Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

urcite neber 1.2ku ta ma dobru spotrebu len pri skusenej pravej nohe inak je to naozaj dost zle. Treba vediet v akom rozmedzi otacok sa s tym autom da dobre pohybovat. Ak ale vies s tym motorom dobre zaobchadzat tak sa s tym da jazdit svizne pri nizsej spotrebe ako 1.4l. Pre neskusenu nohu je ale 1.4l PODSTATNE vhodnejsia volba.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Ano ano,preto hovorim 1.4 idealna volba, je to aj zivsie ako 1.2. Avsak 1.2 ma o malilinko nizsiu spotrebu :)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

najviac ma pobavi z tejto diskusie fraza "fabia 1.4 vo fullke" :D znie to dost... :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

hm, Fabia 1.4 s rozumnými km do 2000€? osobne som nenašiel, neviem ako vy.. Myslím, že bude najlepšie keď sa v takejto cenovej kategórii poobhliadnem po niečom od známych, za lepšiu "kamarátsku" cenu a budem vedieť v akom to je stave.

quicky: nič v zlom, ale nikto tu už nie je na tvoje snobské kecy zvedavý.. :rolleyes:
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Jasne, tak si popozeraj aj 1.2 :) Ja osobne ju mam, a som celkom spokojny. Hlavne, ked pozeram na kamosov so starymi BMW,VW,AUDInami, ako su stale v servise a kešuju jedna radost :laugh:
Alebo to od tych kamaratov. To je samozrejme najlepsia moznost ;-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Inak uz dost dlho scoutujem do 2k auta a zatial sa za 3 mesiace objavila len jedna Fabia co stala za slovo, trosku kozmeticky oskreta, s 200k za 1850. Inak nic co by stalo za rec.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

1.2HTP nebrať v žiadnom prípade. Olej tam dostáva pekne naprdel, príčinou je nešťastné umiestnenie telesa katalyzátora blízko hliníkového bloku motora. Čo je však ešte horšie, katalyzátor je uchytený akurát v mieste, kde blokom prechádza hlavný olejový kanál, takže olej je zohrievaný zvnútra aj z vonkajšej strany motora. Výsledkom je spomínaná extrémna teplotná záťaž oleja. Fabie druhej generácie síce už dostali medzi katalyzátor a blok motora ochranný tepelný štít, jeho účinnosť však nie je dostatočná a problém úplne nerieši. Tzn. že v 1.2HTP je olej zničený už pred 10tkm.





.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Myslis si,ze zaciatocnik da za rok viac ako 10 tis.km? Silno o tom pochybujem a aj tak sa olej musi menit kazdy rok ;-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

yNo napísal:Myslis si,ze zaciatocnik da za rok viac ako 10 tis.km?
:? myslim, ze kludne. Odkedy mam auto, tak na nom robim rocne 10-12t km, ci som bol zaciatocnik alebo nie, teraz uz trochu menej, kedze mam k dispozicii aj druhe. Kamos, co kazde rano dochadza zo Samorina do BA meni olej 2x do roka a to jazdi len do roboty a spat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

yNo napísal:Myslis si,ze zaciatocnik da za rok viac ako 10 tis.km? Silno o tom pochybujem a aj tak sa olej musi menit kazdy rok ;-)
to povedal len priklad. Ani nemusi davat auto rocne cez 10t km, staci aby ho pravidelne tocil. Myslim ze tje to este horsie ako najazdit stym 10t km
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

jednoducho mi pride blbost pozerat na to, ci je dotycny zaciatocnik, ci ma "skusenu nohu" a pod somariny. Auto si nekupuje na rok, ak chce jazdit na spotrebu, nauci sa aj na 1,2HTP, aj ked do HTP by som zrovna nesiel uz len kvoli komfortu, dalsou vecou je zivotnost a vybava. Osobne by som do fabie nesiel, kedze som sedel vo viacerych, co mali cez 250t km a velmi vela veci proste nefungovalo, pristrojovka svietila ako v starom Ivecu, okna blbli, DO centralu bol boj, problemy s osvetlenim, manualne stahovanie okien bolo v tahu a pod. Skorej by som sa obzeral po autach vyssich cenovych tried, kde sa veci nedimenzovali na 5 rokov, ale aj s ohladom na kvalitu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Ja som o tom pisal. Kamarati si kupovali preto BMW,AUdi,atd atd a oni do servisu uz dali stovky eur,zatial co mna fabca stala do 2 kil .
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

nazdar
chcel by som sa opytat, ake mate skusenosti s jazdenymi Volvami
moj sen je stara 940/960
ze vraj je to neznicitelne auto, ak sa on clovek stara, comu celkom aj verim po tom, co som zazil v severnej europe

celkovo som si vsimol, ze aj v SR je ich nejako viac nez v minulosti (ale je mozne, ze som si to predtym az tak nevsimal)
no a z tych novsich napr V70


mate niekto?
dajake rady alebo skusenosti?
...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Snake, to auto bolo robene do mesta, na kratke vzdialenosti... myslim ze pri takomto style vyuzivania to tomu oleju moze byt jedno. Inak som zastanca toho ze je jedno ake auto, ake stare, atd... olej by sa mal menit kazdych 10-15k alebo kazdy rok - co pride skor. V tom pripade ti prehrievanie oleja moze byt o5 viacmenej jedno... Netvrdim, ze je to najstastnejsie rieseny motor na svete ale nie je to zle vozitko ak s tym clovek vie narabat a stara sa.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

yNo napísal:Myslis si,ze zaciatocnik da za rok viac ako 10 tis.km? Silno o tom pochybujem a aj tak sa olej musi menit kazdy rok ;-)
Tvoje auto tak hľadáme argumenty že? :-)
ZoranICS napísal:Snake, to auto bolo robene do mesta, na kratke vzdialenosti... myslim ze pri takomto style vyuzivania to tomu oleju moze byt jedno. Inak som zastanca toho ze je jedno ake auto, ake stare, atd... olej by sa mal menit kazdych 10-15k alebo kazdy rok - co pride skor. V tom pripade ti prehrievanie oleja moze byt o5 viacmenej jedno... Netvrdim, ze je to najstastnejsie rieseny motor na svete ale nie je to zle vozitko ak s tym clovek vie narabat a stara sa.
To auto sa zohreje a behom pár minút má olej 140-150 °C. Ale ok, vidím že každý technik :-). Nech si kúpi HTP, a nech tam leje longlife





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"