cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

Ahojte vsetci mam taky problem s mojou grafickou kartou hd4870x2 2gb no top asus , je to crossfire karta cize ma 2 jadra asi pred 2 tyzdnami mi zacala karta znicoho nic vyhadzovat cervene svetielko , ked som sa pozrel co znamena tak hovori ze je 8 pin kabel odpojeny , tak som vsetko odpojil vycistil aj s vysavacom a dal naspet , riadne zapojil kable a problem stale ostava , raz sa mi to cervene svetielko nezobrazilo a normalne som isiel hrat hru a ked dam tu hru do okna windowed mode tak ide 1 jadro , tak s tym 1 jadrom my sli vsetky hry ale ked dam fullscreen mala by ist ta grafika naplno cize obidve jadra by mali ist ale ked som to dal tak za 10s nabehlo to cervene svetlo a pocitac zamrzol tak som dal ctrl+alt+delete na spravcu uloh a vypisalo tu chybu amd disply driver stopped and has succescful recovered . neviem preco mi to svieti uz mi radili na ostatnych forach ze ked tu grafiku prepnem na fullscreen tak nema dostatok energie na pohon a preto zamrza pocitac , tak som vcera kupil novy zdroj od corsair 850w tx v2 cely nateseny idem domov ze konecne to pojde , zapojim vsetko a cervene svetielko svieti dalej , ach jaj nemohol by mi prosim vas niekto pomoct kde je problem uz si neviem rady :smutny: :cry:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa shiro »

reklamuj grafiku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

mam na nu 36 mesiacov zaruku ale to som ju kupil 11.9.2008 takze este ze tak :D , inak to ze mi tam svieti ta kontrolka snad neznamena mechanicke poskodenie alebo spalenie neviem coho vo vnutri karty lebo na to sa reklamacia nevztahuje ale tak s kartou som nic nerobil len som ju cistil
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ako si ju cistil ? vysavacom ci stlacenym vzduchom/kompresorom ?

Ak nieje jasne preukazatelne mechanicke poskodenie, tak by to mali uznat. A potom sa mozes tesit na novu grafiku :)
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

No vysavacom Ale to len tak matno nerozoberal som ju vobec
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Brandoo »

Vysavačom sa neodporúča čistiť pretože by si mohol dačo zlomiť, mechanicky poskodiť súčiastky. Ak má nadstavec dlhšie štetiny, mäkké tak to ešte sa da. Ale bez dákeho nadstavcu ... to fakt nie. Ja tiež čistim cele PC vysávačom, no pouzivam malý nadstavec so štetinami dlhými 4cm.

Teda pošli ju na RMA, ak si mysliš že by to prešlo. Nie že do popisu poruchy napišeš, že si ju čistil vysávačom ... to ti hned zbalia a pošlú späť.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

ok diky moc , este vcera som napisal im mail s tym problem ze ci mi to doporucuju reklamovat tak uvidim ( myslim kvoli tomu svetlu nie vysavacu :D
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

ahojte tak doporucili mi ju reklamovat len sa vas chcem spytat ci neviete ako sa odborne nazyva to cervene svetielko nech tam nebudem vypadat ako blbec ked mu poviem ze mi tam svieti cervene svetielko
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

tak dal som ju na reklamaciu a popis technka bol ze zaprasena / pri tom som ju cistil a ze je poskodeny dvid konektor tak to neviem co je , no nic uvidime
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Brandoo »

:D:D:D kde si ju kupoval ? skor oni tam maju zaprasene masiny, no kto by cistil firemne PC :D

DVI video vystup asi ... (tam kde pchas kabel z monitora). Bol mechanicky poskodeny ? ... pochybujem.

Kolko je na grafike tych LED ? 5 ?

Kód: Vybrať všetko

D14 (R753) 6 Pin power unplugged

D13 (R724) 8 Pin power unplugged

D15 (R819) Overheating (Thermal issue)

D5 (R323) GPU-1 (Master) No power

D7 (R570) GPU-2 (Slave) No power
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

Jj 5 a mne svieti to 2 cize ze je 8 pin power unplugged no ale bol tam zastrceny a svietilo stale takze tak
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

Neviete prosim vas niekto ako. MOzem sledovat na alza.sk tu moju reklamaciu online lebo nikde to nevidim
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

tak a je to v ...... zamietli mi ju , toto mi doslo

Vážený zákazník,

Vaša reklamácia číslo SRE11096899 bola vybavená.
Spôsob vybavenia: Zamítnutí
Vydávaný tovar: ASUS EAH4870X2/HTDI, 2GB DDR5 (3600MHz), ATI Radeon HD 4870X2 (750MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 3slot, 2xDVI, kód EC557

Tovar je pripravený k vyzdvihnutiu na našej pobočke na adrese:
Alza.sk Bratislava, Radlinského 4, Bratislava a to v otváraciach hodinách Po-Pia: 10:00 – 19:00

Pokiaľ nebude reklamovaný tovar vyzdvihnutý na pobočke Bratislava do 1 mesiaca od uplynutia reklamačnej 30 dňovej lehoty, bude Vám účtovnaný poplatok za skladovanie podľa aktuálneho cenníka.

V prípade akýchkoľvek nezrovnalostí a pripomienok k riešeniu Vašej reklamácie kontaktujte pracovníkov reklamačného oddelenia a to telefonicky na čísle +421 257 101 800 alebo e-mailom na reklamacie@alza.sk, prípadne osobne na adrese: Alza.sk Bratislava, Radlinského 4, Bratislava a to v otváraciach hodinách Po-Pia: 10:00 – 19:00


nevieto co robit? :/
Donwey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 13:27

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa Donwey »

tak vcera som im pisal mail a dneska mi odpisali ze mi ju technici odmietli kvoli tomu ze bola zaprasena PRICOM NEBOLA , a ze ma poskodeny dvi-d konektor a ktorom nic neviem , ved vsetko ide jak ma
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: cervena kontrolka - odpojeny kabel - ale on tam je!

Príspevok od používateľa ahoj444 »

Zaujimave poskodeni dvi to som este nevidel a ze je zaprasena ved stym musia pocitat ze bude zaprasena po troch rokov ...
Si ju mohol pofotit ze sa nanu pozrieme ked po nu pojdes ...

Návrat na "Grafické karty"