AMD Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

akych x softow ? :-) s
tazujes sa , poradil som ti,furt sa stazujes..stym ti nikto nepomoze zial
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa insomniac »

dá sa spúšťať ten tray tools iba keď potrebujem? aby neštartoval hneď od nabootovania windowsu
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hromm01
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06. Jún, 2011, 13:34

Re: GB 6970 problem

Príspevok od používateľa hromm01 »

4pepe napísal:skús tam hodiť novšie, staršie drivre, ak bude problém pretrvávať kartu vrátiť. Prípadne niekde u kamoša na inom kompe možno si nerozumie s doskou a systémom. V zdroji to určite nebude iné by to bolo keby máš nejaký noname.
No tak som dnes konecne po 5 dnoch doriesil tuto situaciu...najskor som nechal vymenit kartu, zial nepomohlo spraval sa cely pocitac ako predtym. Tak si vravim no co vyskusam teda zdroj, hmmm ziadna zmena. Tak som nakoniec kartu vratil za tie peniaze kupil MSI GTX570 TF III Power Edition/OC a pocitac fici presne ako som dufal ze pobezi aj s AMD kartou. Som fakt prekvapeny ze ta karta nebola kompatibilna s mojim pocitacom, tak ale mam aspon o skusenost viac. :facepalm:

Edit: Jasne ze som skusal aj nainstalovat ovladace nove, stare, dokonca aj windows, ale ani ten som nevedel nainstalovat...
ranwej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 31. Okt, 2011, 21:36

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa ranwej »

Tak nech som skusal akokolvek taktovat, stale sa mi vykon mojej HD6950tky stal slaby oproti tomu, co som cital v recenziach. Kartu som kupil hlavne koli BF3, ale ked mi fps padalo aj pod 30 na high - medium nastaveni, mal som dost. Taktovanie nepomahalo a gpu bolo pocas hry vyuzite len na cca 60%. Myslel som si, ze s mojim procesorom problem nebude, kedze BF3 nieje moc zavisle od procesora (podla testov), ale nakoniec som sa rozhodol pre upgrade.

Upgradoval som z
AMD Athlon II X4 620 2,6GHZ@3,1GHz + 4GB RAM na
Core i5 2500k + 8GB RAM a ... ten narast vykonu je neporovnatelny :)
Vyuzitie GPU v hre stuplo na 97-99% a hra bezi plynulo pri ultra nastaveni (bez MSAA, iba SSAO).

Je mozne, ze procesor takto obmedzoval vyuzitie GPU? Alebo to bolo skor RAMkou? Stale si myslim, ze 3GHz 4jadro malo na tu kartu stacit...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

takto,ked procesor nema co posielat grafike,grafika nema co pocitat :)
ten procesor co si mal bol dost slaby,i ked 4 jadro
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Mir »

Az tak slaby ako je popisovane nemoze byt... Ak by si mal staru zostavu s AMD tak by ma zaujimalo ako to vyzeralo ked hra bezala, na kolko percent bol vytazeny CPU.

Pokial aspon jedno jadro nebezalo na 95 percent procesorom to nieje...

Napada je zle nainstalovany system, vadny ovladac alebo zle nastaveny bios, pomala ramka, alebo problemy v ramci crossfire (tzv microstuttering, ale neviem ci sa to u tychto grafik tiez vyskytuje).
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
rapkac1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 19. Feb, 2010, 23:44

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa rapkac1 »

ranwej napísal: Upgradoval som z
AMD Athlon II X4 620 2,6GHZ@3,1GHz + 4GB RAM na
Core i5 2500k + 8GB RAM a ... ten narast vykonu je neporovnatelny :)
Vyuzitie GPU v hre stuplo na 97-99% a hra bezi plynulo pri ultra nastaveni (bez MSAA, iba SSAO).
...
Pocuj, ja som upgradoval z phenom II 940 3.0 Ghz ,to som mal este 5870 a tiez som mal pocit takyto pri MW2, som si myslel ze s tou grafikou mi to musi ist 60fps vkuse pri VSYNC on. Ale Fps sa bohuzial pohybovalo cca od 45-60 framov, tak som spravil upgrade na i7 920 a taktol som to na 4.2 Ghz a odvtedy mi v tej hre nepadlo FPS pod 60, tiez mi grafika nepracovala tak ako ma. Vyuzite bolo 75- 95%, po upgrade bolo vyuzitie 95-99%
CPU: intel i7 920 2.66@4.2 Ghz D0 Cpu chladi: Prolimatech Megashadow MB: Asus rampage Gene II. VGA: gigabyte hd7970 OCRAM: kingstone 3x2 Gb DDR3 1600 Mhz Case: NZXT pure black + 3x ENERMAX FAN-UC-12AEBS 120mm + 2x 120 mm nzxt
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

