Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

LordRainmaker napísal:vdaka za to, chvalili sme euroval, tak ako vsetky zvysne krajiny Eurozony pred nami. Verim, ze sa prave vdaka nemu najde mechanizmus ako udrzat ekonomiky krajin Eurozony na hladinou. Dolezite je ale riesit veci centralne, Grecko by malo byt na urcity cas zbavene ekonomickej suverenity.
Nenajde. Grecko ma uz len hodiny do neschvalenia dalsej tranze pomoci, a vsetci vieme co znamena ked Greci peniaze nedostanu... Mimochodom, aj tie opatrenia co schvalili teraz privitaju ich mili a mudri odborari 24-hodinovym generalnym strajkom. Inteligencia nadovsetko.
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

To nie je inteligencia. Ludia v Grecku ziju v urcitom standarde a teraz tym obycajnym ludom, chce niekto znizit ich standard. Je to logicke, ze sa brania.
Zober si priklad, ze robis v bohatej firme, ktora da zamestnancom vysoke platy 2x vyssie ako v podobnych firmach. Firma vsak nevykazuje zisk ako predpokladala a ak chce prezit, treba mimo ine aj znizit vydaje na platy zamestnancov.Firma navrhne znizenie platov o 20 percent celoplosne. Co by si ako zamestnanec robil? Ja by som nebol spokojny a buril sa. Vsak clovek si na seba naberie pozicky, zvykne si na iny zivot a zrazu sa to zmenit. Ano z pohladu suseda to je jasne, aha mal plat ako minister a teraz place, ze im idu znizovat platy:), sak bude mat stale viac ako ja.

Tj. Neschvalujem ako sa k rieseniu vlastneho problemu postavili obycajni radovi greci, ale rozumiem im.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten Sulik im tam nakladal. Ten sa toho proste neboji :laugh:

lord: s tou firmou to bol velmi zly priklad. Ak ma firma plati nadstandardne a dostane sa do problemov, nemal by som problem sa trochu utiahnut aby to ta firma prezila. Lebo viem ze ked sa vsetko da doporiadku znova sa dostanem na svoj nadstandard. Neda sa cely zivot zit len na vysokej nohe, pridu chvile ked jednoducho treba si utiahnut opasok a zit skromnejsie. A toto nechapu ani greci. Dostali sa do situacie (velmi zlej) a jedine co im moze pomoct je im siahnut na svoj hodne vysoky nadsandard a zit len nadstandardne. A kto za to moze? Politici? Istotne ano, ale kto ich tam zvolil? Vedome si volili tuhy socializmus lebo sa im zilo ako prascom v zite a na to ze to nemoze ist takouto cestou dlho, nechceli ani pomysliet. Takze je to aj ich chyba ze sa nedivali dopredu. A tak mozme skoncit aj my ak si zvolime iba socialnu cestu. Neda sa len rozdavat, lebo to nas zadlzuje. Ze nas to zatial netrapi? Ok, ale co o 5-10 rokov? Ja nemam 70 ze ma to uz nemusi moc trapit a zijem pre dnesok. Ja chcem zit aj o par rokov.
Ale este k tym samotnym obcanom grecka. Velka vacsina ludi co zije v grecku prenajima na sezony svoje domy, apartmany a ja neviem co. Vies kolko odvadzaju do statu zo zisku z ubytovania? 0,0€ Takze vedome neplatili do statu dane a vsetko si nehavali pre seba.
Takze este stale ides trvdit ze za to v podstate nemoze kde su teraz?
A to je len z mala faktov. Nejdem sa tu rozvijat o tom ako si nakupoval veci v grecku a pojem registracna pokladna tam ani nepoznaju.
Ja tvrdim ze si za to nesu vinu aj obcania grecka, a skrty co im chcu spravit isto nie su rujnujuce.
a ak im chces ty udrzovat ich vysoky nadstandard nech sa paci, zaves si na facebook ze kazdy mesiac posles 1 greckemu obcanovi cast svojej vyplaty.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Ut 07. Feb, 2012, 14:18, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

LordRainmaker napísal:Zober si priklad, ze robis v bohatej firme, ktora da zamestnancom vysoke platy 2x vyssie ako v podobnych firmach. Firma vsak nevykazuje zisk ako predpokladala a ak chce prezit, treba mimo ine aj znizit vydaje na platy zamestnancov.Firma navrhne znizenie platov o 20 percent celoplosne. Co by si ako zamestnanec robil? Ja by som nebol spokojny a buril sa.
nemas nejakych greckych predkov? lebo oni maju taketo chore zmyslanie, viz HellAngel
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

