Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:dovod?
Nutnosť stále preraďovať aby si motor držal v optimálnom pásme, málo motorov na trhu je naladených tak aby sa tomuto predchádzalo, väčšinou sa používajú hybridné turbá.





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

pozri spolahlivost turba je len na majitelovi ,niekomu vydrzi 300t km ,niekomu vydri 60t km... kazdopadne ak by som hladal auto na dlho, URCITE URCITE by to bolo BMW X5 4.4 + LPG!!! je to auto vo svojej podstate jednoduche,jedine co si vyzadaju po cca 200t km+- majitel, je repas prevodovky v cene cca 500-700e. to je vsetko. aj starsie rocniky sa daju najst a budu sluzit ako hodinky. absolutne never hlupostiam ak si niekde pocul, typu 10rocne bmw alebo viac ako 200tis km je shit,ak hladas auto na taku dobu pripadne tie km,urcite by som pozeral motory V8+lpg/ak pozries seriozne vyskumy,zistis,ze plyn je setrnejsi k motoru ako benzin alebo diesel)....dalej to mozem len doporucit ,mam s tym " nieco " odzite a krasa!!!! teraz som bohuzial nenasiel auto merc E500 podla svojich predstav,skoncil som pri merc E220CDI/predtym som sedlal audi s4 s double poctom koni! .... avsak tento merc je LUXUS nad LUXUS! fakt co ta napadne to auto ma+pohodlie v meste spotreba 7.5l nafty,mimo hravo 5.5l,.auto je automat 170ps,aaaaaabsolutne staci,neskutocne som prekvapeny pohodou jazdy a uzivam si kazdy KM!!!


ak chces SUV je to tazko, zalezi co hladas ,ci kvalitu motora+prevodovky,alebo podvozok,alebo 4x4-kto ma skorej u teba asi plusovy vyznam.... velmi pekne a spolahlive su nissan murano-sam som o nom premyslal. dalej urcite ta RAV4-naucis sa lubit ten interier a kvalitu japonca v porovnani s hondou .... pokial chces len pohodlie+4x4 je moznost aj audi A6 v optimalnej velkosti/spotrebe dieslov...
p.s. inak musim nesuhlasit s nevyhovujúcou velkostou kufru merc E! sklapatelne sedacky nalozis tam pomaly rozobratu skrinu :) samozrejme ide skorej o vysku ako dlzku :)
kazdopadne neverim,ze ti auto vydrzi auto 5-10 rokov ,tkaze vyberaj teraz pokial nemas rodinu ale prijem ,nieco po com ti srdce tuzi!!!! ver mi, ze lutovat to nebudes a ked pride rodina jednoducho to vymenis:)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

BMW X5 4.4 LPG asi tazko v mojej financnej hladine a poziadavkach. Pozeral som opat RAV4, ale ten interier proste nie, nemozem sa cez neho prekusnut. A to ze nech si kupim hocjake auto a potom vymenim, ja nemusim menit ta casto auto ako ty :P . Ale nie, proste ja to beriem ako masinu z bodu A do bodu B od ktorej mam ale urcite ocakavania a pokial sa to auto nepokazi uplne na totalku alebo oprava by bola nerentabilna, tak az potom ine auto.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snake napísal:
hawkeye napísal:dovod?
Nutnosť stále preraďovať aby si motor držal v optimálnom pásme, málo motorov na trhu je naladených tak aby sa tomuto predchádzalo, väčšinou sa používajú hybridné turbá.
ale prosím ta, toto trocha trepeš, mám benzín bez turba, ale nemusím stále preradovat jak blázon aby to šlo.
nevidím jeden dôvod nekúpiť benzín bez turba,s turbom to zase lepšie pôjde
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ospravedlnujem sa za svoj dlhy prispevok v deliriu :D sam to teraz citam prvykrat :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:ale prosím ta, toto trocha trepeš, mám benzín bez turba, ale nemusím stále preradovat jak blázon aby to šlo.
nevidím jeden dôvod nekúpiť benzín bez turba,s turbom to zase lepšie pôjde
Ja vravím o benzíne s turbom.





