E-Skils - test IT znalosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa valistar »

M1ch4l napísal:niekto obnovil dvojrocnu temu :D
okej, da sa to pustit bez registracie?
jj lebo aj test je novy tak sa da povedat, ze je to znovu aktualne :laugh:

ja som to rychlo zbehol, vysledok 88% - zastavili ma len otazky ktore boli hlupo naformulovane... fakt neviem kto to vymyslal :?

ale ten text co pride na mail :D
Vysoká úroveň základných IT znalostí a zručností. Vaše kompetencie v oblasti IT sú na výbornej úrovni, orientujete sa vo svete informačných technológii a dokážete s nimi pracovať efektívne. Nezaspite ale na vavrínoch.
nezaspite ale na vavrinoch xP
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa M1ch4l »

snazim sa urobit si ucet...tak zadavam mesto skoly Praha a ono nic...tak samozrejme mail co nepouzivam, falosne meno, akoze chodim na STU do BA :D :D

67% :D

urcite sa mi chce stravit neviemkolko casu hladanim niecoho na slovenskych internetovych strankach, specialne este vladnych a pod...
jasne, a excel, to je tiez moj kamarat...

Pravdupovediac tento test ma s IT velmi malo...toto skor testuje, ci mozes robit sekretarku. Tam skusaju, ci najdem nejaky zakon...ach. A akoze naspamat mam vediet nieco o exceli ze odkial pokial bunky urobi graf, co som dakedy relativne nedavno sa snazil urobit v exceli graf a po 10 minutach som odinstaloval MS office...a vygooglil stranku, kde som to urobil za 30 sekund.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
ucho1212
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 28. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Clementisa ,Trnava

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa ucho1212 »

niektore otazky su v pohode ...ale zistite aki obazok uploadol pouzivatel, ktory uploadol tento je uplny konec ... pri tejto otazke som skoncil a zacal typovat. Hladat na nejakom fore ze co kdo komu poradil ..... test je v pohode tak do 15-20 otazky potom su to bludy, pri ktorych to 90 percent natypuje lebo nema cas hladat hovadiny 5 min :). Ale ako reklama na google dobra
80 (posledne 4 neriesene tipovane)
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa Nameless »

4. Pre operačný systém platí, že: *
sa nachádza na pevnom disku a beží v operačnej pamäti
sa nachádza na pevnom disku a pri behu neobsadzuje operačnú pamäť
sa nachádza v BIOSe a spúšťa sa pri bootovaní
celý sa nachádza na internete a spúšťa sa po pripojení do internetu

tato otazka sa zda iba mne blba? ked sa pozrem na knoppix tak prve 2 mozem vylucit lebo live linuxy mozu kludne bezat z USB alebo CD/DVD, alebo klasicky DOS sa mohol bootovat za flopy disku...cloud je uz dost rozsireny ale aby sa cely OS nachadzal na internete, to je este prilis daleko...takze mi ostava posledna absurdna moznost :facepalm:

edit: test uspesne dokonceny a dole prikladam vysledok. Zijem v BA tak kto zamesna IT znalca, nastupny plat si predstavujem 1200e v cistom s kariernym rastom. :D

edit2: prisol mi na majl aj to ten diplom a vnom mimo ine aj:

V teste ste získali:
96%

Vynikajúce znalosti a zručnosti v oblasti IT. Pravdepodobne ste IT profesionál alebo patríte medzi veľmi zručných IT používateľov. Môžete sa výborne uplatniť v IT sektore. :hysterical:
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa filuS »

Nad niektorymi otazkami mi az rozum stal, uz ta spominana s operacnym systemom alebo si este spominam na jednu, ktora bola ohladom phishingu. Akoby ludia, co tie otazky formulovali mali iba kuse znalosti v danej oblasti.
No musim uznat, ze niektore otazky boli celkom "zabavne", hlavne tie, kde trebalo hladat nejake sprostosti (to s tymi obrazkami, to mi zabralo snad aj 2 minuty, kym som to nasiel).

Btw, takisto mam 96%, dnes moze byt IT znalcom asi kazdy :DD

P.S.: (po vzore nameless-a) me -> soon-to-be Ing., zijem v PO (KE tiez nie je problem), vyvoj sw+webove technologie, anglictina na urovni excelentneho nerda, uspokojim sa aj s 1000e v cistom s moznostou karierneho rastu :)
Naposledy upravil/-a filuS v Ne 19. Feb, 2012, 00:55, upravené celkom 1 krát.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa crux2005 »

Pre pokračovanie musíte súhlasiť s použitím osobných údajov pre účely eskills.sk.


pfff, nie nebudem súhlasiť xP
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa Eddward »

poctivych 92% :D
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa Snake »

galen napísal:emmm ... nie
preto na to dlabem
tak





.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa pEpinko »

Pozrel som sa nato (vdaka bohu za 10minute mail) a tie otazky sa mi vobec nezdali az take zle ako sa vsetci tvaria. Otazky na googlenie a hladanie obrazkov boli vymyslene dobre, kto vie ako funguju vyhladavace, tak stacil jeden query a vysledok bol prvy link. Ostatne otazky boli viacmenej jednoduche, len v nich netreba hladat extremy a skor sa na ne pozerat ako uzivatel a nie spravca. Celkovo si myslim, ze test vobec nie je odflaknuty. Asi ma byt urceny pre vsetkych a to sa mu dari...
ANONYM_a7

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

67= som kripel ale: prosto to co su za otazky? zadania su nejasne, odpovede absurdne.

Presne toto sa mi stava aj na skuskach, pokial nie je dana presna otazka vyzadujuca jednoznacnu odpoved, vyseriem sa na to, ak nevie skusajuci formulovat otazku, nech sa vrati na zakladnu skolu :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa M1ch4l »

otazky podla mna nie su formulovane velmi zle, asi az na par vynimiek...
ja si skor myslim, ze tie otazky nesuvisia dost s IT, suvisi to skor s nejakou kancelarskou pracou alebo pracou sekretarky...ja vidim pracu v IT dost inak ako excel, googlenie, hladanie vlaku, ci viem ci sa rozbiju stlpce ked sa zmeni toto a ono, ked su stlpce urobene tabulatormi a neviemcim...akoze v prvom rade ma ani nenapadne robit stlpce medzerami, a pod...
neviem presne ake otazky boli na zaciatku, ale to je jedno

niekto si mozno povie, ze som blby, ze neovladam excel...ale ja proste excel k zivotu nepotrebujem, ked ho budem potrebovat, tak sa ho naucim alebo si najdem nieco lepsie
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
ANONYM_a7

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Dobry ITak sa nauci cokolvek co sa tyka IT za velmi kratky cas, to ze to neovladas neznamena, ze sa to nenaucis.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak tak , excel som tipoval kedze mi to realne este netrebalo
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa MajoFlame »

63% posledné otázky som iba poklikal bez hľadania :D
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Skils - test IT znalosti

Príspevok od používateľa stanomx »

Ten test je dosť oničom, priblblé otázky. Podľa mňa takýto test nemá žiadnu výpovednú hodnotu.... inak 92%
RAMMSTEIN

Návrat na "Debata o všetkom"