Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

icefire napísal:No, landrover, ked si nam to vsetko tak pekne skritizoval, tak daj navrh nejakej znacky a modelu pri danom RV :hysterical: Mimochodom, auto z roku pana 99 asi nebude mat vsetko v pohode a dost veci bude sucich na vymenu (apropo drahe diely).
jasne som napisal ze z toho co tu bolo civic :) a papek ti podla mna potvrdi, ze tie diely pri aute r.v. 99 este nebude treba menit ak sa o to auto majitel staral ako sa mal ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

land si totálne mimo, na rv99 treba toho meniť už dosť, hlavne čo sa nápravy týka





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ono zalezi jak s tym bolo jazdene.. no ale pri slovenskych cestach je to uz dost mozne... ale ono napravy niesu az tak strasne drahe jak keby nieco v motore odislo, hlavne na napravach si clovek vie dost vymenit sam...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

landrower napísal:a corsa, krpata poruchova blbost s lenivymi motormi.
aleco, takze aj astra je poruchova blbost s lenivym motorom? ci to uz je super spickove auto?
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

to uz je uplne iny rok vyroby ;) par rokov dozadu presiel opel pod GM, v 99 nevim pod koho... a preto sa proste neda moc porovnavat. novej corsy by som sa nebal vobec. jazdenej, obzvlast 1.2 ecotec, by som sa bal jak cert kriza :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Wizo: A subaru? My sme tiež nad ním rozmýšľali, ale potom sme sa rozhodli ako sme sa rozhodli.
Ocov kamarát si kúpil tuším nový outback, chváli si ho neskutočne, spotreba super ( Subaru má ppč motory ) cca 5,5l po MESTE ! Skúšal tomu nakladať v kopcoch v zákrutách, drží sa parádne :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

wizo: pocuvaj ma, kasli ti na CR-V ak to ides pouzivat na 3,5km trasu. V diesli ako si pisal je to akurat tak na zlikvidovanie motora a benzin to sa zas nedoplatis na benzine. Ver mi.
Ta akcia na cicika je super, a 17 000e by som asi nerozmyslal + je to nove.

inac jazdenka nemusi byt len cicik, ale do 2000€ by sa dalo rozmyslat na mitsubishi Colt alebo lancer 1,3 . Mal som lancra z roku 1994 a keby mi ho nenaburali tak ide doteraz. za cely ten cas bol meneny akurat tak chladic.
ale treba ratat pri tomto rocniku vymena oleja, filtrov + podvozok.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Inak nam v rodine vydrzal Medved 190Ecko do vymeny casti podvozku 270 tisic KM, pri veku 18 rokov. Akurat sa tam teraz menili obe predne ramienka, gumene prkotiny na dlhej tycke vpredu a 2 gumene blbosti vzadu (kvoli doladeniu geo). Plus hluposti ako tlmice a pruziny. Dost podla mna spravi predovsetkym znacka a originalne diely.

A btw ohladom tej Corsy: od 2003 vyssie ju vklude do 2k zozenie, nevidim na tom aute nic velmi zle:
+
dobré jazdné vlastnosti
nízka spotreba
priaznivé ceny ojazdených áut
tuhá karoséria
slušné jazdné vlastnosti
živé zážihové motory
dlhé intervaly výmeny motorového oleja

-
veľmi biedna základná výbava
riadenie s posilňovačom s minimálnou spätnou väzbou
krátke intervaly výmeny rozvodového remeňa 1,4i 16V a 1,8 16V (do 2003)
nepresné radenie (zlepšenie po 2001)
vibrácie, menšia výkonová rezerva a vyššia hlučnosť trojvalcového motora (1, 0 12V)

