Je podla Vas normalne, ak Slovaci nevedia po slovensky?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Je podla Vas normalne, ak Slovaci nevedia po slovensky?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

mahel napísal:Da sa niekde zohnat bocnica na PC alebo nejako virobit do novej nechcem rezat.
mahel napísal:Mam problem ked kliknem misou na ikonu nastavenie zobrazenia nViev blikne mi monitor ked spustim prokram EVEREST vipise mi ze AGP je vipnute ,ako ho mam zapnut?
Mam MSI Geforce FX5500 256Mb.
VIm ze to neni bohvie aka grafika ale skuste mi poradit ze ako zapnem AGP ked som dal do slotu kartu tak bios sa sam nastavil na optimalne hodnoti pre tu grafiku.
...proste taketo nieco ked vidim, tak sa mi nozik vo vrecku otvara. ani citat sa mi to nechce. je to normalne, alebo patri gramatika k elementarnym znalostiam, ktore sa ucia na zakladnej skole?
...robi vam gramatika problemy?
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

No u mna to je ako kedy.. KEd mam normalnu naladu, tak neni problem pisat tak ako sa ma.. Ale ked v nahlivosti informacii putujucich z mojich mozgovych zavitou pisem, casto robim uplne banalne veci.. raz sa mi takto podarilo napisat po c ypsilon..
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

teda mne tiez robi problem gramatika obcas ale da sa to vydrzat... ale toto nema chybu:
AkO TO pustim aby mi to zmerelo?.. musim to stiahnutalebo to je vo win...
:lol:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

no...snazim sa pisat zrozumitelne (aj ked sa vzdy nezadari :lol: ) a prispevky po sebe citam aby neboli preklepy a nejake hrubky a podobne haluze
btw..pisem bez diakritiky zo zvyku...ale uz sa snazim naucit sa pisat s nou

kazdopadne mi taky druh pisania nepride normalny :roll:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

heh tak toto velmi casto serie aj mna ale nedavam to najavo. Nie vzdy pisem s diakritikou (to je detail) a niekedy sa seknem s ypsilonom, ale myslim, ze slovak by mal do kelu vediet kedy sa pise na konci podst. mien v mn. cisle u a kedy v (-TAMY- :E )
co ludi uplne netrapi (a teda fakticky ze skoro nikoho) je nominativ mnozneho cisla... Tam si v pohode seru na koniec ypsilony akoby nic.
Ale keD uz niekomu vipisuje alebo keD niekto nieco vyraba tak to je teda fakt dost.
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

To sm_oOx^: Presne tak, moja rec. Tiez to nedokazem pochopit :|
A takych prikladov (ako tie citaty) tu je v mnohych prispevkoch tohto fora (to si si uz urcite daavno vsimol :lol:) . Mne, co som slapal na trojkach zo SJ, ide gramatika este celkom dobre. Ale niektori, velakrat aj jednotkari, su na tom s gramatikou dost biedne.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

A kde by sa ju mal naucit ked cely svoj zivot stravi za pc pri hrach v anglictine a jedina kniha co kedy v ruke drzal je slabikar? :) Zaujimave, ked hardcore gamer nevie ani po anglicky, to je potom hardcore debilita....

Dnesne krpate blbe stvorenia, dokonca blbsie odo mna, dojde domov zo skoly, kde je akoze povinne, si tam odsedi pol dna, ale odmenou mu bude drvenie na pc do vecera, dost biedny life, ale krpec je z toho happy a nic viac k zivotu nepotrebuje a ani ho nenapadne, ze len zbytocne kradne kyslik a mohol by robit nieco prospesnejsie ako cely den drvit... vacsinou aj tak ukradnute hry > ma napadlo, aky zmysel ma pre nich skola... vymienat si palene hry> skoly by teda mali zavriet a bolo by menej warezu, deti su blbe aj bez skoly :)) a naucia sa tam akurat poriadne sa sfetovat a schlastat :)) gramatiku urcite nie

