Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

No to je relativne. Predstav si semafor na dvojprudovke, ktory je tam iba koli prechodu pre chodcov. Skoro rano, nikde ani nohy a ty tam stojis... Netvrdim, ze to maju policajti tolerovat, ale zas za takuto cervenu sa na nikoho nemozes hnevat.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

takyto semafor mame v ziline ...
v pravidelnych intervaloch tam jednym smerom (do ziliny od BA/dialnica) blikne na minutu cervena, bez ohladu na to, ci tam je chodec, alebo nieje (resp. ci ktosi zmackol tlacitko)
smerom zo ziliny je tam samozrejme zelena ...

ten semafor tam preto blika cervenu, aby permanentne nesli auta po hlavnom tahu, a aby sa stihli odsunut auta z pripajajucej cesty na hlavny tah ... a tak sa nezasieralo mesto autami, co cakaju na auta, ktore cakaju na auta o 2-3 krizovatky dalej ...

kazdy semafor ma svoje opodstatnenie ... niektore menej, niektore viac
ale uznavam, ze na plne automatizovane krizovatky, ako mali v Gütersloh to nema
(tam boli senzory v ceste, a ak si isiel v noci po neprioritnom smere predpisovou rychlostou, tak ti to stihlo prepnut semafor na zelenu *samozrejme, ak na prioritnom smere nic nebolo* tak, aby si ani brzdit nemusel... presiel si, a opat to pustilo prioritny smer
dokonca to pustalo zelenu "dlhsie" na smeroch, kde bolo vela aut, a smery, kde neboli auta to z cyklu vypustalo ...
boh vie, kolko to muselo stat, ale bol to luxus :good: )
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Borci potrebujem surne pomoc. Auto predavam v ramci okresu a potrebujem ho odhlasit. Na internete som nasiel iba dokumenty na odhlasenie do ineho okresu alebo na prepis v ramci okresu. Ja vsak potrebujem dake tlacivo, kde odhlasim auto a kupujuci si ho potom sam prihlasi (v ramci okresu). Tak aby ostali aj SPZ a vsetko. Ak niekto vie pomoct, tak by bolo super aj daku link na to tlacivo na odhlasenie v ramci okresu. Dakujem ! :good:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Chod na policiu a tam maju tlaciv dostatok :)
https://www.poistisasam.sk/page/sk/Tlac ... kresu.html
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Gudas »

Páni, pochváľte sa dnešnými zážitkami!
Ja som dnes mal asi kompletku prípadov na celú zimu:
- ráno mi primrzli dvere, dobíjal som sa do auta 10 min
- na ceste do roboty som zrazil srnu (zdrhla, špina)
- cestou zo ZA som bol zdržaní dvoma nehodami, spolu asi hodka, musel som robiť okľuku cca 20km
- večer doma keď som parkoval som zapadol do snehu

zabudol som na niečo? :D
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Kyselinka : Chcem si to doma pripravit, nech sa tam potom zbytocne nezdrzujem. Ja avsak nechcem prehlasit hned na noveho majitela, ale chcem auto ohdlasit s tym, ze do mesiaca si to novy majitel prihlasi na svoje meno. Pri prepise by sme museli byt obaja zaroven, ale to nam akosi nevychadza, preto to chcem ja odhlasit a on nech si to potom prihlasi na svoje meno.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Gudas napísal:Páni, pochváľte sa dnešnými zážitkami!
Ja som dnes mal asi kompletku prípadov na celú zimu:
- ráno mi primrzli dvere, dobíjal som sa do auta 10 min
- na ceste do roboty som zrazil srnu (zdrhla, špina)
- cestou zo ZA som bol zdržaní dvoma nehodami, spolu asi hodka, musel som robiť okľuku cca 20km
- večer doma keď som parkoval som zapadol do snehu

zabudol som na niečo? :D
tss, u niektorých ľudí bežné ráno.. :-D
Nám zamrzla ručná na jednom kolese (15min. jazdenia vpred-vzad kým povolila)
-vypadlo ASR (po 30min. v robote sa záhadne rozchodilo)
- zadné dvere mrznú furt, ani neotvárame, lebo potom blikajú kontrolky jak vianočný stromček
a po ceste domov sme skoro chytili búračku v Lieskovci, nejaký Transporter sa tam učil lietať (mama išla 15min. za nami a stojí tam doteraz! ešte stále neprišla, autá jazdia cez Krásno, myslia si, že si pomôžu..) :)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Este jedna vec, ked auto odhlasujem (v ramci okresu), tak ho tam nemusim doniest na prehliadku, ci ?
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

prehliadku robis iba pri prihlaseni
MB: | CPU: | Cooler: Noctua NH-D15| RAM: G.Skill Trident Z 2x8 GB | VGA: Gigabate 1660TI OC 6GB| PSU: Cougar A450/R | SSD: Samsung 970 Evo Plus | HDD: WD Green 2TB | Skrinka: Lancool K58
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

@Wizik: nemusite tam byt obidvaja spolu, staci ako ho prepises na jeho meno a on si to potom prihlasi sam (bud v okrese, alebo mimo okresu, je to identicke). Auto nemusi byt na obhliatke pri odhlasovani, iba pri prihlasovani. Aspon taketo mam info.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Tak ako hovori Kyselinka.
Prvy a posledny krat som bol na DI v Senci ,od piatej rana som tam cakal ako idiot a odisiel som odtial o desiatej,a to prvi tam boli uz od pol tretej v noci ,proste sen :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

landrower napísal:urcite aj to je faktor, ale hlavne ked pojdem autom na cervenu ohrozujem aj druhych, ked pesi tak len seba (vo vecsine pripadov)
len seba? niekomu skocis do cesty, nebodaj ta zrazi a chudak clovek ma traumu na cely zivot...
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

@gg6600: Co bolo na D1? Ja som isiel rano okolo 7:00 z BA a kolona zacinala az pri vstupe do BA.
Naposledy upravil/-a Kyselinka v Po 16. Jan, 2012, 21:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

Kyselinka napísal:@Wizik: nemusite tam byt obidvaja spolu, staci ako ho prepises na jeho meno a on si to potom prihlasi sam (bud v okrese, alebo mimo okresu, je to identicke). Auto nemusi byt na obhliatke pri odhlasovani, iba pri prihlasovani. Aspon taketo mam info.
A co sa natej prehliadke kontroluje ? pretoze ked sme my prihlasovali, tak ziadna kontrola neprebehla, aspon som ju nezaznamenal, mozno sa niekto kukol cez okno na auto a to je vsetko :D
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Kontroluje sa VIN a este nejake hovadiny v motore :D
Ak ti nic nekontrolovali, tak to je len na policajtovi, aj po znamosti sa predkladaju len papiere bez auta ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"