Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

želal by som si mať 10 tonové auto s veeeelkym baranom vpredu, to by som na takýchto k****ov doslova poloval...
Blackhawk napísal:Aky ko*ot moze predbiehat do zakruty, do ktorej nevidi?
Môj kamoš, aj do zákruty cez križovatku, no problem. Ale už sme mu povedali, že keď ho stretneme v protismere takto tak mu podpálime auto :-).





.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Prave som dopil flasu portskeho a zaroven som sa zamiloval do Alfa GT. Teda zaroven by som chcel vediet, ci niekto poznate niekoho, kto sa venuje dovozu aut a je seriozny (velmi zriedkave). Idealne osobne poznate. Konkretne mi ide o 1,9 JTD. Ale ked bude dobry kus, tak aj benzin prekusnem. Doteraz som chcel Opel Vectra, ale stale mi vadilo , ze to je velke. Ale toto vozitko je nenormalne. A ano, viem ze alfa je zloba. http://alfa-romeo-gt.autobazar.eu/19jtd ... 27436.html nieco taketo, len neburane, zachovale a tak podobne :D

Snake: moje vazilo nalozene okolo 15-16 ton - jazdil som solo bez vleku. teda keby som chytil osobak, pokial by mi nevliezol pod kola, ani by som si pomaly nevsimol - raz som to mal moznost skusit.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Snake napísal:želal by som si mať 10 tonové auto s veeeelkym baranom vpredu, to by som na takýchto k****ov doslova poloval...
presne a este by som sa vyzival v situaciach ked oproti auto ma v svojom pruhu nejaku prekazku a natlaci sa do tvojho pruhu s tym, ze "sak ten oproti sa niekam uhne" namiesto toho aby pockal. No ko*kot by som sa uhynal.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Thief, spýtam sa oca, či dovážajú aj z EU, poprípadne či nemá známeho.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Blackhawk napísal:"sak ten oproti sa niekam uhne"
Ked vidim, ze ma ten oproti dost miesta sa uhnut bez toho aby som ho ohrozil tak nebudem zastavovat... Samozrejme, ak sa nema kam uhnut tak si ho pockam a nebudem ho ohrozovat! Tak isto ked vidim ze ten co ide oproti ma v ceste prekazku a ja sa mam kam uhnut tak sa automaticky stahujem ku kraju aby nemusel zastavovat... Ak sa nemylim tak to v cestnom zakone niekde je aj napisane zeby to takto malo fungovat, ale presne sa uz nepamatam.

Problem je ze polovicka "vodicov" nema sajnu kde sa im konci auto a jazdia po strede cesty a potom sa rozculuju ze ich ohrozis aj ked sa vedla neho este zmesti na cestu aj kombajn :furious: takym som zvykol prechadzat na milimetre okolo zrkadiel :D
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

nezabudnite, ze do noveho cestneho zakona zaviedli "zakaz" jazdenia po krajnici, resp. za to mozu (a budu) pokutovat
skratka kocurkovo
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

mitsu dostalo dnes 1x 5000RPM na 3jke.
ten zvuk :cool:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

galen napísal:nezabudnite, ze do noveho cestneho zakona zaviedli "zakaz" jazdenia po krajnici, resp. za to mozu (a budu) pokutovat
skratka kocurkovo
Co presne zaviedli? Lebo pre auta to platilo "odjakziva", akurat cyklisti a male motocykle mohli jazdit po krajnici, ak neohrozia chodcov (aspon tak to bolo, ked som robil vodicak).

...inac auta nemaju na krajnici co robit, ved to je priestor pre machrov na predbiehanie sprava :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ZoranICS napísal:Problem je ze polovicka "vodicov" nema sajnu kde sa im konci auto a jazdia po strede cesty a potom sa rozculuju ze ich ohrozis aj ked sa vedla neho este zmesti na cestu aj kombajn :furious: takym som zvykol prechadzat na milimetre okolo zrkadiel :D
Ja mam skusenosti opacne, vsetci jazdia co najviac na stred a obcas dokonca castou auta v druhom jazdom pruhu. A bud su to zeny, ktore asi nemaju odhad kam im auto az siaha, alebo su to potom SUV-cka a velke auta.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

adkial nakupujete autodiely na svojho tatosa? normalne z nejakeho internetoveho shopu alebo ebay-u?

potrebujem nakupit par veci len neviem ci ist normalne do nejakej skalnej predajne alebo ist snorit po internete.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

elit a meteor
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

@
Krutibrko napísal:Land: možno v bielej, náhodou celú felíciu combi by si nechcel na súčiastky? bez tp, biela farba
celu urcite ne, to nemam kam dat :D ale ak nema hrdzave veko kufra tak by si mi moc pomohol :) este ak mate aj lakovnu tak by som si ho rovno dal dat do cervenej :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

V noci jazdim zasadne co najblizsie ku stredovej ciare - hlavne v miestach kde to nepoznam.

Uz velakrat som mal moznost stretnut "expertov", ktori si vykracovali v noci mimo obce a bez reflexnych prvkov. Samozrejme idealne v ciernom.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

prave hlasili v dopravnom servise tri osoby v tmavom obleceni na 38. kilometri na D1 :facepalm:
HellAngel napísal:adkial nakupujete autodiely na svojho tatosa? normalne z nejakeho internetoveho shopu alebo ebay-u?

potrebujem nakupit par veci len neviem ci ist normalne do nejakej skalnej predajne alebo ist snorit po internete.
Rozne, nieco e-bay, nieco elit, nieco z overenych shopov v UK. Zavisi, co. Ak hladas nieco konkretne, tak mozem poradit. Ja riesim momentalne dilemu, ci kupit gulove capy z Autokelly (13 €), alebo znackove 555 za cca 35 €, alebo ist do originalu za 70 €. V prvom pripade ratam zivotnost na 2-3 roky (cca 20-25t km + nekvalitne manzety), v pripade 555 mi to vychadza na 5-7 rokov (vacsina ludi hlasi okolo 50t km) a pri originale prakticky dalsich 15 rokov, kedze sa mi zacali ozyvat az pri 180t km.
Zase su diely, ktore by som ine ako original nebral (vyfuk, svetla, interierove casti atd), su zase diely, ktore inde ako v US/UK nezozenies.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"