Financny poblem resenie ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

stefan.koval napísal:je to hnus no, vsade v tv pisu ze prepustia ludi a oni maju hypoteky, clovek ked ma hypoteku a pracuje a zrazu ho vyhodia tak potrebuje cash nie? cital som v korzari ze ropne vrty v usa, 14tis skk denne pred eurom este. rozne agentury overene, casnik opatrovatel rakusko. ide o to ze clovek musi chciet hoc aj rite utierat aby nesiel pod most,sam mam s manzelkou hypoteku ako tvoj kolega,chapem

nie v usa ale ropne plosiny musis mat 100% zdravotny stav a nikto za teba neberie zodpovednost ked ta to zabije nikto nic neriesi
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa newmi »

faugusztin napísal: Preto ti v kazdej banke poradia aby si sa nezatazoval na viac nez 60% tvojich prijmov a mal vyrazne uspory pred tym, nez si zoberies hypoteku. No ale ludom to nevysvetlis, oni chcu vsetko hned. Aj byt na hypoteku, aj auto na leasing ci spotrebnu pozicku, aj tu plazmovu televiziu, aj.... No a potom mas zrazu problem splacat pozicky.
:good: presne toto. Jak blazni a potom vyplakavaju ze im ide po krku exekutor. Ale machrovat s novym autom a TV a este k tomu hypo splacat to im je hej a ked im povies, ze budu mat problem, tak neee... ze preco by mali mat a kukaju na teba ze jaky si zavistlivy.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6876
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ale ked chces byvat a nemas kde tha dakedy si musis pozicat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

rozdiel je si pozicat na byvanie a mat ake take rezervy este vytvorene
a rozdiel sa zadlzit pre blbosti ako auto tv nova kuchyna a tak
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

stefan.koval napísal:no ale ked chces byvat a nemas kde tha dakedy si musis pozicat
Pozicat urcite. Lenze si pri plate 800 euro nezoberies hypoteku za 350 euro/mesiac, vedla toho spotrebne uvery za dalsich 150 euro/mesiac a k tomu este vyrobis par sto eurove dlhy na kreditkach, ktore nedokazes splacat a na ktore su krute uroky.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6876
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak tie kreditky to je ina kava. tam je to vyslovene hlupost cloveka ist do minusu :wallbash:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa newmi »

jo, mne pravidelne kazdy mesiac nukaju debet....ani bohovy, ked na to nemam tak si to nekupim.... odmietam vsetky uvery a pozicky. Akurat hypo platim, tam sa fakt inak neda. Treba triezvo uvazovat na co clovek ma a na co nie a mat aj nejaku rezervu keby nahle o pracu prisiel.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6876
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

suseda plati podnajom 450e, ja platim hypo 280 a 135e najom s sipo, tak aj som v pluse teoreticky a byvam vo svojom, ale to je na inu debatu ,no ale ist do minusu? ako mozno pre vianoce detom daco kupit, zaplatit pohreb, lyziarsky detom, skola v prirode, je to tazke no je lepsie asi odrieknut ako plakat potom
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa wingo »

Kreditky sú dobrá vec ak využívaš len bezúročné obdobie, prípadne max mesiac. Lepšie ako splátkové, len sa treba vedieť kontrolovať.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
ANONYM_a7

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vsetko je to o kontrole.... Slovaci sa vsak ocividne nevedia kontrolovat ako tak pozeram, vsade citam cosi podobne. Mne je jasne, ze bez hypoteky na byvanie zial nemam sancu, nemozem si dovolit 10 rokov setrit a aj tak vysolit za podnajom tolko, ze splatka hypoteky by bola cca rovnaka... Imo hypoteka na byvanie pre mladeho cloveka je asi jedina moznost, ako zacat byvat vo svojom...

Tak ale ked sa najdu dvaja, co zarobia aspon 2000€ meascne, ja si myslim ze sa to da...
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa 643 »

Broslowski napísal: Imo hypoteka na byvanie pre mladeho cloveka je asi jedina moznost, ako zacat byvat vo svojom...

Tak ale ked sa najdu dvaja, co zarobia aspon 2000€ meascne, ja si myslim ze sa to da...
Mozno trosku OT, ale uz ked si spomenul mladeho cloveka, naco je vlastne dobra hypo pre mladych? Na jednej strane ti ju nedaju, lebo "mrte" zarabas/te a na druhej ti ju nedaju, lebo malo zarabas (bavim sa o bytoch v BA), co to nespravia pre vsetkych do 30-35r? By sa mi hned lahsie zilo s +-2,xx %tnym urokom namiesto 5,4%

PS: to myslis 2000e mesacne v cistom? Da sa to, aj s mensim prijmom, ale treba sa zamysliet napr. nad materskou dovolenkou :rolleyes:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Hypoteka pre mladych nie je hypoteka pre BA a okolie. :-)
ANONYM_a7

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak byt jedine v ba by som kupil ;)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6876
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

manzelka je v armadde a kde ju odvelili tam sme kupili byt, ma 33 a aj tak jej dali hypo pre mladych,tzn minus 3 % mesacne z uroku. no to by mozno mohol skusit sa opytat dotycny kamos zakladatela temy v banke ci by mu nemohli takto pomoct aby sme nebocili od temy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Financny poblem resenie ?

Príspevok od používateľa 643 »

faugusztin napísal:Hypoteka pre mladych nie je hypoteka pre BA a okolie. :-)
hm... ze jaka diskriminacia :) mozem ja za to, kde som sa narodil?

Návrat na "Debata o všetkom"