Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

HellAngel napísal:
LordRainmaker napísal:1. priemerna mzda na slovensku je cca 744.5€ v hrubom tj. cca 573€ v cistom
...
1500€ v cistom je 2x 750€, tj 750€*1,3 = 975€ v hrubom, teda v tvojom predpoklade si pocital az priemernou mzdou 1000€ a samozrejme za predpokladu, ze je mlada rodina bezdetna.
a este mi napis ze za tento stav moze Sulik. Sa zobud. Za toto co tu dneska je moze vlada Meciara (nastastie padol), Dzurindu a tvojho vyvoleneho Fica.
Ja nevravim ze musi kazdy volit Sulika alebo hoc koho noveho, ale volit tie prasce pre ktore teraz clovek musi zivorit tak OMG. neverim potom ze mas vsetkych pat pohromade. + hlaska dajme chudakom grekom, oni za to nemozu. :facepalm:
ty si pacient :facepalm: zloz okuliare a nauc sa citat :music:

tento prispevok bol na margo socialnej situacie na Slovensku, neviem, co s tym mam Sulik, alebo Fico, pchas mi do ust nieco, so som nenapisal ani nepovedal....sa zbadaj a nauc sa citat

uz sa opakujem, ale ja nikomu nehovorim, koho volit. kazdy ma svoj nazor, rozum a hlavne slobodnu volu. Je mi jasne ake spiny su Dzurinda, ci Fico, ale Sulik je uplne to iste. Treba sa pozerat na to, co ponukaju, co skutocne urobia, a ak tebe vychadza najlepsie Sulik, skludom ho vol, ale nezhadzuj ludi, ktori maju ini nazor. Na to by si mal dostatok dostojnosti a rozumu.
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

faugusztin napísal:Problemom pri tejto uvahe je v tom, ze stredna vrstva priemernym platom zacina, a konci niekde nad dvojnasobkom az trojnasobkom priemerneho platu. To, ze si niekto mysli ze patri do strednej vrstvy este neznamena, ze tam realne patri.
Plne suhlasim, nemyslel som strednu vstvu, myslel som skor slovensky priemer (vacsinu), preto som vychazal z priemernej mzdy.

Samozrejme vsetko ma muchy:) A priemerna mzda v BA je 1000€, v Presove mozno 600€ v hrubom.

Ja nastastie nemusim zit z 1000€ alebo 1500€ na mesiac, ale viem sa vzit do roly ludi s priemernymi platmi, a tito ludia skutocne len prezivaju:( Je to dedictvo postkomunistickych krajin. :furious2:
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

+ pri podnájme máš celkom v paži a si flexi, keď sa vedľa nasťahujú cigies, tak si nájdeš lepšie bývanie behom pár dni...

ono je určite super mať vlastný byt, ale keď nie sú keše, tak to ide aj inak... hlavne ak jediný tok peňazí, čo financuje úver je chodenie do roboty, to je celý život slučka na krku a čakanie, kedy mi vykopnú stoličku
mne príde viacej fér nejak ťahať nájom do +- 35, mať niečo v banke, čo dokáže vykryť na pár mesiacov priekak a vziať úver s omnoho vyšším platom, ako v 25
nechápem ten dôvod, načo sa v 25 tlačiť do banky pre hypo... z nájmu aj keď ma vyhodia, vo veľkom meste sa do týždňa dá nájsť niečo rozumné
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Broslowski napísal: Ked sa tebe podari spravit decko s frajerkou co jej povies? vies co zlato, nemam teraz na to prachy chod na potrat...
postaram sa o to decko sam s frajerkou a nebudem socka, co bude s nastavenou rukou ziadat stat nech plati. sami sme zodpovedni za to, ze sme to dieta priviedli na svet, tak sa o neho aj sami postarame. pride mi chore a zvratene ziadat ostatnych nech sa staraju o moje veci.
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

presne o tom pisem. A pisem aj o tom, ze nechapem, ze preco je nedat ciganom rasizmus..
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

politicka debata na OC forach.. OMG... :facepalm:

je uplne jedno kto vyhra, po volbach sa aj tak ukazu a bude to rovnake ako doteraz

najviac ma znechutilo 99%, a ak sa nejak presadi matovic som velmi zvedavy kam to dotiahne

zit z 600mesacne nie je bohvieco, ale vidis ako na tom boli v grecku a kde su teraz...????.. ani sa im necudujem, zvykat si na horsie (RAPIDNE horsie) je velmi tazke
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

