Zapach z ust

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Zapach z ust

Príspevok od používateľa stefan222 »

Je mi to trapne no debata o vsetkom,ne?
Mate s tym problem? ja som mal jeden cas a teraz sa to vratilo. Neviem sa toho zbavit, 3x denne umyvanie zub, 2x denne listerin, a 2 zuvacky minimalne denne. Zubarka povedala ze zuby v pohode a lekar ma poslal na vysetrenie zaludka sondou. x ray mu nic neukazal. na tu sondu som nesiel-napinalo ma len pri pohlade an to. Sem tam je to v pohode a sem tam hrozne, listerin pomoze na 30min asi. je to napr tyzden a potom pohode. a ukaze sa to sem tam. Vam pomaha nieco? mate podobne skusenosti? Dik
ziadne bolesti nicoho nemam, len ked si zaseriem a smrad neskutocny vtedy viem ze aj z ust mi citit cely den. ze bud zaludok alebo s crevom dajakym mam problem. len je to zriedkave s tym zapachom
hry- ps5
doma-HP probook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa CageJ »

problemy s travenim nemas ?

A tiez by som to urcil na zaludocne problem.. Dost casto aj helicobacter pylori. Ale nie u kazdeho sa prejavi rovnako, napr. niekoho nepali zaha.... Podla mna chod na test, sonda je len jedna z 3 moznosti...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa stefan222 »

brali mi krv,moc secko v pohode az an kusa vecsi cukor. preto uz tu sondu chcel skusit bo uz nevedel kde a co je problem, s travenim ziaden problem, jem tak 2x denne. mam 196cm a 92kg ze aj BMI mam skvele cislo, zdravy som jak buk. vravim ze ani doktor nevie kde a co
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa 643 »

ja by som na tvojom mieste isiel na tu sondu ..., alebo skus na mesiac vylucit jedenie masa a pripadne obmedz alebo vyluc aj konzumaciu mlieka a mliecnych vyrobkov..., ale niesom gastro odbornik...
prejdi na zeleninu, na bielkoviny nejake to tofu a po mesiaci uvidis, ze ci tam je rozdiel... ak nie, sonda zhora aj z dola :red:
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa 643 »

a este som zabudol, chod na primar.sk a tam daj do vyhladavania zapach z ust ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa GABO »

Ten primar ďakujem človek sa rovno dopátra len rakoviny v 90 percentách prípadov, rovnako celý net.

V prvom rade zubárka, chce to dobrú kvalitnú overenú zubárku. Lebo kľudne môžeš mať staršie plomby, ktoré sú síce na pohľad bežnej zubárky ok, ale vnútro už hnije...poznám to dobre. Nakoľko som mal ako male dieťa zápal pľúc častejšie tak vtedy dávali nejaké ruské antibiotika, ktoré mi znehodnotili sklovinu novo rastúcich zubov....zubárku ktorú som mal tak po ročných prehliadkach stále, že všetko ok, ale našťastie som na odporúčanie známeho šiel k novej a tá mi práve diagnostikovala proste to, že staré plomby sú prehnité zvnútra (stoličky, predtým neboli materiály ako dnes...). To môže byť jedna príčina, u mňa však zápach nebol...riešil som len všeobecne zuby.

Isto ísť ku gastro odborníkovi nech prezrie či nemáš helicobactera...ten môže časom spôsobiť veľké problémy žalúdka všeobecne aj rakovinu, teda či Ťa napína, alebo nie choď na to.

Ja má už za sebou otravu hubami, výplachy žalúdka, drenáže pľúc a pod :)....stále lepšie ísť než potom umrieť....
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Ako povedal Gabo, skús iného zubára.
Cez vianoce ma rozbolel zub, môj zubár neúradoval. Šiel som na polykliniku. Nevidela mi ani jeden kaz a povedala, že mám možno zápal atď. Presne som jej povedal, kde má hľadať, že je to medzi zubmi (cítil som kaz pri čistení zub. niťou) a nie zboku. Nevidela.
Keď som bol potom u môjho zubára, nemusel som vravieť nič. Videl.