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

tak sme sa stratili v tych prispevkoch resp
najprv tam bolo benzin bez turba na ktory som ja daval dovod?
nasledne z editovane benzin s turbom na ktory si reagoval asi ty
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Ano pri aute s turbom musis trosku viac preradovat aby to slo, oproti autu bez turba. Ale zase to turbo ma svoje caro :-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Wizik: a niečo takéto? http://subaru-outback.autobazar.eu/20d- ... 31628.html
Keď spomínaš aj rodinné auto, ocov kamoš má outback a neskutočne si pochvaľuje , v tvojom rozpočte nájdeš aj Diesel a aj benzín + lpg
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Outback som pozeral, ale radsej by som SUV ako kombi. Dnes som bol cestou z Tatier pozriet a trosku prehnat tu Hondu CR-V co som sem daval link. Auto vyzera super, sem tam daky skrabanec, ale uplne plna vybava aka sa do CR-V da dat + LPG. Ma aj hentu flash haluz na mazanie ventilov, aby sa neznicil plynom motor. Previezol som sa, zvuk neskutocny ( fuj grc hnusny dieslovy peugeot co mame :D ), auto krasne sedi na ceste. Chalan bol velmi mily, ani som sa nechcel previezt najprv lebo som nemal moc casu, ale on ze nech idem, nech vidim ze fakt je v pohode a dobre sa s nim jazdi, kludne nech si ho vytocim do max a podobne. Sedi sa v tom perfektne a vsetko ovladanie je na dosah ruky. Velmi sa mi paci, dam si preklepnut VIN, ale chcelo by to technika, ktory sa mi na to pozrie, lebo mne sa zdalo byt uplne v pohode, ale ja sa do toho velmi nevyznam.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa pepkopav »

Práveže na benzínovom motore s turbom,netreba často preraďovať,lebo už 90% je naladených tak aby max. krútiaci moment bol v širokom spektre otáčok ( 1700 - 4500 len príklad) a teda nutnosť častého preraďovania odpadá.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

Krutibrko napísal:Wizik: a niečo takéto? http://subaru-outback.autobazar.eu/20d- ... 31628.html
Keď spomínaš aj rodinné auto, ocov kamoš má outback a neskutočne si pochvaľuje , v tvojom rozpočte nájdeš aj Diesel a aj benzín + lpg
Super cena na dany kus, keby som mal teraz riesit auto, idem ho pozriet. Ale kedze sme na SK, hned mi vrta v hlave, v com je skryty problem...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozem sa len prihovorit za tu Hondu, 3gen je fakt super. + to spojenie benzin/lpg krasa.
Po tejto zime som sa len utvrdil ze CR-V je proste super (ja mam gen1). Ani raz sa mi nestalo ze by ma ta honda nehala (pol metrovy sneh som prechadzal uplne bez problemu). :good:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ked mas dost stastia, tak polmetrovy sneh prejde aj Civic :rofl:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

:laugh: to musis mat ale hodne stastia
ale co je este super, tym ze to auto je tak vysoko (gen3 uz nie je az tak vysoko), sa mi este nestalo ze by som rafol spojler :)
a hlavne tuto zimu ked boli u nas ladove kryhy na ceste, to bola ina sodoma gomora. Otec take stastie nemal a trafil jednu. Vysledok, nalomilo mu spojler, nastastie nie moc ale je to vidiet

ale k tej CR-V, jednoducho ma prekvapila, nemal som od nej nejake velke ocakavania ohladne 4x4, ale uz by som asi auto bez 4x4 nechcel. Je pravda ze pocas roka to moc clovek nevyuzije, lenze staci takato zima aka bola teraz a som stastny ze ho mam. A ked ho clovek nepotrebuje tak ide iba predny nahon. Len ta spotreba + cena benzinu mi davaju zabrat. Tuto zimu som dosiahol premier 12-13l / 100 :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"