Najčastejšie poruchy

únik motorového a prevodového oleja (pri väčšom nájazde kilometrov)
občas závady elektroinštalácie na palubnej doske
veľké vôle v riadení (do 2001)
zvlnené brzdové kotúče
poruchy alternátora, štartéra a stieračov
voľné závesy dverí
netesné vodné čerpadlo
korózia výfuku
praskajúce žiarovky hlavných svetlometov
prasknutý rozvodový remeň (1,4 16V a 1,6 16V) a tečúca vodná pumpa ak nebola vymenená s rozvodmi
hlučné rozvodové reťaze (1,0 a 1,2 do 2001)
citlivý kľúč zapaľovania
nefunkčný snímač hmotnosti vzduchu (hlavne 1,3 a 1,7 CDTi, menej 1,7 DI a DTI)
občas chybný snímač chladiacej kvapaliny (1,7 DTi)
porucha riadiacej jednotky
vôľa na prednej náprave (väčší nájazd kilometrov, hlavne diesely 1,7)
nedopisujúci displej na palubnej doske
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Mitsu som pozeral, no je ich veľmi málo a to ani nevravím o Colt-e.. Lancer ešte ako tak.. Ale tiež si myslím, že je tam väčšia pravdepodobnosť, že s tým jazdil d€bil.
Obzeral som aj nejaký Renault, môže byť? Buď Mégane alebo Clio, toto vyzerá až podozrivo dobre, nemyslíte?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Aj keby malo viac nabehane, ma tam nove rozvody a ostatne veci, cize akurat vymeni filtre, olej, pozrie ho od spodu a je. Na Clio som inak zabudol, ale to mi podvedomie potlaca pod kategoriu zenske auto :-)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Tak to mi je osobne úplne jedno.. Ide mi o to sa voziť a netlačiť do toho každý mesiac peniaze, to či je to ženské/mužské alebo neviem aké auto mám tak viete kde.
S tým, že to nebude nijaký 5-dverák, resp. auto kde sa bez problémov nasukajú 4 ľudia, som sa už zmieril, takže tým pádom mi tie 2 dvere nechýbajú.
To Clio je vzadu trochu ťuknuté, možno aj preto taká cena, (žeby žena?) ale tak ja so svojím mesačným vodičákom tam možno ešte pár oderkov niekde z podzemiek nákupných centier určite pridám, takže ak to nemá vplyv na funkčnosť, je mi to jedno.
Je to malé, aspoň s tým budem mať dobrý odhad, hlavne na začiatok.. :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

HellAngel napísal: tiez som asi pred cca rok a pol dozadu pozeral na noveho lancra a taktisto som zabrusil na polskich predajcov a tie ceny oproti nam boli neskutocne nizsie. Potom som aj cital ze sa chodilo hodne do polska kupovat nove auta.

felipe: a bol si sa aj inde pitat na mozne financovanie? pokial viem tak honda ma rozne moznosti financovania a verim ze aj ostatne automobilky. Ja ti neberiem ze nekup si toho Golfa, ale mysli trochu dopredu a to co sa tu pisalo. Ten golf ma doteraz nie moc otestovany motor, ak si myslis ze ked sa ti v nom nieco pokazi a budes to mat vramci zaruky tak sa z toho uz prebud. Trocha pobehaj po nete a pozistuj si ako to je s tou reklamackou, lebo poviem ti ze nakoniec sa budes celkom slusne placat po vrecku.
Ja byt tebou tak zoberiem auto ktore je uz overene a nebudem do neho sypat tazke €, ako teraz sa ulakomit za co najlacnejsie kupit a potom budes nariekat ze sa ti to kazi a vo VW si ta budu prehadzovat ako horuci zemiak.
Ja by som uz v tomto viacej veril KIA-i ktora dava na auto 7 rocnu zaruku.
ale ak si nedas povedat a radsej na rychlo nieco zbuchas ako by si mal dat trochu na nazor inych, pripadne si co to precitat o skusenostaich tak nech sa paci. Ja ti tiez len zaprajem to co Snake, nech ti sluzi aspon niekolko rokov bez vacsich investicii.


Zhodou okolnosti moj znamy robil dost dlhu dobu inziniera kvality v KIA v Ziline. Povedal ze nikdy v zivote by si ziadnu KIU nekupil :D Ze na testovacej drahe kde sa kazde auto testuje s nimi robia take veci zeby ste plakali keby ste to vedeli. A Vy auto zabehavate a prvych par tisic km ho nechcete vytacat.. A ono bolo vytacane viac ako je unosne este pri odpojenom pocitadle km. + nevravim o tom, ze mi vravel ako sa zmenila kvalita vyroby po zacati 7rocnej zaruky. Vsetky suciastky maju vydrzat 7rokov a dost. Ako to testuju nevie ani on sam, ale vsetky sucasti auta si KIA od dodavatelov ziada aby mali trvanlivost 7 rokov. No verim tomu ze sa to da, ked dnes takmer vsetka elektronika odide po zaruke :D
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 19. Nov, 2011, 20:52, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

felipe25 nic v zlom, ale precitaj si to po sebe este raz. Ak by som sa mal rozhodnut medzi Peugeot, Opel alebo nedajboze Chevrolet alebo Dacia, urcite si vyberiem radsej KIA. Myslim, ze by som nebol jediny.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

