Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa landrower »

poslal by som ju do <>,
ponukol si riesenie, nepacilo sa jej, nech sa bodne.
pochybujem ze to fizli by riesili aj keby nieco podala.

ved keby sa mi posrala baterka v mobile a dojdem k predajcovi si dat preplatit nejaku co som kupil boh vie kde a este si pytal prachy navyse, tak ma tak posle do <> ze by som len kukal...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa LordKJ »

pochybujem ze to fizli by riesili aj keby nieco podala.
nebude. :-)
Používateľov profilový obrázok
jutes
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Ut 15. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: žilina

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa jutes »

Napiš jej že to chceš riešiť cez policiu, mam z toho celeho pocit ako keby to mala dopredu prešpekulovane a touto formou chce len dosiahnut zlavu na mobil.
Spoiler: ukázať
Velocity 200 AGP,
V3500 TV-out AGP,
V4500 AGP,
V5500 PCI,
V5500 AGP,

Inno3D TNT2 PCI,
ASUS TNT2 ULTRA DELUXE AGP,
??? TNT2 ULTRA AGP,
Creative Geforce 256 AGP,
ASUS Geforce 256 DELUXE AGP,
Creative Geforce 2 ULTRA AGP,
MSI Geforce 3 Ti200 VIVO AGP
ASUS Ti4600 DELUXE AGP,
MSI FX5700 ULTRA DDR2, AGP,
LEADTEK FX5700 ULTRA DDR3, AGP,
PNY FX5900 XT AGP,
Inno3D FX5900 AGP,
LEADTEK FX5900 ULTRA AGP,
MSI FX5950 ULTRA AGP,
Gigabyte GA-3D1-XL, gefoce 6600 DUAL PCIe,
Gigabyte GA-3D1, geforce 6600GT DUAL PCIe,
Inno3D 6800 ULTRA PCIe,
MSI 6800 ULTRA, 512MB PCIe,
ASUS 7900 GTX PCIe,
eVga 7900 GTX-Duo PCIe,
MSI 8800 ULTRA PCIe,

ATI RADEON 9800XT AGP,
SAPPHIRE RADEON X800XT AGP,
ASUS RADEON X850XT PE PCIe,
SAPPHIRE AIW X1900 PCIe,
ATI RADEON x1900XTX PCIe,
ASUS RADEON x1950XTX CF PCIe,
SAPPHIRE HD 3870x2 Atomic Edition PCIe,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa beardie »

scpeter1 napísal:Ale zakon hovori jasne o polrocnej zaruke na funkcnost predavaneho,pouziteho tovaru.Ci to predavas z ruky do ruky,na bazari,alebo hocikde inde.....
chces mi povedat, ze ak budem na nete predavat vyrobok, ktory je sice funkcny, ale ma uz 10 rokov, pricom zaruka je standardne 2 roky, ktora uz samozrejme pred 8 rokmi vyprsala, tak musim kupujucemu poskytnut dalsiu zaruku pol roka?
alebo ta len zle chapem?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa HellAngel »

ludia co sa tu ohanate zakonmi? ake zakony pri takomto rpedaji? nejaky doklad o kupe? predaju? prevzala to snad s kupnou zmluvou alebo on ako ma snad verejne obchodne podmienky pri predaji? Nema nic, je to holy predaj s velkym rizikom. To nie je registrovany obchod ktory musi mat rozne nalezitosti (obchodne podmienky, sidlo, reklamacny poriadok....).
Pri taktomto predaji kupujes macku vo vreci.
Dostala mobilny telefon? dostala? pitala si od neho nejake potrvdenie o funkcnosti? nie. Dokonca telefon funguje len prdla baterka. Dokonca on ako predavajuci chcel byt fer a poskytol jej novu. Odmietla kupila si svoju, tak este aj tak jej poslal 5€ ako odskodne. S tym ho vyfakovala tak jej ponukol vratenie penazi. Odmietla. :facepalm:
normalne slusne ju posli do zadnice. Ta baba nema rozum. Pri starych mobiloch je vacsinov baterka v prdel*. Ak chcela total funkcny telefon so vsetkym vsudy mala si kupit novy za 200€.
Nic proste to uz neries, odpis jej ze v tvojej strany padli ponuky (dokonca vratenie penazi). Nakolko jej nic nevyhovovalo tak sa na to kasli. Predajom si sa k nicomu nezaviazal, nic si nepodpisal a k nicomu nezaviazal.
ale pre tych co sa drzia zakonov:
bola zistena chyba u telefonu. Predavaju sa zaviazal po ohlaseni ze chybu odstrani do 3 tyzdnov (maximalna hranica reklamacie je u nas 30dni, stale bol v rozsahu). Nakolko to kupujuca odmietla a kupila baterku na vlastne naklady predavajuci jej ponukol cast sumy uhradit, za ktoru by on baterku kupil. Kupujuca sa ohradila ze to je malo, tak predavajuci ponukol vratenie penazi. Odmietnetnute.
O com sa ma este s nou bavit?
a ze to nema riesit ako obtazovanim? to co mu ma vypisovat 3x denne? Ako ma kupujuci svoje prava, tak ich ma aj predavajuci
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Scorp »

občiansky zák., §620
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa HellAngel »