A ako povedali už ostatní, skúsiť vyšetrenia žalúdka, obmedziť ani nie tak mäso ale skôr jedlá, po ktorých môžeš mať kyslosť. A ak ide teda o zápach tak by som obmedzil aj kávu, spomínané mlieko a sladké.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa valistar »

stefan.koval napísal:brali mi krv,moc secko v pohode az an kusa vecsi cukor. preto uz tu sondu chcel skusit bo uz nevedel kde a co je problem, s travenim ziaden problem, jem tak 2x denne. mam 196cm a 92kg ze aj BMI mam skvele cislo, zdravy som jak buk. vravim ze ani doktor nevie kde a co
ked si nedaval stolicu na testovanie tak ti na helicobactera test este nerobili... to by bolo urcite fajn - jedna z bezbolestnych metod. :)
sonda do zaludka nie je nic prijemne, zazil som to 2x - ale stalo to za to - u mna zistilo zly pankreas a teraz 10 rokov neskor aspon viem ake lieky brat pri bolestiach a preco mam take debilne travenie...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa stefan222 »

no mne uprimne povedal ze nevie cim to je tha dajme sondu, stolicu mam pocit ze som mu daval, bolo to asi 3 roky dozadu ze neviem presne. ale sladke si davam kazdy den minimalne 2ks MILA kexik. ale to az ze musim, sa pomaly trasiem ked si nedam. ja sa len bojim aby mi sondou nieco v hrdle neutrhol, mama ma cosi vystrasila,ze je to mozne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1479
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa Sangala »

toto nebude ustami ale cosi s travenim alebo zaludkom ... chod na vsetky tie vysetrenia aj na sondu a vysledky snad ukazu co ti je ... preto snad lebo viem ake je nase zdravotnictvo
btw: utrhnut tou sondou ? ... no neviem ale asi pred pred tyzdnom bol otec na to ... aj mu to znecitlivel lokalne ale prvy krat ked mu to tam pchal tak ze sa akosi netrafil asi mu to pchal do dychaka alebo co ze ho natahovalo a sam si vytiahol tu hadicu ze nemohol vydrzat... na druhy krat ze mu to tam vrazel v pohode ... potom ale vyplul normalne trochu krvi co mu to tak doranal tam ... takze ak mu teraz neublizil tak neviem co horsie by sa mohlo stat ... no pocul som pripady ze to ani neznectlivia a ides z fleku na to ... potom ta natahuje a tou sondou nic riadne nezisti :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3771
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa lezgy »

2 body
to uz o den neskor to neslo postnut ? :)

co sa tyka sondy, ak si dobre lahnes tak to ani neucitis
ale takisto musi trafit aj lekar

zazil som na pohotovosti 155 kiloveho chlapa ked mal zlcnikovy zachvat.... 7 sestriciek mu drzalo nohy 4 lekari ruky dvaja drzali zaklonenu hlavu a svaja mu pchali tu hadicu....

predstav si ze vidis ako niekto pcha vidly do zmrznuteho hnoja :)
ale to je extrem
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Moje odporucanie, ked som mal problem s tymto:
Uplne som vypustil kavu a mieko, miecne vyrobky, cize aj sladkosti, syr a pod.
3X denne 1,5 dc kefir, najlepsie doma urobeny z kvalitneho mieka. Ta huba neako pretvori to mieko, aby to nese telo vedelo lepsie spravocat. Zapach z ust moze pochadzat z kvasiniek, kefir ich nevykynozi uplne, ale zabije prave tie, ktore su za to zodpovedne. Taktiez nadmerna plynnatost je s tym spojena, takze skus, ak nepomozne, aspon to to precisti a budes zase o kusok zdravsi ;)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa stefan222 »

no plynatost je fajna ale len narazovo a niekedy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Skús obmedziť nadbytok cukrov, kyslých nápojov (kola, džúsy) a jedz viacej normálnej zeleniny (mrkva, paprika, všelijaké pažitky a podobné veci). Ak človek je veľa sladkého a kyslého, tak mu to vie riadne pomiešať metabolizmus a potom sú z toho (okrem iného aj) takéto stavy...
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapach z ust

Príspevok od používateľa Nameless »

Tiez som tym trpel ale akosi to preslo same, aj ked nie uplne ale nie je to az tak strasne. Teraz mam problem s kyselinou (palenie zahy). Najem sa o 18:00, spat ideom o 22:00 a o 4:00 si musim ist dat sodu bikarbonu lebo mam az krce. Dakedy som na posedenie zjedol kilo halusiek a teraz mam tak rozbyte travenie ze sa citim ako dochodca. :rolleyes:
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON

Návrat na "Debata o všetkom"