Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Scorp »

to sa ale nedá násobiť jak malá násobilka, už len preto, že 10€ dnes a 10€ o 10-30 rokov je tá istá bankovka, ale iný keš
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

1. povedal som ti moznost ze sa to da zriesit tej znamej lacnejsie a ukazal priblizne kolko plati a kolko moze usetrit
2. nikde na netutim chodit ani nic podobne povedal som iba priklad ze poznam a je moznst poradit
3. Co sa tyka su moznosti este lepsie ako ma tvoj znamy ale tak to je na dlhsiu debatu a na dobre kontakty a zalezi od bonity a dalsich okolnosti mozno ma najlepsiu a mozno s da lepsia
4. po dalsie su aj ine moznosti ako nepreplatit tolko hypoteku ale to je tiez o tom ake moznosti poznas
5. Bezne pri hypoteke na 30 rokov vlatis 1,50 - 2x toho co si pozicias proste takto to je pokial neklesnu uroky pod 3% tak to pre teba nebude akceptovatelne takze ked planujes byvanie radsej spor peniaze niekde v banke kde mozes mat 4,5% na urokoch ty a nie oni na tebe
6. Uroky su aj od dost menej percet a mam klienta co ma 1,5 % ale vybehalo sa dost vela a ma to garantovane na celu dobu sporenia ;)
7. A ked poviem ze sa da ist za niekym ide o informacie nie o to ze ti povie vsetko zrus a tak ktomu ej to osoba ktora sa hypo venuje 10 rokov :facepalm:

Ale koncim konstatovanie lebo nemam zaujem dalej reagovat chcel som a viem pomot ale dalej neriesim
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Scorp »

a ten supertajný basic vzorec je dobre?
Me like Pentium
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

felipe25 napísal:Co potom sucasne ponukany urok 6,5% v Tatre beznym klientom? Tam bude preplatenie 2,2 nasobne
Takze hovoris, ze ja nie som bezny klient, ked mi ponukli 4.65% ? Nebude to skor tym, ze tych 6.5% dostanu podpriemerni klienti ? Ak mas plat v cistom pod 800e, tak si z hladiska hypo podpriemerny klient v akomkolvek vacsom meste.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

Scorp napísal:a ten supertajný basic vzorec je dobre?

ja som to myslel ze mam prepocty aj na rocne splatenie istiny a podobne je to nakriptovane a neche sa mi v tom hrabat neviem nekontrolujem plus su to kalkulacky jednotlivych bank
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa avixe »

odkial mas tie vzorce?
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

SS, VUB, a este neviem ktora

hlavny vypoctovy excel uz neviem od koho
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

faugusztin napísal:
felipe25 napísal:Co potom sucasne ponukany urok 6,5% v Tatre beznym klientom? Tam bude preplatenie 2,2 nasobne
Takze hovoris, ze ja nie som bezny klient, ked mi ponukli 4.65% ? Nebude to skor tym, ze tych 6.5% dostanu podpriemerni klienti ? Ak mas plat v cistom pod 800e, tak si z hladiska hypo podpriemerny klient v akomkolvek vacsom meste.

Aha, no tak ja som potom podpriemerny. Ozaj, silne pochybujem ze v KE zaraba viac ako 5% pracujucich viac ako 800€ v cistom /ak si odmyslime taky US Steel ktory tu robi dobry priemer/ :) Nemyslim tym podnikatelov!, iba radovych zamestancov kdekolvek.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Lenze preto sa beru hypoteky u vacsiny ludi v manzelstve, lebo zivotne minimum sa nemeni, ale je obrovsky rozdiel ze ci po odratani zivotneho minima ti ostane nejaka suma zo 800€ alebo vam (dvojici) z 1400-1500€. Pretoze zatial co z 800€ ti mozno ostane 400-500€ na hypo, na najomne, na elektriku atd, tak z 1500€ vam ostane ako dvojici 700-800€. A to je hodne velky rozdiel z hladiska toho, ako rizikovy klient si a co ti moze banka ponuknut. Rezerva 0-100€ alebo 300-400 je jednoducho strasny rozdiel.

Chapem tvoje "rozhorcenie", ale ked mas nizky plat tak pre to aby si dostal hypo s normalnymi podmienkami potrebujes brat hypo v dvojici, pripadne s rucitelom alebo dalsou zalozenou nehnutelnostou. Je rozdiel ci ja beriem hypoteku v cca tretinovej hodnote mojho platu, alebo ty beries hypoteku na 50-60% platu. To automaticky dava aj rizikovu prirazku - vyssie urocenie, ako aj to ze nedostanes 100% hypo, lebo na to jednoducho nemas.

