Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

UPJS nie, ked do Kosic tak pre teba urcite nieco na FEI TUKE :)

informatika je fajn... druhy odbor si na prihlasku mozes napisat ale to je mala sanca ze by ta nezobrali na inf.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A kebyže som na tvojom mieste brko, tak na žiadnu verejnú správu nejdem.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

shatterhand: a čo by si vybral? :) ( ja mám 2 hlavné veci vybraté, TUKE Informatika a MUNI Počítačové siete, ale ako druhú prihlášku neviem čo )
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A si si naozaj istý, že chceš robiť siete? Pretože podľa mňa netušíš čo to obnáša :)
Mám kamaráta, čo šiel na siete pre také čosi, že ho bavilo zapájanie dákych domácich LAN, skladanie a pod., dosť to ľutuje :D Pokiaľ viem, tak aj Ty si niekde spomínal také čosi, a ver mi, toto je veľmi zlý dôvod pre výber školy, vlastne pri obidvoch možnostiach budeš len a len programovať (+matika).
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

no s programovaním rátam, tomu sa nevyhnem. Síce trepnem teraz veľkú somarinu, ale napr. html + css ma bavilo.... ( ale to je úplne nič oproti tomu, čo ma čaká, to viem... )
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

SQL, C++ a podobne...
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa galen »

a siete su tiez o uplne niecom inom, ako pichnut kabel do switchu ...
routrovanie ... konfiguracia T1/T3 liniek, postavenie oproti sebe, nastavovanie priorit paketom, subnety ...
kokos ... pramalo pijem na to, aby sa mi o tom chcelo vobec pisat, nieto este to zboznovat a studovat ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Momentálne presne toto študujem a nepríde mi to až také zverstvo, akurát, že treba aby to človeka bavilo. Ak vravia chalani nadomnou, nie je to len o tom nakrimpovať káble a nastrkať ich kam treba, to zvládne cvičená opica, prípadne brigádnik.
Vedieť nastaviť routre v CLI apod. je základ, s tým tam musíš ísť a už na tom veľa ľudí zlyhá..
tomas_fashion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2011, 04:48

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa tomas_fashion »

o to užitočnejšie je to dnes študovať - choď do toho! rob to, zaujímaj sa o to a popri tom sa uč jazyk. určite neurobíš chybu!
zeto750
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 15. Sep, 2008, 19:07
Bydlisko: Bardejov - Kosice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa zeto750 »

Co vryvite na tieto skoly? :

http://www.portalvs.sk/sk/studijny-prog ... echnologie

popripade

https://www.vutbr.cz/studium/prirucka-oboru?obid=7762

Napriklad v porovnani z AI FEI odkial som musel odist kvoli zdravotnym problemom a uz tam nemam chut sa vratit...
Popripade napada vam nieco informaticky aspon trochu zamerane z akym takym ulatnenim kde to nie je prilis o nervy? Mam len jedno zdravie a pre skolu si ho nenecham znicit...

dakujem za radu
ANONYM_a7

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ako ta FEI/FIT su fakt o hubu :facepalm: poznam dost ludi co to zdravotne nezvladli, nie si prvy ani posledny.

Do ziliny chodi kopa feikarov, ktorych vyhodili. Nestazuju si, no nosia same Acka, co sa mi akosi nezda...

Studujem FEI, a nespravil som 2hy krat matiku 2 cez Brillu, ostatne mam, ak ma v tretiaku vyleju, tak neviem co bude :rolleyes:
zeto750
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 15. Sep, 2008, 19:07
Bydlisko: Bardejov - Kosice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa zeto750 »

Dakujem, za radu co konkretne v zilie studuju ti co si spominal?
Inak tu neslo o to ze zdravotne problemy sposobila skola ale tie problemy co som uz mal sa len znova vydrali na povrch kvoli mnohym faktorom a skola bola jeden z nich, tak preto by som radsej vybral inu...
Kedysi som mal v hladaciku FHI EUBA to by nebolo tazke predpokladam , teraz ma zaujima ta zilina... onkretne co sa tam oplati a ako je na tom mnou postnuty odbor co do uplatnenia? plus nejaky iny co ma ake take uplatnenie...?
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Čo vravíte na to VUT Brno Teleinformatika? :)
ANONYM_a7

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zeto750 napísal:Dakujem, za radu co konkretne v zilie studuju ti co si spominal?
Inak tu neslo o to ze zdravotne problemy sposobila skola ale tie problemy co som uz mal sa len znova vydrali na povrch kvoli mnohym faktorom a skola bola jeden z nich, tak preto by som radsej vybral inu...
Kedysi som mal v hladaciku FHI EUBA to by nebolo tazke predpokladam , teraz ma zaujima ta zilina... onkretne co sa tam oplati a ako je na tom mnou postnuty odbor co do uplatnenia? plus nejaky iny co ma ake take uplatnenie...?
Co viem tak tusim daka telekomunikacia alebo daco podobne, kedze uz u nas nestuduju, moc sa nestretavame cize nic konkretne ti neporadim
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Buď si nájdite prachatú ženskú čo vám zafinancuje Stanford, alebo si buchnite prihlášku na VUT/FI a nechajte to osudu... kolem dokola, skills sú neni o škole a z nejakého bc dnes nikde nepadnú na riť
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"