Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Geralt napísal:hmm dnes sa mi vypalil lavy xenon, uz ledva svieti, zachvilu asi zdochne uplne.. dost ma to nastvalo, nakolko toto denne svietenie mi uz lezie na nervy, kedze kvôli tomu mi stale svietia parkovacky, xenony, 4 zadne ziarovky, dve dalsie na osvetlenie spz, komplet interier podsvietenie radia, klimy atd., zerie to baterku a je to na dve veci, preto som sa rozhodol (aj ked velmi nerad) ze si zaobstaram LEDky :down: .. bohuzial nikto v mojom okoli tuto "ficuru" nema, tak sa nemam s kym poradit, ci je nejaka kvalitna znacka (co sa nevypali za par mesiacov, nevyskratuje cele auto a nebude stat kopec penazi - t.j. 100e a viac), namontovat by som to dal v honde presov, chcel by som pasik lediek, nie tie okruhle a dal by som ich namontovat tam ako by mali byt hmlovky s tym, aby sa same zapinali a vypinali po nastartovani, resp. vypnuti motora.. za kazdu radu vopred vdaka :)

EDIT: auto je Accord CL7 2.0 i-VTEC
sa mi zda, ze trocha moc prehanas...radio,klima atd ti ide z baterky? lebo nejako nechapem co ma klima a spol spolocne s tym ze chces dat LEDky neviem kam...
na oktavke nam vydrzala baterka 7r dokym odisla (a mame aj podsvieteny interier aj klimu)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

zerie to mozno tak benzin za prevadzky ;) ze alternator mas naco asi? :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Mne na poslednej EK kontrolovali....ale veď to poznáte :D





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak radovo obsah obalky jak sa hovori :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

myslel som to tak, ze vsetko to non-stop pozapinane podsvietenie interieru spôsobuje, ze naposledy som musel menit ziarovky na milion miestach (podsvietenie v priehadke spolujazdca, podsvietenie tlacitka vystraznych svetiel (nedajboze sa tam dostat, treba cely kus vrchu palubovky vybrat, ziarovka v popolniku atd. proste vypalene vsetko mozne co sa dalo) a potom vecer ked to treba, tak to nesvieti, hlavne ta priehradka spolujazdca a popolnik v ktorom mam kilo drobnych minci ma dost nastvalo a okrem ineho ako som spominal aj ten xenon najnovsie padol za obet, nehovoriac o tom, ze ked zapnem svetla, tak sa podsvietenie budikov zmierni automaticky, aby to sofera v noci neoslnovalo ziarou, no a ked zapnem svetla cez den tak nevidim na budiky a stale to tam musim takym cudlikom nastavovat.. nie je to zase len moja fantasmagoria, serie to dost ludi, no vedsina ma klasicke svetla bez xenonov, tak im to v servise zriesili tak, ze ked nastartuju, tak sa im zapnu normalne stretavacie svetla bez toho aby ich museli zapnut packou pod volantom, lenze to mi ako som pisal nevyhovuje, kedze mam tie xenony a tie vybojky su dost drahe, nehovoriac o tom, ze vymena vyjde aj na 200€ s pracou, co je megavela
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

No ta zima si proste pyta no. Nejaku dobu dozadu exlo ABS, minule mi niekto chytil vodicove dvere a skoro urval listu (drzia uz len dve miesta) a dnes este aj jeden blinker v predu exol, kde sa dostat je zazrak... :furious2:
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Geralt napísal:...
accord CL7 ma stretavacky xenon a dialkove h7? V tom pripade by sa dali pouzit stlmene dialkove svetla napr. pomocou tohoto http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=14

Inak co vy furt vystrajate s tymi baterkami? Ja mam vo svojej Honde neviemakostaru baterku, ale je na nej napis Honda Genuine, takze je mozne, ze ma 15 rokov. Na byvalom Renault Safrane sme tiez nemenili za cely cas baterku a u nas sa dozil 11 rokov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ludia cim to moze byt ze pro otoceni volantu do jednej strany mi volant zavrzga?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

je to nejaké gumové tesnenie pod volantom,v zime mi to robievalo na oktavke,včera mi to spravilo na lancerovi.stačí to niekde namazať a malo by to prestat

kridlo by malo byt zapísané v TP?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ak nebolo seriovo na aute, tak ano... a teraz sa hadaj s pandlami, ze tam nebolo, ze?

Fabia za 80000, alebo ako sa kradne na Slovensku ... http://www.autoforum.cz/zajimavosti/jed ... slovensku/
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

to je teda hovadina, krídlo mi namontoval výrobca ale o ňom nieje zmienka nikde, nebolo to ani v poľskom technickom a nemám to ani v svk...čo už kvôli tomu sa teraz na svk trepať nebudem
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

take mensie nevadi, ani domontovane podla mna
ale ja mam trosku vacsie ako vacsina aut :) preto sa iba spytal
ale hned som mu vysvetlil co je to STI
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

neviem čo je menšie a čo nie ale nbs zadku mam krídlo, je to o kúsok menšie ako sa dáva na evo
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

mbc a hawkeye hodte nejake fotky svojich aut nech sa pokocham prosim ;)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

mam síce asi 2 foto, ale večer ich sem hodím
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"