA.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

Pietro sk napísal:Rozculujete sa nad zahranicim, ale bordel je aj doma.
Napr otazky v scitani boli silne kafe podla mna, k tomu este "anonymny" identifikator...
tak toto je zader mesiaca...lol.
silne kafe v scitani? Este povedz, ze kraviny typu "vierovyznanie", "vymera kuchyne v m2" alebo to, ci mas doma TV a PC ti naburali sukromie :D

Ludia uz fakt nevedia, co za sprostosti by vymyslali. Nerozmysla to, pocuje to nejaku kravinu a tu to papagajuje dalej bez toho, aby sa vobec zamyslelo, ze co poculo.

A k tomu zbieraniu informacii...kolko krat ste boli ubezpeceni, ze osobne info nik nezneuzije...a preco vam potom volaju na mobil (odkial maju cislo?) s reklamou na Bambusove ponozky?

Tohoto sa nikdy nezbavime, ako tu uz bolo pisane, jednie ak sa vratime do jaskyne. Ale na druhej strane, nic nebarani ludom si siete zabezpecit a nevystavovat na net osobne info, fotky a podobne veci jak blbeckovia v USA. Blbcovi co vsetko o sebe vyplesne na net, vratane nahatych fotiek sa netreba cudovat ked potom reve ze polka planety pozna cislo jeho slipov....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Gudas »

To s tým sčítaním ľudu :D
Sa mi páči, ako sa niektorí išli posrať kvôli identifikátoru, a v zahraničí píšu rovno meno, priezvisko a rodné číslo! A hulákal tam niekto že sa dozvedia aký je priemerný človek?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Scorp »

Pretože to tak bolo v tv... zasa sú tam ale ľudia len čísla, rovnako jak pri google, čisté dáta, potencionálny keš, hotovo... pokiaľ si neni výsledok selectu, vyber mi ženy nad 30 z okolia Viedne, ktoré sú rozvedené a žijú len so služobníctvom v ohromnom baráku, príp. mám aj zdravotné záznamy a pridám 175-180cm +- 60kg, ideálne ak trpia nymfomániou, môže ti byť celé skenovanie wifi a nejaké sčítanie totálne u prdele, pretože ak aj z tých 20k komisárov niekto nejaké dáta pustí, bude to zaujímať jedine predajcov bamboponožiek a plastových okien, čo ti raz za rok zavolajú, pretože počuli, že nemáš podlahové kúrenie a majú cheap solution, bamboponožky

ďalšia vec, nejaké údaje a tel čísla sellujú callcentrám aj eshopy, alebo skôr firmy, ktoré ich nejak spravujú... +- to dokonca môže byť čisté

iná vec sú údaje o zdravotnom stave... ale geolokácie mac adries? Použije sa to na nejakú fasa službičku, možno poondený ponožkomarketing, nikoho to hrozne moc nepoškodí (keby poisťovňa vedela, že človek má dobré výhľady o pár rokov sa pravidelne otŕčať na kardio, nikto ho nebude chcieť poistiť...) , je to full legálne, zopár ľudí bude happy, hotovo


a ne že budete kukať videá na youtube, ešte by ste robili profit googlu
Me like Pentium
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Pietro sk »

shiro napísal:tak toto je zader mesiaca...lol.
silne kafe v scitani? Este povedz, ze kraviny typu "vierovyznanie", "vymera kuchyne v m2" alebo to, ci mas doma TV a PC ti naburali sukromie :D Ludia uz fakt nevedia, co za sprostosti by vymyslali. Nerozmysla to, pocuje to nejaku kravinu a tu to papagajuje dalej bez toho, aby sa vobec zamyslelo, ze co poculo.

reklamou na Bambusove ponozky?
Vadilo mi to z toho dovodu, pretoze to chapem ako narusenie sukromia. (som asi staromodny)
(kto vyprava cudzim ludom co/ako ma/nema doma zariadene)
Odkedy mam o2, zatial nevolali ohladom ponoziek a tupych strojcekov, s Tmobilom to bol opak

>Gudas - to zahranicie si mal na mysli Cechy (?)
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

Je rozdiel vyrozpravat taketo veci v krcme pri pive alebo v praci alebo statu...ziadne narusenie sukromia sa nekona, TV, PC a mobil ma dnes kazdy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Gudas »

pietro: Áno, ako príklad môže byť ČR.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa ja-pc »

a co ine sa da cakat od systemu od google? google zije z cielenej reklamy, na ktoru potrebuje informacie o pouzivatelovi.. takze je jasne ze ich budu zbierat aj v systeme, ktory sami vyrobili..
ano da sa to "vypnut", ale istota ze to prestane posielat vsetko je dost mala a kazdopadne taketo informacie nemusia byt jedine, ktore su odosielane..
takze fakt sa s tym moc neda co robit, bud sa vratit do tej jaskyne alebo to nejak co najviac obmedzit a to je uz jedno ci v Androide, alebo inej sluzbe...

reakcie na toto typu ze aki su ludia paranoidni su celkom prehnane, ide predsa o princip.. myslim si, ze ked za mna nieco o mne posiela podobne informacie a ani o tom neviem, nie to ze som to este vedome povolil je dost svinstvo..

k tym google analytics: staci mat nainstalovany NoScript a problem je vyrieseny ;)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"