AMD GIGABYTE 6950OC 1Gb - no BIOS switch(dual) http://bit.ly/AjWwpL

Mam grafiku AMD 6950 OC 1Gb bez BIOS switch...pokusil som sa odomknut BIOS na 6970 ale Windows hned po nacitani hodil BlueScreen takze nefunguje to (mozte skusit poslat BIOS unlock ale zatial ziaden nefungoval) kedze som musel Flashnut spat BIOS zakladny tak som zistil po googleni ze moja grafika je WP -WriteProtect nasiel som aj sposob ako to fyzicky obist mikrospajkovanim ale niesom to schopny spajkovat (primale a nechita mi to tam)...keby bol niekto ochotny to skusit spajkovat alebo to aj robil tak by som sa aj financne odmenil keby to aj fungovalo...
Momentalne mam bios spat ale pisemy ze mam iba 704 Shaderov (to je polovica normalneho ale vykon neni ani polovicny) a druhy problem je ze ovladace ako Catalyst najnovsi ju nevidi(ked odinstalnem tak znova BlueScreen taze ani reinstalovat drivery nejde ked medzi tym musim resetnut PC...nezapnem ziadnu hru...maximalne Windows 7 a google chrome
PS: Zazrakom sa mi podarilo flashnut spat BIOS aby som aspon Windows zapol...este detail mam fest blbe rozlisenie na obrazovke

Neviem ci treba new Windows nahodit aleo flashovat ,spajkovat atd. davajte tipy vsetko skusim...
Mam este grafiky ATI X1600XT a NVIDIA 9400GT... popripade daco este zozenem Odporucte mi nijakeho cloveka ktory to opravy alebo mi poradte som dost skuseny ale BIOS som este nerobil. Casom dam do podpis moj PC.
Ked chcete viac info pytajte sa..
:furious: 12.1.2012: Najnovsie som to uz spojil tie PIN 3 a 8 ...ale flashol som a GPU-Z ukazuje Obrázok
takze co mam zrobit este daco dnes naflashujem ale neviem neviem...a windows grafiku stale nevidi ani CCC...


Ďakujem
i7
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

original bios mas ? ak ho flashnes, tak bluescreen ?
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

nech dam aky kolvek BIOS...ci uz zalohovany moj povodny alebo uz aj unlocknute...furt pise to iste v GPU-Z a windows grafiku nepozna : ale este flashujem ... uvidime ci sa podari dnes vecer
Obrázok

EDIT: Nemohli by sme sa kontaktovat na Skype aby sme to mohli riesit v realnom case?(alebo hocijak inak)
i7
rar85

Re: HD 6950 1 GB

Príspevok od používateľa rar85 »

yesper napísal:Ja neviem uz, vies citat? Mam win7...
yesper napísal:Ti vravim ze je to ok, len si to nenastavil tak ako som napisal. Hide protected operating system files si urcite neodskrtol
Obrázok
čaute no ja som mal všetko na usb ako je tu v navode mam win7 a ked som dal boot tak napisalo ze chyba operacny system :-)
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

rar85: co to chces vediet?
i7
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

podobnu hlupst v gpuz,704 shaderov teraz ukazuje aj mne,do toho este aj nejake tie vertikalne pasiky..karta je asi dead :D
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Radeon HD 6970/6950 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

Mučo Mačo napísal:podobnu hlupst v gpuz,704 shaderov teraz ukazuje aj mne,do toho este aj nejake tie vertikalne pasiky..karta je asi dead :D
si robis srandu ? to jak je mozne a preco aj tebe?
i7

Návrat na "Grafické karty"