ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

Ten prikaz na zmenu MSS cez telnet si nahodou nezistil?

Neviem ci je to casom ale dnes celkom OK :)

Obrázok
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Pracujem natom :)... Inac mne totalne maximum co sa podarilo dat na 4096kbps profile bolo dnes v noci 3,22mbps..Vecer mi skalo ku 2,85mbps.. takze fakt daco s tymi linkami robia..
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

No ja som z Orange spokojný pri 3MB linke mam prihlasovaciu rýchlosť 2,9MB/s a reálnu 350kB/s a upload 0,54MB/s, ping mi neprejde za 50ms aj keď sem tam skočí za 100ms ale len na sekundu dva a u T-Com som bol tiež 6r Turbo 3 a nič som z toho nemal a ani rýchlosti som nemal na takej úrovni ako som mal mať keď to vezmem na percentá tak mám ten istý pokles rýchlosti ako som mal u T-Com a platím za mierne pomalšiu linku o 50% menej proste neriešim a T-Com ma sklamal ani sa nesnažili ma zastaviť a ponúknuť mi lepšiu cenu namiesto toho nám robia zle :-D
Naposledy upravil/-a kramer v Ne 20. Máj, 2012, 13:59, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Jop, ani mne nie.. neponukli HARD kampan.. To clovek aby si ju vypytal.. svine...
Naposledy upravil/-a CageJ v So 19. Máj, 2012, 14:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Mne ked koncila viazanost u Telekomu, tak som si rovno pytal HARD KAMPAN. Stale mi tlacili ich "akciovu ponuku" za 19,99€ (predtym som platil 20,13€ - zlava AZ 0,14€ mesacne!!!
Avsak ja som pozadoval bud bez FUP, alebo navyseny limit aspon na 150GB. Nechceli navysit, vraj sa neda a bla bla... Tak som odisiel k Orange...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

Ja som nabehol do telekomu mesiac pred koncom viazanosti a pevne rozhodnuty zrusit zmluvu. Rovno som povedal ze chcem zrusit lebo orange dava za 12 a idem k nim a vtedy mi ponukol hard ponuku (dovtedy som o nej ani nevedel). Spytal som sa ci 13,99 za Turbo 2 alebo 3, ked vravel ze 2 odmietol som a zrusil zmluvu. :) Moje stastie bolo ze som nepodpisal dodatok k vianocnej ponuke co mi poslali tie svine s tym ze mi skratia viazanost o pol roka a po podani reklamacie mi znova vratili povodnu platnost zmluvy aj so starym dodatkom. Uz vedeli ze Orange bude ponukat lacnejsi net tak rychlo chceli zaviazat co najviac zakaznikov na 20 € Turbo 2 svine.
Používateľov profilový obrázok
hopesk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kosice

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa hopesk »

Par postrehov o prechode: Skoncila viazanost v GTS (ich modem pouzivam uz 4,5 roka) takze som cca tyzden pred koncom podpisal zmluvu s pomarancovymi. Dali ten USB stickmodem za euro kym preveria dostupnost a zaktivuju net (vraj limit do 30 dni aktivacia cez kabel a ze dovtedy sa fici na tom USB modeme). Casovy limit aktivacie bol dodrzany do posledneho dna (podotykam ze dsl linku sme mali aj predtym) takze pomarancovy sa s tym nijako neponahlali (ale net zatial isel cez ten USB modem). Co sa tyka dsl modemu, ak uz nejaky mate, mozte sa na ten ich zvysoka.. za tie peniaze nema vyznam si ho ani kupovat ani prenajimat. Predavac sa ma sice snazil namotat ale ked som mu razne povedal ze ho nechcem, tak to dalej uz neriesil. Stabilita netu vpohode.. az na to, ze cca raz za dva az tri tyzdne spadne jeden hovor cez skype v dosledku slabeho pripojenia. Inak spokojnost a samozrejme cena vyhrava.
CPU: Core i5 (3570K, soc.1155) 3.4GHz // MB: MSi H61MU-E35 (b3) // RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX Blu CL9 1333MHz // HDD: WD 1TB // GPU: Intel HD 3000 (Core i3) // PSU: Akasa 470W // CASE: Compucase 6A34 // LCD: Asus 24" TUF Gaming.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa newmi »

