SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

UPDATE:
Aby to bolo prehľadné, tak pridávam info ako sme sa dohodli manažérom MSI. Nakoľko bol malý problém na ich strane s dodaním komponentov a zároveň zohnať potrebné komponenty na vodné chladenie v tak krátkom čase a ešte to spraviť maximálne kvalitne bol problém zase na mojej strane, tak sme sa dohodli, že dosku s procesorom zašlú neskôr, aby som mal dostatok času na prípravu. Teda podľa pôvodného plánu mali prísť komponenty okolo 14.6.2011, ale prišli 27.6.2011, tak recenzia sa tiež troška opozdí, t.j. namiesto pôvodného termínu 7.7.2011 to bude do 17.7.2011 (nedeľa) cca okolo tej 19:00 hod. večer.
Používateľov profilový obrázok
3n3_R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Ne 16. Jan, 2011, 01:50
Bydlisko: Senica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa 3n3_R »

Bumpy_SK napísal:co high, maximum treba dat
btw skus nerobit nic len zmenit nasobic, zmenit napatie, vypnut TB pripadne zapnu c1 (alebo volaco take, ja som to zapol a mam 1.6ghz v idle)

1.25 na 4.5ghz je furt vela :P
No to som ešte neskúšal ale určite chcem aby to v Idle padlo a v Burne išlo hore, nastavil som to teda na max ako si povedal, už mám 5 cyklov z 10. Celkom ma zaráža že core 2,3,4 majú rovnaké teploty ale core 1 mmá o 10 stupnov menej žeby chybné čidlo ?
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

čo ja viem, tak tie čidla slúžia primárne pre potreby CPU, aby vedelo kedy začať trotlovať ak je teplota príliš vysoká, takže to že ukazujú s miernou odchýlkou si nevšímaj
Používateľov profilový obrázok
3n3_R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Ne 16. Jan, 2011, 01:50
Bydlisko: Senica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa 3n3_R »

No tak IBT test dopadol úspešne, 4,7 pri 1.430 Max teplota 87C :-)
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

vodná pumpa dnes dostala ultimátne chladenie v podobe LQT BRACKET-PUMP-V2-3.5-BLACK chladiča, medzi pumpou a chladičom je 1mm teplovodivý pad, teda chladenie je zabezpečené na tej najvyššej úrovni :good: + odvibrovanie a odhlučnenie ja zabezpečené vysoko modifikovanou verziu známeho Shoggy Sandwichu (to bolo trápenia to namontovať precízne na pumpu ktorá je zapojená vo vodnom okruhu + sa nachádza v mega malom priestore).. chladenie vodnej pumpy som zvolil preto, že počas "nočnej smeny" vo F@H dosahovala teplota pumpy nepekné teploty a teda bez poriadneho chladenia, by sa jej životnosť rapídne znížila
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak po 12h non-stop bežaní F@H GPU3+SMP4 sa teploty ustálili na 60C pre CPU a 54C pre GPU :cool:
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Monster1 »

Pekne teplotky, najmä v týchto horúčavách :good:
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Kyselinka napísal:Mal som na mysli kolko ti ukazuje Afterburner. Ak ukazuje 1.000V resp. v biose 1.0005V, tak mas starsiu verziu biosu 1.02 a karta je pri tych taktoch nestabilna v zatazi. Tie takty potrebuju 1.025V, ale odporucam radsej update biosu na verziu 1.04. No tam su znizene takty na 1,025V 800/1600/2048. Ak si chces ponechat tie takty co mas, treba upravit voltage biosu a preflashovat kartu. Predvcerom som toto iste riesil s jednym tipkom a mal to nestabilne, tak som mu upravoval bios a po otestovani je to uz stabilne. Ja som ten bios tiez skusal a je to tak.
Pre porovnanie : http://img221.imageshack.us/img221/4780/napatie.png
..toto je uz upraveny bios v1.02 (otacky si nevsimaj, mam ich upravene podla seba): http://img4.imageshack.us/img4/7659/afterburnerr.png
..a toto original bios v1.04 http://img714.imageshack.us/img714/4637/bios104.png
Pisem len preto, keby si nahodou mal problem s nestabilitou karty aj v defaulte. Nech ta potom nezdrzuje hladanie problemu ;)
Dnes ráno som flashoval grafickú kartu, nakoľko ako som už spomínal, na základných frekvenciách bola nestabilná, nový bios zvýšil napätie na 1,025V, ale takty zostali ako som mal :? , teda teraz by to už malo byť stabilné. Použil som utilitu MSI Live Update a musím povedať, že funguje naozaj perfektne :good:
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hm..zaujimave, ale je to tak. Som vychadzal z mojej karty, ale vidim, ze pri referencnej nechali takty vyssie.
Verzia KG4 ma oproti KG3 zvysene V a takty povodne:

Obrázok
To je len dobre :-)
Zrejme to menili iba na TFII.

Som ti hovoril, ze cez Live Update je to za 10 sekund hotove ;)
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jj, úplne v pohode to bolo, dík za radu ;)
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak ehm práve ma odrbal Futuremark, kúpil som si Advanced edíciu 3DMarku Vantage, nakoľko zatiaľ mi stačila aj basic verzia zadarmo, avšak neposlali mi žiadny mail, ani nič.. keď som kupoval 3DMark11 nebol žiaden problém, hlavne, že dnes som chcel mať všetky benchmarky hotové :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa crux2005 »

ak ti odišli peniaze z účtu, napíš na support
s pozdravom, crux.
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jj odišli a už som im aj písal, teda nebolo ľahké nájsť adresu, nakoľko pod záložkou support máju len keci ohľadom benchmarkov.. ale našťastie v záložke kontakty som nakoniec našiel túto adresu sales@futuremark.com, tak dúfam, že im to nebude trvať týždeň kým odpíšu :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Geralt napísal:jj odišli a už som im aj písal, teda nebolo ľahké nájsť adresu, nakoľko pod záložkou support máju len keci ohľadom benchmarkov.. ale našťastie v záložke kontakty som nakoniec našiel túto adresu sales@futuremark.com, tak dúfam, že im to nebude trvať týždeň kým odpíšu :rolleyes:
Urcite si to robil, ale ak naahodou nie... skus kuknut do spamu... Ja som tam mal potvrdenie o vybaveni objednavky aj o expedovani z alzy :facepalm:
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

jj pozeral som, ja som si už po dokončení objednávky myslel, že sa niečo posralo, lebo mi neukázalo CD-Key v browseri, proste tam bolo prázdne miesto a ani download link tam nebol a potom keď ani mail neprišiel, tak mi už bolo jasné, že to asi nieje ok..

Návrat na "Základné dosky"