HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa alle »

Zdravim panove..
Riešim jednu vec v notebooku HP pavilion G6 1015sq sú v ňom hore uvedené grafy,teda jedna externa a ta druhá v prociku..(i3-380m) a zaujimalo by ma ako by som mohol využiť tu intelacku..či to prepínanie funguje automaticky cez ovladače ako to maju napriklad tie Asusy N53 alebo N55 že v záťaži nvidia a bez záťaže intel..pýtam sa lebo som ešte nemal česť s tým ako to rieši napr. HP pri intel vs radeon grafiky..či tiež nejak cez ovladače alebo v biose alebo neviem...alebo či sa tá intel grafa v prociku nedá použiť na physx i keď pochybujem o nejakom velkom účinku..notebook ešte doma nieje čiže pýtam sa vopred :-)
za všetky príspevky dík..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa faugusztin »

Prepina sa to manualne, aplikaciou. Pri behu na baterku sa vzdy system automaticky prepne na Intel. Vzdy sa pouziva iba jedna graaficka karta. Je samozrejme mozne, ze to uz ma podporu pre "switchable graphics", ako napriklad tu :
http://www.ideastorm.com/ideaView?id=08 ... XjiAAE&p=2

Napriklad u Aceru s HD5650M som mal toto (samozrejme v anglictine) :
http://img710.imageshack.us/img710/2069/switchable.jpg
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa alle »

Diki za odpoveď Feri :-)
No dufam že som pochopil spravne,moja minimalna znalosť angličtiny :D mi hovori že ten čo tam riešil problem s tym openGL niečo písal o tom že vlastne to prepinanie grafik sa rieši v catalyste cez powerplay...teda ak som pochopil správne...ak by to tak bolo tak je to super :-) lebo v tom aceri čo si dal link tam máš nejaku utilitku nato prepinanie ale to si mal od Aceru alebo dodatočne si to dával?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa faugusztin »

To bolo normalne v standardnej recovery instalacii systemu.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa Mimiik »

Prepinas to v CCC pod moznostou powerplay myslim, da sa nastavit jedine aby sa ti pri prepnuti zo siete na baterku zapla integracka a naopak, avsak mal by si mat vsetky aplikacie zavrete.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

ale na tých radeon 6000 series to podľa mňa vôbec nefunguje :) drivery sú o hovne

powerplay u mňa nefunkčné, stále to trebalo manuálne prepínať, a posledné drivery od HP u mňa boli totálne nefunkčné, ani manuálne prepínanie grafík nešlo {trebalo prepnúť na prepínanie podľa záťaže, potom naspať na manuálne a 1x sa dala prepnúť grafika, a dokola to trebalo robiť, ak si si chcel zmeniť}

drivery od hp sú odfláknuté na maximum, tu je link na veľmi funkčný a pravidelne updatovaný driver od jedného týpka, používam sám. Funguje všetko ako má, okrem samozrejme prepínania podľa vyťaženia. To snáď amd nemá funkčné nikde.

http://leshcat.blogspot.com/2012/02/cat ... l-for.html
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: HD6470M,Intel VGA a prepínanie medzi nimi..

Príspevok od používateľa alle »

super toto som potreboval vedieť.. :good:
keď príde book vyskúšam to cez ccc,a keď to nepôjde v ňom tak skúsim tú alternatívu od toho týpka..
Ešte raz dík..

Návrat na "Grafické karty"