kramer napísal:reálnu 350MB/s a upload 0,54MB/s,
heeeej, nerob si srandu lebo ti dakto neskuseny na to skoci :laugh: 350mega to asi nebude. Inak je to na zaplakanie. V mestach je za tu cenu minimalne 10mbit/s. Telekomunisti dobre vyciciavaju :-(
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

newmi :
Nie je, nikto mi v meste takuto sluzbu neponukne :facepalm: :furious: ...
Pokial nebyvas v bytovke tak je to v ''prdeli''.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa newmi »

Ako kde, ked ti ide kabel kusok od pozemku, tak da sa vybavit ;-) Ja sice byvam v bytovke ale net tu nebol, je to uz trochu od ruky, na okraji mesta. Sam som ho vybavoval, stastie bolo, ze kabel isiel kusok od nasho pozemku. A co viem, tak ponukaju aj pre rodinne domy, len asi viac zaplatis sa zriadenie.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

250m nie je blizko :D
ono optika asi ide aj po nasej ulici ale to su tie Telekomacke gigabitove(terabitove ?) pripojky na DSLAMY...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Mne ide okolo domu optika od Orange - cca 50m od neho, ale neverim, ze by ma vedeli napojit. Este som o tom nepocul, ze by niekoho napojili v rodinnom dome. A za dalsie, ake vysoke by boli zriadovacie poplatky?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

newmi napísal:
kramer napísal:reálnu 350MB/s a upload 0,54MB/s,
heeeej, nerob si srandu lebo ti dakto neskuseny na to skoci :laugh: 350mega to asi nebude. Inak je to na zaplakanie. V mestach je za tu cenu minimalne 10mbit/s. Telekomunisti dobre vyciciavaju :-(
Už som opravil som chcel kB ale dáko mi tam skočilo to M a aj som to prehliadol. :rolleyes:
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

MaxMan napísal:Mne ide okolo domu optika od Orange - cca 50m od neho, ale neverim, ze by ma vedeli napojit. Este som o tom nepocul, ze by niekoho napojili v rodinnom dome. A za dalsie, ake vysoke by boli zriadovacie poplatky?
Ja som pocul, ze za kazdych 150m chcu okolo 3000-4000€. Tak si to rozrataj... Moj ujo podnikatel o tom uvazoval v Bratislave (- Petrzalke tusim) mu to tak napocitali, ze presnejsie cena je obhliadnuti celej trasy..


Ja som toho nazoru, ze to aDSL nie je tak zle, ale nie v sucasnej podobe.. za takym Ceskom kde uz 2 roky bezi VDSL2 a u nas ani aDSL2+ je to hamba. To uz davno mali byt na protimonopolnom urade, pretoze sa tu uplne obmedzuje sutaz na aDSL. Ja som normalne zvedavy na to zrychlovanie, ale dam ruku do ohna, ze 25% ludom rychlosti nahor nepojdu.. Som ochotny dat aj 30€ ale chcem adekvatnu rychlost na aDSL, povedzme takych 20mbps..
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

No tak to su huste prachy za tu optiku - sa to neoplati.
K tonu ADSL: ja by som prijal kludne 5Mbit DL a 0,5Mbit UP, ale cena by musela byt omnoho nizsia. Sice aj tych 12€ je teraz dobrych, ale takych 5-7€ by bolo super. Pripadne mat vyssi upload aspon na 1Mbit za nejaky smiesny priplatok. Proste v porovnani s optikou a cenami je to hnus pytat take prachy za take linky ake davaju na ADSL
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Siete"