nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

bol nejaky clanok kde bolo doslova napisane ze amazon preplaca clo
a kolko ludi tomu dokazalo uverit ....
:facepalm:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

@lezgy :
Z Amazon.co.uk, Amazon.de a Amazon.fr neplatis ziadne clo, nakolko su sucastou EU.

Co sa tyka Amazon.com, tak tam je taka moznost :
http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... 84&#import
Import Fees Deposit
The Amazon Global Program offers customers a unique service: duty and tax estimation during checkout and customs clearance on your behalf for certain eligible countries. When products are shipped to the eligible countries using eligible ship options included in the Amazon Global Program, an Import Fees Deposit will be estimated and collected for the shipment. With your authorization, such funds will be used by the carrier or another agent to pay the Import Fees on behalf of you (or the recipient's behalf) to the appropriate authorities of the destination country (See detail below).

Read below for the answers to further questions about the Import Fees Deposit and applicable Terms and Conditions, and visit our Amazon Global Program store to browse products that are available for shipping to the countries participating in the program.

Which products does the Import Fees Deposit apply to?

Items sent to eligible countries via Priority International Shipping and in certain cases via Standard or Expedited International Shipping will have an estimated Import Fees Deposit applied to the order. The payment of import fees is the responsibility of the importer and is levied based on the laws of the country into which the products are being shipped.

What if the actual Import Fees are less than the Import Fees Deposit I was charged?

If the actual Import Fees (paid by carrier on behalf of the recipient to the customs and tax authorities of the destination country) are less than the Import Fees Deposit collected by us on your behalf, you will automatically be refunded the difference to the payment method you used for the order. You will receive a notification e-mail to confirm the amount of the refund. The process takes 60 days from the shipment date.

What if the actual Import Fees are more than the Import Fees Deposit I was charged?

For items sold by Amazon Export Sales, Inc., you will not be charged any additional fees if the actual Import Fees exceed the Import Fees Deposit we estimated. For items sold by Amazon Marketplace sellers, please check the seller's policies.

How do you estimate the amount of the Import Fees Deposit?

The Amazon Global Program uses software to determine the estimated duties, taxes, and fees associated with each item in the order for the destination country selected during the checkout process.

How can the estimated Import Fees Deposit differ from the actual import duties and fees payable?

The Import Fees Deposit is an estimation of the taxes and duties that may apply and is not an actual calculation of the taxes and duties. In addition, customs regulations and tax rates applicable to certain goods may change between the date the taxes and duties were estimated and the applicable taxes and duties on the date of entry. Also, classification of goods in various countries and regions may be different.
Technicky ti ho teda strhne uz priamo Amazon a vopred cez kuriera zaplati colnici namiesto teba.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

edit
samozrejme s a jednalo o USA amazon a zasielky z usa kanada a pod
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Na Ebay som si zakupil od predajcu, ktory sa zaobera predajom Canon produktov uz niekolko desatroci bateriovy grip pre zrkadlovku. Z HK to dorazilo po miernom zdrzani za priblizne mesiac, zasielka samorejme skoncila na colnom oddeleni SP.

Vraj mam vyplnit jednotny colny doklad, prist osobne na pobocku (v mojom pripade 100km tam a 100 naspat) a nasledne sa bude dokazovat (netusim ako, asi pojdem na detektor), ci sa nejedna o falzifikat (kedze Canon je u nas registrovana znacka). V pripade ak sa ukaze, ze sa jedna o falzifikat, tak mozem platit este nejake penale (alebo pokutu), tovar mi samozrejme nevydaju.

Skutocne "genialne", kedze som si objednal az 1 kus (samozrejme pre vlastnu potrebu) :facepalm:.

Idem napisat predajcovi, ze zasielku neprevezmem a vrati sa mu naspat. Mrzi ma to, ale nemam cas a nervy na taketo procedury.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

lol... to odkedy u nas plati prezumpcia viny? A vobec, dovazas to ako fyzicka osoba pre vlastnu potrebu, JCD sa ta vobec netyka. Riadny bazmekistan toto, na tvojom mieste by som im tam zavolal. To by ti potom mohli zadrzat na letisku mp3 prehravac, ipad alebo hocijaku k*tinu, ktoru si si doniesol zo zahranicia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

dokazovat sa to nebude, to bude zrejme nejaky drist
na vcolnicu nechod, posli iba sken produktu co si kupil
posta ti to dovezie, nemusis nikam chodit
aksi vinnik nech to dokazu oni, nie ty :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pre vysvetlenie, ako to cele bolo, resp.pokracuje.

V stredu vecer som sa vratil zo sluzobky a doma ma cakalo oznamenie z colneho oddelenia posty. Kedze som uplne nerozumel co po mne chcu (v oznameni bol zvyraznovacom vyznaceny riadok plny cisiel zakonov, priloh a paragrafov), napisal som email na ich adresu a cakal na odpoved. Kedze som ani popoludni odpoved nedostal, tak som tam zavolal. Zdvihla mi to nejaka "tetuska", ktorej som vysvetlil o co sa jedna. Ta nevedela uplne tak presne co mi ma povedat, preto sa do nasho rozhovoru zapojila jej kolegyna, ktora mi vysvetlila ze musim vyplnit JCD (ktore si mam ist zobrat ani neviem presne kam :)), nasledne osobne prist na colny urad do BA (alebo KE :)) a oni potom posudia, ci sa jedna o original vyrobok od Canonu alebo nejaky cinsky fake.