landrower napísal:a aby som povedal jednu vec, prave kvoli takymto co setko beru na splatky, je (bola) financna kriza.
naucte sa kupovat to na co mate...
Si dovolim vyrazne Ti oponovat., Ze vdaka ludom co beru veci na splatky je kriza??? Lenze ja neberiem na splatky od spolocnosti, ktore maju nenazrate uroky. V zivote som nevzal nic na splatky, kde by bolo co i len 1%ntne preplatenie. A inak, cez Vianoce, ak si tohoto nazoru, asi chod s transparentom pred NAY, DATART atd, a strajkuj ze vdaka ich akciam ze davaju veci na splatky bez navysenia je kriza? :D:D Vies kolko by toho predali cez vianoce nebyt tychto akcii ktore dava NAY a DATART? Ze prakticky vsetko mas na splatky? Ver tomu, ze tak maximalne 25% tovaru predaju, ak by nebola akcia splatky bez navysenia. Mimochodom, ja niesom z tych, co by si nieco vzal tak aby to nebol schopny splacat. Ak nieco kupim, povacsine na to mam aj cash v hotovosti, ale preco by som daval celu sumu ak to mozem mat bez navysenia, a peniaze za ten cas mozem zhodnocovat inde?
Aj ten GOLF, ak ho vezmem na 1/3 a nedam 15 000€ naraz, a dam len 5000€, ale mal by som celu hotovost, tak ak tu zvysnu sumu dam urocit do banky, pokym to auto splatim mam pekne uroky ktore prakticky vykryju akekolvek navysenie. A to nespominam to, ze AK MA CLOVEK AUTO NA UVER, je lepsie chraneny ako ked ho ma v hotovosti. Napriklad take GAP, ak Tebe co si kupis GOLFA v hotovosti auto ukradnu , a mas ho aj poistene, za 2roky dostanes mozno 9000€ naspat. Ja by som pri odcudzeni dostal naspat vdaka GAPku ktore minimalizuje pripadnu skodu, aby splacajuci bol schopny dosplacat auto vyrovna hodnotu auta urcenu poistovnou a kupnu cenu auta, co robi v realite to, ze ja dostanem asi 14 000€, cize mam prakticky celu sumu naspat. Prakticky neexistuje nevyhoda financovania na uver. Samozrejme, myslim ze TOYOTA to robila tiez, no mala 3,5% poplatok pred uverom, 2% po uvere a to uz auto pekne predrazi. Jedine VW mal zatial normalny uver bez skrytych podmienok, ostatni sa sice snazia ale podmienky ktore tam su predrazia auto co stoji 15 000€ na aspon 17 000€. A posledna vec - ten uver si neziadaju klienti automobiliek, ale skor automobilky samotne. Oni predaju pri 1/3 tinach bez navysenia dovolim si povedat o viac ako 100% ks aut !! Ja som na moje auto pred 3,5rokom cakal viac ako 6 mesiacov, pretoze vsetky auta tyzden potom co dal VW akciu uver bez navysenia beznadejne naobjednavane na dalsi polrok dopredu. DOkonca ani farbu som nemohol zmenit, lebo by som cakal takmer rok... Kto auto nekupoval tak nevie. CIze tu sa jasne ukazuje, ake nasledky ma uver na tretiny.

Ak clovek vie, ze ma hotovost tak tretinu z ceny auta, a caka dalsie dva roky pokym si auto kupi pokym dosetri dalsie 2/3, a medzitym pride akcia ze nam staci tretina a zvysne date kazdy rok jednu, myslim ze malokto bude vahat a auto si takto nevezme. Je to len vyhoda kupujuceho, a mimochodom, nechapem, preco s tymto spajas krizu, pretoze auto je poistene - Havarijne, zakonne, GAPko, Prakticky poskytovatel uveru je kryty ak by to ten clovek nezaplatil. Kazda okolnost - nabura auto klient, ukradnu mu ho chrani samotneho poskytovatela, cize ten sa nema co bat. Kvoli autam na tretiny urcite nevznikla kriza. Asi si si to pomylil s financovanim nehnutelnosti, ale pokial viem dom nedvihnes a nepredas prvemu v autobazari :)
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 19. Nov, 2011, 20:50, upravené celkom 3 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

felipe25... Ked si sa tak pekne rozpisal. Cituj aspon spravnu osobu, ok? :facepalm:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"