LordRainmaker napísal:Tu na forum zvacsa chodia bohati ludia (aj ja mam v pc grafiku za 500€, velmi slusny plat, vysokoskoske vzdelanie) a studenti, ale priemerny plat a teda aj priemerna rodina je s prijimami niekde uplne inde.Ja si neviem predstavit, ze rodina s 600€ cisteho + materska, ma dve deti a splaca hypoteku, proste neverim, jedine s pomocou rodicov.
Su aj tu na fore temy ktore dokazuju ze tu nie je kazdy bohaty. Ja zijem v BA a mam cisty plat 850e a priatelka 550e. Mesacne vydavky cca 850e (hypo+spotrebak na byt, poistky, najom, elektr., plyn, net+tv, a ine povinne mesacne poplatky) a teda ked budeme mat dieta budeme 2+dieta zit len z materskej a potom z rodicovskeho prispevku ktory je tusim 190e. :facepalm:
LordRainmaker napísal: A ako riesit nas romsky problem alebo problem ludi, ktori nas socialny system vyuzivaju neviem, ale bohuzial nikto neponuka ziadne riesenie, takze tiez cakam na to, kym niekto pride a ponukne nieco, co bude vyhovovat vacsine Slovenska a stale to nebude rasisticke a diskriminujuce, aj ked ani tomu sa v urcitej miere nebranim.
Rieseni je vela. Ja im tie peniaze brat nechcem ale chcem ich podmienit pracou. Napr. vysadzanie stromov (aby sa vyrovnalo to co nakradli v lesoch), upratovanie obci, upravovanie koryt potokov a riek v zaplavovych oblastiach, oprava hradov a inych kulturnych pamiatok. Napr. ked obec chce natiahnut do domacnosti plyn(kanalizaciu) tak sa mesto dohodne s dodavatelom ze vykopove prace bude robit vo vlastnej rezii aby usetrili a budu to robit poberatelia socialnych davok. Roboty je tu dost.
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

killswitch napísal:jasne, nech si ho necha a ja jej ho budem platit z vyssich odvodov a dani :good: nech si narobi aj 20, killswitch je tak ****, ze tie dane bude platit do nekonecna :cool:
samozrejme, ze to ide aj bez hypo. mozes ist do podnajmu napriklad. izbu v bratislave mas od 100 eur.
Moj nazor nie je objektivny lebo patrim akurat do tej vrstvy ktora si nemoze dovolit dieta ale s priatelkou ho chceme. A v BA je najomne tak vysoke ze sa blizi k splatke hypo. Ale schvalne mi povec ked nepodporis porodnost na slovensku z coho chces dostavat dochodok? :) Ono by sa to dalo vyriesit zvysenim odvodov do socialnej poistovne co by umoznilo predlznenie materskej na 3 roky (a tym padom zrusenie rodicovskeho prispevku).
Samozrejme deti chcem a argument "si stredna trieda, nemas narok" neobstoji a radsej si najdem este jeden vedlajsak ale rodinu uzivim. :E
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

namelles cisty suhlas. Neni toho aby som si nemohol dovolit dieta aj ked mam na krku hypo. radsej budem tie 2-3 roky makat 18 hodin denne ale musime to s priatelkou zvladnut.
Tu sa ale zas vratim spet, nechapem ako tento system nepodrzi ludi co makaju, nevalaju sa po uradoch,a ked pride ten cas chcu ist byvat + zalozit si rodinu. Ked nahodou pride na kritovu situaciu v takejto rodine a nie su schpny zrazu platit hypo (najom), tak tento system ich vykopne na ulicu.
ale ty co su zamerne nezamestnany, robia deti ako na beziacom pase tak dostanu statne byty, nemusia nic platit, pachaju vysoku kriminalnu cinnost a este dostanu aj kopec peniazi zo statu. :furious2:

ked to zoberiem nejkou tou rovnicou tak najlepsie vyjde:
narodit sa ako rom, nerobit ziadnu rpacu, narobit si decka, prist na urad a vyhrazat sa rasizmom. POtom dostanem:
byt, nemusim nic platit, dostavam od statu pridavky ktore si miniem na vlastnu potrebu

toto je chore, a toto tu uz mame 20 rokov a nikto s tym nic nespravil. a som tu este za ftaka ze nechcem volit tych slizkych hadov ale skusit novu krv. Nevravim ze ta SaS spravila dieru do sveta, ale myslim ze sa im podarili celkom zaujmave veci co som od nich ani neocakaval. A ru je vidiet ze ta vlada potrebuje novu krv, nemusi to byt Sulik, Matovic. Nech je to aj Ferko Mrkvicka. Ale treba jednoducho inac zmyslajucich ludi a nie tych nenazrancov co sa spoja aj s diablom aby mali tu horucu stolicku.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

<ironia>
Nameless,
ved ty vobec, ale vobec niesi socialny!

ved ty chces, aby stat ... namiesto toho, aby prispieval neprisposobivemu obyvatelstvu byvajucemu v chatrciach a majucich po 10 deti, chces ... aby TEBE, zarabajucemu cloveku a platiacemu dane, stastnemu, ze ma zamestnanie a nemusi zobrat na jedlo, postavil najomny byt beznej kategorie, a aby si statu mohol platit najom ...