Ak by som si mal vystacit len s tym, co ucia na ZS, pisal by som asy taqto nejaq, lebo vediet pravidla pravopisu je pekne, ale je to len teoria, jednotkar co sa nabifli celu knizku gramatiky nema problem vypotit takyto dlhy post bez y > jednotkari suxxx

dosiel som na par peknych veci > budem krajsie spinkat, ja sa tesym jak maly

A s diakritikou nepysem, lebo som lenivy sahat este o jeden riadok vyssie :red:
Me like Pentium
Milkino77

:)

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Ako mna to vie tiez niekedy nastvat a pritom nemusite byt neviem aky dobri ziaci,stacilo citat knihy a potom jednudocho pravopis ide uz sam od seba:)Ja som si vzdy na diktatoch vylepsoval znamku zo Slovenciny:)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...scorp mal velmi dobry postreh, ale to uz je z ineho rozku ;-)
Milkino77 napísal:Ja som si vzdy na diktatoch vylepsoval znamku zo Slovenciny:)
...detto. btw, az na tu hrubku, co si tam supol :lol:

...ja pisem tiez bez diakritiky. ani neviem preco, proste mi to patri k internetu. mozno z pohodlnosti.
...ale tym sa clovek prezentuje a vytvara o sebe nejaku mienku. a toto mu rozhodne na "karme" neprida ;-)
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

Co ma vsak dokaze vytocit viac ako gramatika (to do urcitej miery pochopim nakolko ta mne nikdy dobre nesla), je ak nieto napise nieco bez ciaroka bodiek, popripade zle, alebo vobec nerozdeli slovo medzernikom.
Najviac "zboznujem" tvz. slang, tomu jednoducho v niektorych pripadoch nerozumiem vobec. :E
Nevravim chyby robim aj ja a casto ale aspon sa snazim :red:
Používateľov profilový obrázok
eSPe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Št 14. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Londyn UK

....

Príspevok od používateľa eSPe »

Mladsie rocniky maju problem vacsinou, to ja ked som bol na zakladke tak som mal Atari 800 a robil som aj nieco ine okrem sedenia pred televizorom.
MB:Gigabite GA-P35-S3, CPU: Intel E2180 @ 10x300mhz, VGA: Asus EAH 3850 512 mb, Ram: 4 x 1 gb 1066 mhz Monitor: HP w2207h, Logitech MX510
Používateľov profilový obrázok
pionier
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 06. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: košice

Príspevok od používateľa pionier »

Scorp napísal: ... > ma napadlo, aky zmysel ma pre nich skola... vymienat si palene hry> skoly by teda mali zavriet a bolo by menej warezu, deti su blbe aj bez skoly :)) a naucia sa tam akurat poriadne sa sfetovat a schlastat :)) gramatiku urcite nie..
:) mna zas dost tankuje ked niekto hovori "ma napadlo" napadnut vas moze zlodej, ale myslienka vam moze len napadnut :) tj "mi napadlo"
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

pionier: to uz je narecim, vsade sa vyjadruju inac ... ja zase nemam rad bratislavcinu... nee
A inak knihy som nikdy velmi necital (akurat tie rozne leporela este v skolke (O psikovi a macicke :haha: ) - a pritom rovnako ako Milkino som si vylepsoval znamku zo sloviny prave na diktatoch (a slohoch (vacsinou))
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

no mylit sa je ludske, ale niektori to robia bud naschval, alebo su fakt sprosti :lol:
:lol: :x
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

pionier napísal:
Scorp napísal: ... > ma napadlo, aky zmysel ma pre nich skola... vymienat si palene hry> skoly by teda mali zavriet a bolo by menej warezu, deti su blbe aj bez skoly :)) a naucia sa tam akurat poriadne sa sfetovat a schlastat :)) gramatiku urcite nie..
:) mna zas dost tankuje ked niekto hovori "ma napadlo" napadnut vas moze zlodej, ale myslienka vam moze len napadnut :) tj "mi napadlo"
no sak dockaj ked ti do mojho slovenskeho mixu zapojim aj madarcinu :)) to sa poskladas z tej vidlaciny :D

inak k.k.t a p..a by mali byt spisovne slova, pretoze slovencina okrem latinskych vyrazov iny nazov pre tie casti tela nema, je tak? :)
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"