Internet cez kablovku...Je stabilny???

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute po dvoch rokoch mi konci viazanost netu v T-Come (Telekome) tak vyberam noveho providera. V T-Come nechcem zostat pretoze RAPIDNE zvysili cenu programu Magio internet TURBO 4 (12288kbitps/512kbitps) a v lokalite v ktorej byvam nie je dostupna optika (asi ani nikdy nebude :D ) tak moja jedina moznost je vymenit providera. Som viac menej rozhodnuty pre lokalneho providera, ktory poskytuje net cez kablovku a ako jeden z mala je schopny poskytnut rychlost 12Mbitps/2Mbitps (teda download rovnaky ako v T-Come a upload podstatne vyssi) za cenu, na ktoru by sa T-Com ani nechytal aj keby sa pohyboval v starych (nizsich) cenach + lokalny provider ma lepsiu agregaciu (1:10) a ziadne FUP

Chcel by som sa teda spytat ci je net cez kablovku kvalitny resp. ci je rovnako kvalitny ako net po metalickej sieti, ktoru pouziva T-Com. Rozmyslal som nad tym ci na net po kablovke viac nevplyva pocasie (dazd, sneh, vietor atd..) Hlavne na rychlost pripojenia.
Nebyva na nete po kablovke vysoky ping?

Dik za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa newmi »

net cez kablovku je zvyycajne lepsi a stabilnejsi ako metalika. Lepsia od kabla je v nasich podmienkach uz len optika. Ale ako vzdy, zalezi od providera cez ake linky a zelezo to tlaci a aky ma support a podobne.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

pravidlo ze net cez kablovku je lepsi ako metalika plati aj v pripade ze je to tahane po stlpoch? V mojom pripade je aj kablovka aj metalika tahana po stlpoch aj preto som napisal ten dotaz o pocasi
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Reinok »

Ja mám Tcom Magio cez pevnú linku, čiže asi to čo myslíš ty. A žiadny problém vážnejší s rýchlosťou neni...Občas nasere, keď vypnú len tak internet na hoďku dve, proste nejde, a zrazu naskočí :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

diky za post ale ja v T-Come nechcem ostat pretoze prudko zvysili cenu programu TURBO 4
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa newmi »

kabel nie je bezdrot. Cize nie je tak velmi ovplyvneny pocasim. Ak si mal doteraz metaliku stabilnu, tak bude aj kabel.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

Metalika bola ok mozno rychlost by som cakal o nieco vyssiu od 12Mbit by som realne cakal nieco okolo tych 10Mbit ale vzdy sa to pohybovalo okolo 8Mbit ale to ovplyvnuje viac faktorov: kvalita vedenia, agregacia, (ktoru ma T-Com velmi vysoku) atd...Takze mozno ked vymenim providera tak aj rychlost bude o nieco vyssia od T-Comu
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa killswitch »

ja by som povedal, ze kabel ako kabel. nie je dovod aby to nebolo nestabilne ani v jednom pripade. jedine, ze niekde kopaci preseknu kabel alebo ma provider nejaky problem. v samotnom kabli nema byt preco problem.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

Dnes mi volali a oznamili ze mi poskytli zle info ze v mojej lokalite maju oficialne dostupnu rychlost len 8Mbit preveruju mi moznost 12Mbit a takisto aj cenu pretoze sa logicky zmeni takze ak ich podmienky nebudu dobre asi zacnem uvazovat nad Slovanetom skoda pretoze uz som bol viac menej pre nich rozhodnuty
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa galen »

slovanetom ?
ehm ...

drzim palce ...
slovanet ma od telekomu pozicane pasma, ale frci na telekomackych zariadeniach.
hotline im nefunguje 24/7, a ked nahodou sa cosi dosere, ajtak to musia riesit na hotline telekomu

plus backbone maju zhruba 1/10 toho, co ma telekom

ale... ved nikto ta nedrzi u telekomunistov
lava, prava, lava, prava ...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa Googler1 »

co je backbone? dalsie skusenosti so Slovanetom?

// Myslis agregaciu? Agregacia 1:10 je skvela oproti T-Comackej 1:55
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa newmi »

nie, backbone nie je agregacia. Backbone je takpovediac rychlost resp sirka pasma, velkost linky ci ako to nazvat, cez ktoru su do internetu pripojene zariadenia Slovanetu cez ktore vlastne potom oni pripajaju svojich uzivatelov.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Internet cez kablovku...Je stabilny???

Príspevok od používateľa galen »

skusme inac ...

predstav si, ze cela cestna siet slovenska patri telekomu
dialnice su 10 prudove, a bezne cesty 1 prudove ...

na jednoprudovkach ti slovanet da agregaciu 1:10 (povedzme ... ze za minutu tam prejde max 10 aut),
ale tydlikom ti da 1:55 (takze za minutu max 55 aut)

po tejto jednoprudovke ides na dialnicu, sup ... a si tam ...
kedze cela dialnica je tydlikomu, ale slovanet ma "prenajaty" jeden pruh, tak vsetci tydlikomaci jazdia v 9tich pruhoch, a ty, ako slovanetak, mas 1 pruh (a nemozes sa preradit)

zaver: je pekne, ze mas lahky pristup na dialnicu, ale na co ti to bude, ked po dialnici pojdes pomalicky?
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"