LordRainmaker napísal:Ja by som nebol spokojny a buril sa.
ty si nevďačný teda
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

SMER sice na Slovensku na ACTU nadava, ale v EP veselo hlasuje za :)

sme.sk: http://www.google.com/url?q=http://ekon ... nYDFLA3PbA
EP: tuto
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

prekvapuje to niekoho este? :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Andre »

demencia totalna :facepalm:
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak toto je uz humac. ako ja nechapem ako mozu byt ludia co volia ten poondany smer tak slepy. vsak vyj+bavaju s ludmi ako sa len da. ale to nie len smer. ale v telke sa roztrhat pred ludmi ze acta je hlupost najvacsia a potom bezcharakterne za nu zahlasovat :facepalm:
ja skutocne dufam ze ludia nebudu tak hlupy a ze si nezvolia tu najhorsiu moznu variantu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

HellAngel napísal:ja skutocne dufam ze ludia nebudu tak hlupy a ze si nezvolia tu najhorsiu moznu variantu
ked uz zlu variantu tak aspon nech je sranda - Koalicia: SNS + Strana Slobodne Slovo Nory Mojseovej (a najlepsie keby mali ustavnu vecsinu :hysterical: ).
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

take ani nespominaj... pamatam sa, ako sme si po volbach 2006 robili srandu, ze vladu zostavi SMER, HZDS a SNS a tak aj bolo :facepalm:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

schvalne kto dokaze pozerat toto video az dokonca
http://www.ta3.com/clanok/9151/tb-sdku- ... I.facebook

Ja toho Dzurindu nemozem pocuvat viac ako 5 minut sustavne :rolleyes:
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

beardie napísal:SMER sice na Slovensku na ACTU nadava, ale v EP veselo hlasuje za :)

sme.sk: http://www.google.com/url?q=http://ekon ... nYDFLA3PbA
EP: tuto
Toto nie je az take jednoduche, resp. jednoznacne. To hlasovanie v 2010 bolo pripomienkove konanie k vtedy aktualnemu stanovisku komisie. Iste, bolo to o ACTA, ale odvtedy sa ta zmluva niekolkokrat zmenila.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nameless napísal: Koalicia: SNS + Strana Slobodne Slovo Nory Mojseovej (a najlepsie keby mali ustavnu vecsinu :hysterical: ).
nerob si srandu :-) ako teraz to je smiesne ale keby k tomu doslo tak asi sa stahujem zo Slovenska :rolleyes:

Ja ked vidim Dzurindu a Fica tak mi je duplom na grcanie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

no, mne je do placu uz dlho ...
a nielen z politikov, ale aj z ludi, co im bezhlavo veria

fakt staci dojst niekedy do krcmicky na pivko ... sadne tam typek z kysuc, porozprava o tom, aky je kapitalizmus na hovno, ako dobre bolo za socializmu, ako zanho partai vsetko vybavila a on iba prisiel do prace a odrobil si 8 hodin za 2 hodiny a papierovo vykazal plnenie planu na 115% a este mal za to aj premie

ja sa mu necudujem, ze tento stav chce znovu, ked teraz musi !robit! pre kapitalistu, v praci je 8 hodin, z toho musi robit 8, a je mu z toho na grcanie... lebo limity stiha plnit ledva na 100% a nema cas ani karty hrat, ozrat sa ... a podobne benefity, na ktore si zvykol

je mi jasne, ze ludia tohoto typu budu volit socialne orientovane strany, ktore im zarucia 6h pracovny den, resp. 30h tyzden ... identicku mzdu ako maju, dochodok v 55 (najneskor!) a zdania tie kapitalisticke kur$y, co na nich zarabaju ... a to tak ... ze minimalne 80%, ak nie este viac
... ale to je dlhodoby plan, na ktory sa nemoze naskocit okamzite, takze zatial zadlzime stat, a ked sa to posere, tak nam svet pomoze - ved i grecku sa pomaha ... a ked ludia sa budu burit, ze budu mat 1/2 vyplaty, tak povieme svetu, ze ved my sa tu nemame nad pomery ... a etiopia (alebo somalsko?) nam rado posle svoje $
vybavene ...

easy does it

PS: preco v kazdej institucii funguje Prijem/Vydaj ... a hospodarenie do +, ale iba v state to akosi ... nefunguje ? :red:
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"