Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

Tak mi aspoň povedala teta.
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

to myslela asi volnobeh :D
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

quicky napísal:ked ma fabia 1.4 spotrebu 5,5litra-6 ,tak nech umrem hned dnes... si robis srandu dufam,najhorsie co bolo je samozrejme fabia sama o sebe a to nevravim o tom uzranom otrasnom motore co nema ani vykon a zere jak svina...
Vlastnil som Fabiu 1.4. Spotreba mimo mesta 5.5l (dodrzana maximalka vsade) kombinovana 6-7l a minimalna spotreba do anglicka a s5 4400km po dialnici priemer rovnych 4.8l. Maximalna spotreba aku som na tom aute mal bola 17l :) to som s nou ale jazdil dost besne :)

Vsetko zavisi od toho aku mas nohu a nahodou ten motor nie je ziadna sracka. Pri predaji mala 90 000km a 8 rokov a za 8 rokov ak neratam pravidelne vymeny oleja a servisne prehliadky ma stala 900Sk = 2x vymena stabilizacnej tyce (typova vada) a este nieco co si uz nepamatam.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ja jazdím za 5 v meste, ako hento môže za menej?





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

za 4 to urcite nepobezi... jhedine dole kopcom celu nadrz a striktne len 90km/h :)
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Mozem potvrdit ;) mam sice len 1,2HTP, ale tu najvykonnejsiu, a mimo mesta 5,6-5,8.. v meste 6,8-7 litrov a naklady na udrzbu prakticky nulove :)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

icefire napísal:Ako urcite nebudem vytahovat radio, ked je to robene na fabricke radio. To je proste proti kozi.
ak to das robit nejakemu magorovi co ti to odflakne tak to bude vyzerat ako domaci tuzing a kazdy ked to uvidi tak si pomysli :facepalm: :facepalm:

ale ak to nedas robit nejakemu zocharovi tak ti to srpavi pekne. ale na otazku ci sa tam da dat externe radio si odpovede dostal ;)

edit: ale pozrel som aj ine fotky a ten suflik co je pod vstavanym radiom ratam ze je urceny prave pre ext. radia, takze ziadna nasilna robota iba vlozit a zapojit
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

yaris ...
vstavane radio samozrejme mam, je tam i prehravac CD, nezvlada vsak MP3 - nevadiii ...
pod radiom je taky ten suplik, ale neviem ci by sa don zmestilo druhe radio, ja ho pouzivam ako odkladaci priestor na vreckovky, telefon, pripadne ine nepotrebne veci...

plus mam ovladanie radia na volante, a to uz by bol asi problem prepojit na externe radio, takze s tym ani nevymyslam

co sa tyka spotreby, tak 1.0 zere v meste 5.5+, bezne vsak 6.x
mimo mesta pri 90ke (napr. zilina -> tlmace) sa to dalo za 4.5l/100km
dialnicnych 130km/h je za 7.x (podla toho ci ide klima, abo nie ...)
lava, prava, lava, prava ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

jazda na aute ,kde clovek ani neprekroci 2tis otacok ,neni jazda ale tlacenie auta ocami . ako vravis pri besnej jazde 17L na 1,4 :rofl: ja ked som sa som veelice razantne jazdil na 4.3ke MB tak som mal 17.5 a to malo 5x viac koni jak ta fabka :rofl:
pri normalnej sviznej jazde-nerozumej zavodenie henta fabia s kludom jazdi 9-10l mesto ,co je na tu "jazdu" dost bieda. osobne by som urcite do bicykloveho motoru nesiel.

ked uz neikto chce setrit nevidim dovod nezohnat nejakeho japonca 2.0 benzin + lpg . s kludom mesto za 10l lpg a ked si to clovek prepocita,je to fakt vtipne. osobne mam vela kamaratov co jazdia na lpg ,ja osobne v MB som ho mal tiez a jazdil som za 5l benzinu ked som jazdil kludne a 6l ked som tomu prasil,ssamorejme 300ps :)

urcite sa niekto opre o prevadzkove naklady. ci dolejem par dc oleja na 2tis km mi je fuk, nahradne diely pri starsich vozoch su rovnake,ci uz ide o bmw audi vw mercedes a japonci samostatna kapitola.

teraz mame doma Mits outlander 2011 2.0diesel ,kupovane nove. ide ma mrdnut ked sa potrebujem niekde surne dostat,lebo zrychlenie 0-100 za pol hodinu ma boli v r..i :E nehovoriac o tom ,ze kazdu chvilku treba podradovat aby sa to aspon pohlo a vytacat nad 3tis,lebo to nema tah. proste male motory,su podla mna utrpenie,doslova presuvadlo.

kazdopadne by som ale vzal teda asi na styl mazdy ,spolahlivost a zivotnost asi najlepsia .
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

quicky napísal:nehovoriac o tom ,ze kazdu chvilku treba podradovat aby sa to aspon pohlo a vytacat nad 3tis,lebo to nema tah
Lebo nevieš jazdiť ;)





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Snake napísal:
quicky napísal:nehovoriac o tom ,ze kazdu chvilku treba podradovat aby sa to aspon pohlo a vytacat nad 3tis,lebo to nema tah
Lebo nevieš jazdiť ;)
z toho co napisal posudzujem ze suhlasim :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ano neviem jazdit ,prepac :cool: evidentne je tu viac rally jazdcov :good: odporucam teda kupit 1.2htp alebo 1.4 fabiu! super vozeni,pohodlie kvalita spotreba vykon...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

treba si uvedomit ze outlander nieje pretekarske auto, co sa tyka vasho modelu tak ratam ze je to 2.2 DI-D (slabsia varianta, silnejsia je mivtec) ktora ma zrychlenie z 0-100 za 11 sekund. Co (ak sa nemylim vaha auta je 1800kg) nie je take zle. Maloktore bezne auto dava 100vku pod 10 sekund a nie hentoto hebedo. Myslim ze si treba dat priority na auto a neocakvat po kupe od takeho auta sportove vysledky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

quicky napísal:ano neviem jazdit ,prepac :cool: evidentne je tu viac rally jazdcov :good: odporucam teda kupit 1.2htp alebo 1.4 fabiu! super vozeni,pohodlie kvalita spotreba vykon...
Nie, nikto tu neni rally jazdec, ale stačí vedieť rozdiely medzi výkonovou krivkou benzínu a dieslu





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

hmm tak ma 2 liter benzin alebo diesel? lebo 2 liter diesel nie je.
diesel ma max vykon pri 3500 otacok a pri 2000 ma max krutak
benzin max vykon pri 6000 otac. , krutak pri 4200.
ak mas benzin tak je jasne ze ho muisis potlacit nad 3000, hlavne ak si pozres parametre auta
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"