Scorp napísal:občiansky zák., §620
:facepalm:
Záručné doby stanovuje § 620 Občianskeho zákonníka, ktorý tiež určuje, že na žiadosť kupujúceho musí predajca vystaviť záručný list. Záručný list musí obsahovať meno a priezvisko, obchodné meno alebo názov predávajúceho, jeho sídlo alebo miesto podnikania, obsah záruky, jej rozsah a podmienky, dĺžku záručnej doby a údaje potrebné na uplatnenie záruky. Ak záručný list obsahuje aj zoznam servisných opravovní, prípadnú reklamáciu je možné uplatniť práve v nich.

este raz, toto nie je obchodny predaj ale z ruky do ruky bez dokladov. uz je to pochopene? :?
bez toho reklamacneho listy, dokladu o kupe, ti nevyreklamuju ani novy tovar, toboz nie pri 10 rocnom mobile, ktory bol predanymedzi 2 fyzickými osobami, bez dokladu, zmluve, reklamacneho listu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

bohužial, batéria je klasifikovaná ako "spotrebný materiál" a neplatia preto pre ňu náležitosti v §620 a síce 6mes. záruka.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa faugusztin »

Scorp napísal:občiansky zák., §620
Prave to je problem, ze predaj pouziteho tovaru od FO nepodnikatela pre FO nepodnikatela dany zakon nepokryva. Nie je to tvoj vyrobok, nie je to ani rychlo sa kaziaci tovar (potraviny),...
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa scpeter1 »

beardie napísal:
scpeter1 napísal:Ale zakon hovori jasne o polrocnej zaruke na funkcnost predavaneho,pouziteho tovaru.Ci to predavas z ruky do ruky,na bazari,alebo hocikde inde.....
chces mi povedat, ze ak budem na nete predavat vyrobok, ktory je sice funkcny, ale ma uz 10 rokov, pricom zaruka je standardne 2 roky, ktora uz samozrejme pred 8 rokmi vyprsala, tak musim kupujucemu poskytnut dalsiu zaruku pol roka?
alebo ta len zle chapem?
dobre si to pochopil....pokial sa nedohodnete inak........
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa beardie »

pri bazarovom predaji neuzatvaram ziadnu zmluvu, takze reklamacia jaksi neprichadza do uvahy...
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

pozri, ako ti uz napisali, posli ju <I>, uvedom si, spravil si maximum, nesmies povolit a nechat sa dotlacit k dalsiemu ustretovemu kroku.
Mila pani sa na tebe doslovne odbavuje, ma ta ako svoje zvieratko ktore trapi :-)
Co ked Ti za 3 mesiace posle list od pravnika ze vdaka tvojmu telefonu prisla o peniaze, lebo sa jej nemohli dovolat ??
Napis jej nech nech ta neotravuje alebo to da na policiu, tam ju podla vsetkeho poslu tam, kde by som ju poslal ja uz po ponuke vratenia penazi ktoru nepriala, ak nie, bude ta to stat maximalne jednu navstevu u zelenych kde podas vysvetlenie a vysetrovatel to zmetie zo stola :-)
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Urcite si odloz tie maily, najlepsie v papierovaej podobe, aby si mal istotu, ze to mas vsetko podchytene. Podla mna podvadza a baterku si ani nekupila, pokym na to blocku nieje napisane presne modelove ozn tak podlamana ta snazi okradnut a to uz sa da povazovat za trestny cin, nakolko nielen , ze to smrdi podvodom + vyhrazne SMS + ziaden pokus o zmier = ja by som si vyhradil cas a isiel za zelenymi, hned ako by dostala navstevu tak by dala pokoj ver mi.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa miroh »

zbytocne si robis tazku hlavu z toho......mobil je funkcny bateria je slaba, ty si predaval funkcny mobil.... na policii ju akurat vysmeju..... :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vyhrážka na podanie žaloby za podvod

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

pani sa mi po dvojtýždňovom odmlčaní znovu ozvala, tentokrát už s komickou SMSkou:
Ty si obycajny chudak,kt. podvodom si zaraba. Mas problemy,a hlavne,ze chodis do kostola,na stretka s mniskami. VIEM O TEBE VSETKO,BYT SI ISTY, ZE TIE MNISKY I VASHO FARARA I TWOJU SKOLU INFORMUJEM O TWOJICH PODWODOCH!!!
samozrejme toto si už nenechám ľúbiť, narýchlo som spísal nejaké stanovisko, ktoré som jej hneď odoslal poštou, doporučene (v prílohe)
nemyslíte si, že je to už choré? podľa mňa áno - veď prečo by nepodala trestné oznámenie, ale riešila to takouto chorou cestou? (btw veci čo píše v SMS si dokáže vyhľadať hocikto zadaním môjho mena do Googlu :D )
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin

Návrat na "Debata o všetkom"