Internet na doma 6/12GB

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Cilo8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 21. Nov, 2009, 09:17
Bydlisko: Prievidza

Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa Cilo8 »

Zdravím..Chcel by som sa spýtať či by stačil internet na doma od orangu (6/12GB) na hranie onlinoviek??Momentálne Aion a neskôr Tera.Presťahoval som sa do podnájmu a kedže je tu možnosť netu len od jedného providera tak sa nechcem viazať na jedno miesto 24 mesiacov. Chcel by som vedieť hlavne koľko sa prenáša dát pri online hrách a ako je to s pingom..ten net je myslím 7,2 Mbit/s down a 384kbit/s up a po prekročení 6/12gb je to 64kbps..dalo by sa hrať aj na tej zníženej rýchlosti??:)dakujem
CPU: AMD Athlon II X4 640, VGA: NVIDIA GeForce GTX 460, MB: MSI 870A-G54, RAM: 4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX Blu CL9 kit 2x2GB , LCD: PHILIPS 19', HDD: Samsung F3 500GB, OS: Windows 7 Ultimate 32bit, Case:Thermaltake V4 BE, PSU: FORTRON 500W, Audio: Creative 5.1, Notebook: HP DV5 6510ec
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa M1ch4l »

12GB na mesiac je pouzitelne.
ale ci ti to bude stacit, to nik nevie zarucit
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa matisek »

mám tento internet tak sa vyjadrím...mám ho od januára. Neviem síce ako je to u vás so signálom, no tu to máme dobý signál, dokonca blízko na kopci máme vysielač. Napriek tomu mi teraz v lete signál ukazuje slabší ako v zime, hlavne cez deň, v noci je to v pohode. Inak rýchlosť downloadu tých 300-400KB/S je celkom v poho ale ten ping ma strašne sklamal a keď mi skončí viazanosť prechádzam na iný internet. Na rôznych serveroch mi samozrejme ukazuje rôzne hodnoty no najnižšiu! hodnotu mi ukázalo okolo 110ms. :cool: Ak by som sa mohol rozhodnúť znova tak tento net by som rozhodne nebral.Okrem toho ak chceš obmedzený internet tak určite ber ten 12GB. :furious2: :furious:
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pockat, to je wifi?
ak je to wifi, tak to je na hry absolutne nevhodne
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
matisek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 26. Júl, 2010, 11:07
Bydlisko:

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa matisek »

zrejme toto - pripojenie cez flybox 3G router popr. usb 3G modem
http://www.orange.sk/web/internet/inter ... denia.html

ja som si nanešťastie zvolil to horšie zariadenie...ten 3G usb modem...ale myslím, že aj tak bude ping na nič...a rozhodne nie na hry

a ešte doplním...čo sa týka zníženej rýchlosti...bude to asi také rýchle, že načítanie googlu bude trvať pár sekund a to nehovorím o zložitejších stránkach hier a podobne
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ja mam tiez wifi ale to je asi o kus lapsia technologia co mame v BB ... BBXnet.

Optiku tam mate zavedenu ? aspon najlacnejsiu optiku si tam objednaj, nie daky pochybny 3G.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Cilo8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 21. Nov, 2009, 09:17
Bydlisko: Prievidza

Re: Internet na doma 6/12GB

Príspevok od používateľa Cilo8 »

No takže skúsim Vám opísať moju situáciu..Nedávno som sa presťahoval do podnájmu TN kvôli práci (je to cca 3-ročný panelák..takže fungláč..:))..Tak som začal pátrať po nejakom providerovi...od domáceho som sa dozvedel že je od T-Comu v celom paneláku potiahnutá optika..keby to bol môj bejvák tak neváham a ani nezakladám túto diskusiu...prioritami bol neobmedzený internet a so žiadnou VIAZANOSŤOU!!..ako prvý som našiel SWAN..kamarát býva nedaleko a využíva net od nich..je neobmedzený, bez viazanosti ale je tam agregácia..myslím že 1:40..na predchádzajúcom bydlisku som mal net tiež s agregáciou a všetko OK...lenže pri diskusií s tetou od swanu som zistil že sa nedá ku nám zaviesť od nich net..potrebujú písomný súhlas od domovníka..od domovníka som sa dozvedel že je podpísaná zmluva väčšiny vlastníkov že od SWANu nikto nevstúpi na strechu..tak ok..tak dalšia poskytovateľom, ktorého som chcel skúsiť bol slovanet (neobmedzenosť a ročná viazanosť)...čítal som xy diskusií slovanet vs t-com..prečo áno slovanet..prečo nie..keby som tam nemal kamarata na supporte tak o nich asi ani neuvažujem..tak som si ho objednal..zmluva podpísaná (slečne zo slovanetu mi 2x poplietla meno:) a ujo T-COMak mi volá že k vám sa nedá zaviesť net kvôli technickému šetreniu či niečo také..tak reku ok..to že som skúšal susedov cez oznam na nástenke a spoločný mail o nejakom zdielaní ani nejdem písať..tak nemohúcnosť ma dohnala k T-Comu že či poskytujú net aj bez viazanosti..poskytujú ale počiatočné náklady boli myslím cca 200-250 eur a mesačne 24 eur ..tak som sa informoval na prekládku...optika od T-comu sa dá preložiť len na optiku (nie na dsl) a pokuta je 50 eur a znovu sa musím zaviazať na dva roky, lenže nikto mi nezaručí že na tom druhom mieste optika...začal som teda uvažovať aj nad už spomínaným netom na doma od orangu ale ako tak čítam tak si ho v veľkou pravdepodobnosťou nedám..chcel som to hlavne kvôli onlinovke..nie som hardcore hráč ale ked niečo hrám tak poriadne..momentálne frčím na 1GB nete od orangu cez hot-spot yahooo ....ešte mám jedinú možnosť sa nejako rozumne dohodnúť s majiteľom bytu na T-Com optike..kedže ten 12 gb net od orangu nie je moc dobrý...ked som riešil ten net tak som mal miestami pocit že nie som v 21. storočí, na slovensku je jeden provider a musím čakať do 18tej aby som mohol ísť na net..:)))..tak skúste poradiť akoby ste išli vy na to..:))..dakujem
CPU: AMD Athlon II X4 640, VGA: NVIDIA GeForce GTX 460, MB: MSI 870A-G54, RAM: 4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX Blu CL9 kit 2x2GB , LCD: PHILIPS 19', HDD: Samsung F3 500GB, OS: Windows 7 Ultimate 32bit, Case:Thermaltake V4 BE, PSU: FORTRON 500W, Audio: Creative 5.1, Notebook: HP DV5 6510ec

Návrat na "Siete"