kokos, hanbi sa ... jaky egoista z teba ... ze iba ty ty a tvoja rodina ...
tie prachy sa predsa musia pouzit na zdravotnictvo, dochodky a pomoc socialne slabsim!
</ironia>
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

si zabil :hysterical:
este ze si tam dal to ironia :hysterical:

myslim si ze kazdy by vedel dat tie prachy co vyhadzujeme do povetria na iny, uzitocny sektor ktory ma velke nedostatky.
ALe pravndou je ze by to chcelo aj zmeny vedenia v tych sektoroch aby zacali s peniazmi hospodarit a nie nimi mrhat
NB: Asus ROG Strix G16
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

myslim si, ze v zneuzivani socialneho systemu su diery a hlavne ze sa vacsina ludi tohto fora na tom zhoduje. Ja som nad riesenim laicky uvazoval, ale neprisiel som na to, ako postrestat, tych co system zneuzivaju, a naopak neublizit a pomoct tym, co pomoc naozaj potrebuju.

Ja budem asi volit lavicu, a pre lavicovo (socialne) mysliacich ludi, bohuzial nie je ina alternativa ako Smer:(
Pravica to ma pestrejsie, ale zase si treba uvedomit, ze aj ked volis Sulika, tak v podstate volis Dzurindu, Miklosa a Figela.

Nedavno po internete behal dokument, kde nejaka skupina ludi vyzyvala, aby sa kruzkovali ludia, ktori nie su na prvych poziciach, ale mimo teoretickej oblasti zvolitelnosti, tak aby sa do parlamentu dostali nove tvare. Mozno keby sa toho chytili vsetci volici, tak by to mohlo znamenat urcitu zmenu, urcite vsak nie radikalnu.

Politologovia hovoria pred tymito volbami, ze by to po rokoch nemala byt volba, ci pravica alebo lavica, ale ci cisty alebo skorumpovany.
Osobne by som poslal vsetykch kandidatov na detektor lzi, a len ti co by presli, by mohli kandidovat. A nech strany vyberaju takych ludi, ktori konecne budu robit veci v prospech nas a nasej republiky. Ale samozrejme je to fantasmagoria.
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

galen napísal:<ironia>
Nameless,
ved ty vobec, ale vobec niesi socialny!

ved ty chces, aby stat ... namiesto toho, aby prispieval neprisposobivemu obyvatelstvu byvajucemu v chatrciach a majucich po 10 deti, chces ... aby TEBE, zarabajucemu cloveku a platiacemu dane, stastnemu, ze ma zamestnanie a nemusi zobrat na jedlo, postavil najomny byt beznej kategorie, a aby si statu mohol platit najom ...

kokos, hanbi sa ... jaky egoista z teba ... ze iba ty ty a tvoja rodina ...
tie prachy sa predsa musia pouzit na zdravotnictvo, dochodky a pomoc socialne slabsim!
</ironia>
Aj ked to bolo ironicky, tak mas pravdu. V podstate som sebec a zavystlivy. Zavidim cloveku co nepracuje a dostava peniaze od statu a nemusi sa starat o to ze si nemoze dovolit mat deti, ze dostane byt za ktory neplati a preda z neho este aj radiator a medene kable v stenach. Zavidim im ze k nim je stat solidarny a ku mne sa otaca chrbtom ked to potrebujem. Zavidim im aj ked ich zivot by som zit nechcel. Zavidim im preto lebo si myslim ze som tym diskriminovany. SOM SEBEC!!! Aj ked nie v pravom zmysle slova. Ide mi o moju rodinu a nie priamo o mna. Kebyze neplanujem rodinu tak mi je to jedno a pomaly si prezivam a nemusim sa hanbit sam pred sebou ze nedokazem uzivit rodinu.

Edit: Aj ked svoj problem by som chcel riesit zvysenim odvodov do socialnej poistovne aby nam stat mohol platit matersku dlhsie. Takze nechcem aby stat niekde inde zobral aby mne pridal. Som ochotny cely zivot odvadzat mozno aj 2x tolko aby materska bola 100% a pocas celej doby materskej dovolenke (samozrejme aby sa to nezneuzivalo tak do max 3 deti).
Naposledy upravil/-a Nameless v Pi 10. Feb, 2012, 13:09, upravené celkom 1 krát.
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

je jedno koho zakruzkujes ... lebo co? lebo uvedeny clovek moze dobrovolne odmietnut ucast v parlamente ... a bude nahradeny ludmi podla poradia na listine ...

takze aj keby sa zakruzkovalo low 30, a kazdy povie ze "nie", tak tam skonci top 30 ...
a oni s radostou povedia "nie"


... chcelo by to priamu volbu, konkretnych ludi ... ved internet mame ... a kludne aj zo dna na den takto volit ... nelubi sa? ide prec ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

kruzkovanie je zbytocne, urcuje len kto sa dostane do parlamentu, nie do vlady!
a kedze poslanci su len ovce...

Návrat na "Debata o všetkom"