Dnes rano som vsak dostal odpoved od nejakeho npor.z colneho uradu. Ten mi odpisal na moj vcerajsi mail, ze postaci, ak mu poslem doklad/fakturu o zaplateni s uvedenou cenou za tovar a dopravu. Cize uplne opacna odpoved, ako som dostal predtym telefonicky. Poslal som mu fakturu a pockam na vysledok.

V kazdom pripade na col.urade evidentne lava ruka nevie co robi prava.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

B je spravne :) Este som sa nestretol s tym, aby fyzicka osoba musela robit JCD, dokonca aj ked sme brali pomerne velke objemy na firmu, tak mi JCD robila DHLka v ramci postovneho (bodaj by nie, ked postovne bolo 300 €), stacilo iba poslat sken faktur od dodavatela a pouzite materialy - nijaky certifikat, proste len slovne rozpisat, z coho je to vyrobene :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shelby_nr »

Tiež pridám svoju skúsenosť...27.2. som poslal balík na dobierku, 29.2. bol balík prevzatý...peniaze resp. dobierka mi samozrejme neprišla, až 14.3. (kvôli zaneprázdnenosti) som sa bol na poštu spýtať - dobierku na moje meno tam nenašli resp. nemali, tak som to šiel reklamovať. Predvčerom mi prišiel "výsledok reklamačného konania" kde bolo zistené, že tá dobierka je na pošte už od 1.3....

Nemám slov :facepalm: ...
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Napíš sťažnosť na zamestnanca, prípadne na vedúcu pošty ktorý ti túto inforáciu poskytol. Ak ťa odhovárali od reklamácie, výslovne to tam uveď. V personálnom zastúpení sa pravdepodobne nič nezmení, ale z vlastných skúseností viem, že budú mať na pošte také fofry, že keď k ním nabudúce nebodaj prídeš, budú ti ruky nohy bozkávať len aby si bol spokojný.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tomu never, ze budu, este na teba budu pozerat a mracit sa, ze kvolitebe tam bola kontrola a ... Mne sa stalo, ze mi postarka roztrhla list z katastralneho uradu (vklad, ktory chcela odomna banka). Samozrejme, ze som bol nasra.., isel som to reklamovat, lebo banka ma poslala do ...., ze je to nepouzitelne, nakolko to bolo pretrhnute cez stred, a ked sa papier (A4) z tej obalky rozlozil, tak to mohlo mat tak 10 cm. Samozrejme, ze som musel utekat na kataster do MA, zase nove kolky + oficialne cakat na to aby mi to vydali. Takze som stratil 1 den + cesta. Som im napisal ze chcem prachy a odvtedy nic, inak stalo sa mi to minuly rok v septembri.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

tak tak
velke firmy, velky bordel
svk zvlast
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa k0rben »

Postu pouzivam dost casto bohuzial, najmenej 3 krat sa mi stalo ze mi statili dobierkove penazne poukazy, museli vystavovat duplikaty, potom stratili aj zasielku v hodnote 50e, riesil som to mesiac, cakal na vyjadrenie ohladne reklamacie a skoncilo to tak ze mila zasielka bola v nejakom depe v hornej-dolnej lebo zamestnanec omylom prehodil cisla v podatelni a somariny... dakujem pekne, samozrejme akekolvek odskodnenie zamietnute lebo oni niesu na vine, a vykrucaju sa ako vzdy zo vsetkeho..
teraz som objednal asi 7 roznych balickov z HK tak som zvedavy co s tym porobia.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa MaxMan »

Vsetko je to o tom, kto tie baliky dostane do ruky.
Svojho casu som mal tiez "vystup" s postou ohladom nedorucenia listovej zasielky na adresu. Vyhovorky typu: nik nebol doma a pod. neuspeli, nakolko manzelka bola doma a postarku videla, ako masti k schranke s predvyplnenym listkom o nezastihnuti adresata...
Potom telefonat na infolinku, ze ako to... ved to mam zaplatene a maju dorucit. Vyhovorky typu nadrozmerna zasielka... Na papieriku zaskrtnuty LIST a format A4.
Tetuska nevedela kam s konopim a zevraj to moze byt "VACSIA A4", preto to nedorucili. Som nevedel ci mam plakat, alebo sa smiat. Proste som siel do kolien a dobru pol minutu som to rozdychaval....

Dalsia skusenost:
Tovar z HK odoslany 10.8
Vystupil z krajiny odosielatela 14.8.
Vstup do krajiny prijimatela (SR) 17.8.
Dorucenie 20.8.

Ako je mozne ze za 3 dni dojde zasielka cez polovicu zemegule a v ramci krpateho Slovenska sa tula taktiez 3 dni?


Proste posta.....................
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

MaxMan napísal:Proste posta.....................
Alebo colnica. Vsak co sa nahlit :laugh: .

Návrat na "Debata o všetkom"