Hypotekarna kriza v USA bola presne preto, lebo davali hypoteky bez problemov kazdemu, aj takemu ktoreho mali odmietnut.
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

presne
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa panasonic650 »

faugusztin napísal:Hypotekarna kriza v USA bola presne preto, lebo davali hypoteky bez problemov kazdemu, aj takemu ktoreho mali odmietnut.
Tak, tak,... a este to mali zvyhodnene aj tak ze si mohli znizit zaklad dane o uroky... Proste robili vsetko preto aby si zobral uver naozaj kazdy...
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa avixe »

ale hovno..

to ze niekto nesplaca uver nieje problem pre svetovu ekonomiku.. na to su systemy riadenia rizik a prisne pravidla...

problem je v tom ze v poslednych 10 rociach banky vytvaraju baliky z hypotekarnych pohladavok a predavaju ich ako hypotekarne zalozne listy ktore sa potom volne dostanu na financny trh... a co na trhu dokazu urobit obchodnici je snad horsie ako rakovina.. tymito zaloznymi listami vytvorili derivaty v obrovskych sumach penazi, velmi komplikovane s nimi optovali, garantovali, a vytvarali nove a nove zavazky... ktore snad ani nikto nevedel poriadne ohodnotit.. akurat sa to predavalo tak boli vsetci spokojni.. ratingove agentury dali takym derivatom vysoke ratingy a veselo sa obchodovalo...
potom ked niekto nesplatil uver, oslabila sa hodnota hypotekarneho zalozneho listu, zneistela... a tym zneisteli vsetky na nu naviazane derivaty... prestalo sa s nimi obchodovat, obchodnici zacali byt opatrni, islo len o to, kedy sa pride na to ze tie derivaty nemaju zdaleka taku cenu a likviditu... zmensil sa objem penazi... banky museli dorovnavat kapitalovu primeranost z kade sa len dalo, aj od vlad.., znizil sa objem uverov, a celkovo objem penazi.. to malo vplyv na zdroje financovania infesticii.. znizenie dopytu... zastavenie vyroby... znizenie dopytu po sluzbach.. nezamestnanost... a sme tam kde sme

co je pruser je to... ze aj peniaze su dnes uz len derivat.. netrufam si ale odhadnut osud penazi.. meny
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ak mi niekto vybavi dozivotny fix na hypo na urovni 1,5% p.a. v hypotekarnej banke, zaplatim mu 10.000€. Nesrandujem, toto je skutocna ponuka.

Dvojnasobne preplatenie hypo za 30 rokov je uplne v pohode, prave kvoli znehodnocovaniu meny. Predstav si, ze Ta poprosim o to, aby si mi pozical 50.000€ s tym, ze Ti ich budem splacat 30 rokov.

Ak by si si ich nechal a dal na povedzme 4% urok, zarobis rocne na urokoch pred zdanenim 2.000€.

Nakolko si ale dobra dusa a preplacanie hypo Ti pride ako zverstvo, v pohode akceptujes to, ze mi svoje peniaze das a ja Ti budem platit mesacne 208€.

To znamena, ze JA budem spokojny, pretoze preplatim 50% z pozicaneho (hadam nebudem platit zdieracej banke 100% navrch), a TY budes "spokojny" tiez, pretoze namiesto 2.000€ rocne zarobis odomna "az" 833€.

A to nehovorim o tom, ze ak by si tie peniaze mal a ukladal na uroky a zarobene uroky prihadzoval k ulozke, zarobis este viac...


Banky na hypo nezarabaju az tolko, ako to na prvy pohlad vyzera, osklbu Vas niekde uplne inde priatelia :-)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa avixe »

pre banku je hypoteka doslova poklad... a hlavne teraz ked sa zvysuje uverova primeranost zo 6 na 8 %

banka musi dodrzat pomer pozicanych penazi a jej kapitalu v minimalnom pomere 100:8

ked preda hypoteku, pozicia sice 100000€ ale okamzite ma zazmluvnehy hypotekarny vztah, taky vztah potom preda vo forme hypotekarneho zalozneho listu napriklad za 100000€, okamzite tak ma moznost poziciat dalsie peniaze v objeme 1150000€....

pohladavku zo spotrebaku len tak nepredas, koli jeho krytiu
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

najlepsie garantovane urocenie na SVK mimo fondov klasicky terminak je nieco okolo 4,5-5 % ak vies za ktorou bankou ist a dokonca do ktorej pobocky a staci dat 1000 € vkladu to je minimum na otvorenie uctu

na 1,5 % co som spominal klienta sa to dalo zosekat pred pokial dobre pocitam 6 rokmi ale mal velmi dobre kontakty v banke kd sme riesily prefinancovanie tak sme sa dohodly ze zbytocne nieco menit on bol skojny ze sme ho neodrbaly a tak teraz presne viem ze su moznosti ist od 1% pre mladych ale to uz nieje na fix na dlhdobo je to obmedzene neviem na ake casove ozpetie a aka musi byt bonita klienta to mozem zistit zajtra
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207

Návrat na "Debata o všetkom"