Obchodovanie s akciami, stávky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@newmi: Očividne o tom vieš figu. Tie poplatky sú úplne úbohé, najvyššie sú tam najvyššie akurát tak overnight fees, ináč úplne nič. Okrem toho závisí od Brokera.
Žiadny odrb to nie je, takže frustráciu kamarátov z toho že prerobili si netreba vykladať tak, že "je to odrb". Tipujem, že išli do toho štýlom "hurá zarábať" ako to robí väčšina. Niečo na štýl malý účet + hurá do komodít + nemali hedžing....čiže si sami svojou hlúposťou v takmer nulovom manévrovacom priestore spôsobili stratu. To žial ale chyba Brokera nie je. A na zarobenie vôbec netreba otvárať veľa pozícií(uzatvárať veľa obchodov), fungujú aj iné stratégie.

@Scorp: Pokiaľ sa nič výnimočné nedeje, tak je reálne obchodovať čisto podľa techn. analýzy, avšak obávam sa, že to prípad posledných 2 rokov nie je. Proste treba sledovať dianie, chápať súvislosti(zlato, ropa, dolár, ...), a nerobiť unáhlené kroky ako napr. nákup zlata keď je najvyššie(viď Česi).
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa MaceKx »

Takže ďakujem za info niečo si na začiatok prečítam a uvidíme :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa newmi »

Nevies citat alebo co?! Kamarati neprerobili, oni ROBIA tych brookerov,takze viem o tom viac ako ty xP ale kludne si investuj, som zvedavy dokedy ti to bude vynasat :D

P.S.: Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju :laugh:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ono vieš ako sa hovorí peniaze budú ale mi nebudeme a lepšie riskovať a získať ako nechať kapitál iba ležať aby pomaličky ale isto strácal na hodnote. Keď sa popálim aspoň sa ponaučim.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa newmi »

tak niekedy sa moze zadarit, zaciatocnicke stastie, len potom do toho nespadnut :-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Viac o tom nevieš, to mi ver :) Ja môžem mať za kamarátov aj potomkov Richarda Feynmana a Einsteina dokopy, ale nič to nebude hovoriť o mojich znalostiach fyziky.

Taký Warren Buffet má zrejme začiatočnícke šťastie celý život...ujo Wiliams mal tiež určite len začiatočnícke šťastie, keď zarobil z 10K$$ za rok 1M$$. Lenže on to na požiadanie zopakoval, a teraz sa jedna "pomôcka" v technickej analýze volá po ňom, on ju vymyslel.
Ale hej, len začiatočníci so šťastím zarobia, ostatní prerábajú. :laugh:

A ja žiadnych vtáčkov nelákam, mne je jedno či tam pôjde, ja som mu nepovedal: "Daj sa na to, super zarobíš". Ja som mu reálne vysvetlil ako to funguje a čím sa treba riadiť aby po prvom zárobku nezačal riskovať a neprerobil celý účet.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa newmi »

Ty trt makovy mozes vediet co ja viem xP
Co tu miesas jablka s hruskami? :facepalm: Ako mozes porovnavat svetovych investorov s niekym kto s par eurami skusa cez brookersku spolocnost stastie na burze?

Keby to bolo take jednoduche, tak by sme tak investovali vsetci :rolleyes: A ja som hlavne pisal o praktikach niektorych brookerskych firiem nie o samotnom obchodovani na burze. Takze crrrn ujo Shatterhand, podme sa znovu ucit citat a chapat vyznam napisaneho textu :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

newmi napísal:tie brookerske firmy su cisty oeb, na to nezarobis. Jediny kto na tom zaraba je brooker ked z teba zdiera poplatky. Za kazdu transakciu si pekne nieco zauctuje, cize je v jeho zaujme aby tych transakcii bolo co najviac, takze ta bude nahovarat aby si predal/kupil akcie aj ked to nebude zrovna moc vyhodne a samozrejme ta bude tlacit aby si to robil co najcastejsie.


takze vyjadril si sa sam vseobecne na vsetky :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Scorp »

newmi napísal: brookerskych firiem
nevolaj to brooker, je to strašne funny, keď na nich potom nadávaš .))
Me like Pentium
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa yNo »

Podme vsetci hrat poker, lebo par ludi na tom zarobilo :-D
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

poviem jeden nazor


Profesionalnych infestorov je vela a vedia na tom zalozit zivobytie a nemaju sa zle.


Ale kto si mysli ze to su lahko zarobene prachy sa strasne myli lebo za tym su hodiny studia a hodiny sledovania trhu grafov a nemale peniaze na zaciatku vravi sa ze takmer kazdy pride o svoj prvy kapital.


ale rozdiel je v tom ze jednych to zlomy iny to skusaju az niesu uspesny alebo proste zista ze neviem to a neriesim ale to nic neriskuje nic nema tak to je tak to bolo aj bude
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Aj tak nejak sa to dá povedať, ale porovnávať s pokerom to nie je na mieste.
Veď...čo vám bráni skúsiť demo účet? Vôbec nič. Skúste to, naštudujte, jediný rozdiel je tam v psychike, že tam nemáte naozaj svoje peniaze, ináč je všetko úplne to isté ako real. Aby sa čo najviac eliminoval ten faktor psychiky, ktorý tam robí rozdiel, tak som odporúčal/odporúča sa tam dať peniaze, ktoré vám chýbať vôbec nebudú.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Scorp »

Kde je najlepšie mať ten demo účet? Nie sú tam tie dáta nejak pozadu oproti reálu?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Pozadu to je možno tak internetovým pripojením + max. 0,5 sec., ale to je len môj odhad, ja som sa so spoždením nestretol. Odozvu to má akurát keď zadávaš príkaz, hodnoty ale idú presne. Okrem toho sa reakcie dajú celkom vidieť podľa kalendára, investori často reagujú hneď - http://www.forexfactory.com/calendar.ph ... f33073ddee - keď sa čaká na ohlásenie "červenej továrničky" tak sa pár minút predtým všetko ustáli a hneď po zverejnení je pohyb.

Ja som bol spokojný s http://www.gcitrading.com/ a http://www.ac-markets.com/, akuráť že acmarkets sú Švajčiari, ktorý majú oproti gci väčšie spready(rozdiel nákup-predaj). A do newsletterov sa radšej nezapisuj, aj tak to asi celé nebudeš čítať, a dá sa to prečítať aj na stránke ich stránke.
Ešte sa hodí prečítať si toto
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Obchodovanie s akciami, stávky

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

mam otazku obchodujes uz na real ucte? :)
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207

Návrat na "Debata o všetkom"