Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa glirpi »

v nicom, ale nemala by sa u tejto HW revizie vyskytnut chyba baterky.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

lacikaboss napísal:xxx.xxxx.2.4

aby si mal HW revision 2.4.
Viem to nejako zistit z krabice, alebo musim zapnut telefon?
glirpiPc napísal:a kupena na SK samozrejme, resp. zo zarucakom SK predajcu.
Pozeral som, ze niektore SK shopy uvadzaju, ze nepochadza zo slovenskej distribucie, potom som niekde zas videl, ze sa jedna o EUV verziu. Viete mi toto niekto vysvetlit, co je co a co brat a co nie? Ide mi aj o servis, ak sa to poserie, nech to netrci 29,5 dna v servise. iPhone mi opravili za 4 dni, resp. za tri, ak neratam prvy den, kedze som im to tam doniesol vecer pred zaverecnou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

Papek napísal:
lacikaboss napísal:xxx.xxxx.2.4

aby si mal HW revision 2.4.
Viem to nejako zistit z krabice, alebo musim zapnut telefon?
##634#?
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa glirpi »

kukam na krabicku a tam nie je hw revizia spomenuta. co sa tyka EUV tak to ti snad vysvetli @Snake co to znamena. kazdopadne nech ma ten telefon riadne vyplneny a potvrdeny zarucak slovenskeho predajcu. podla IMEI telefonu sa da zistit jeho povod. ten moj ma UK a servis nehrozi ako na SK tak ani v CZ..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Xenon »

Aj tak nerozumiem, prečo ho nie sú ochotní servisovať. Veď keď im zaplatíš ? Napr. Ajfony opravia aj z USA, čo viem.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Neservisuje sa to z principu. Oni su slovensky distributor, robia tomu reklamu, marketing, platia rozne dovozne poplatky (recyklacny fond, sewa, ...), robia slovensky manual, slovensku podporu, co tiez nieco stoji, atd. No, a potom si to niekto dovezie z UK, US alebo z inej krajiny. Taketo telefony su lacnejsie kvoli kurzu, trhu (to je uz problem vyrobcu, ako si to osetri), odpadaju tam naklady na slovensky manual, euro nabijacku atd. A potom mu to maju opravit? Spravil by si toto, keby ti niekto takto kazil trh?

Dam trochu iny priklad. Sme dealer pre urcitu oblast nemenovanej firmy P********. Takisto tomu robime na slovensku podporu, rozne roadshow, mame showroom, kde sa daju osahat, vyskusat. A teraz to servisuj niekomu, kto sa ta cele dni vypytuje, pride si poskusat, poradit sa a nakoniec sa dozvieme (tento trh je maly, takze sa to prakticky vzdy dozvieme), ze si zohnal prave tuto azijsku alebo americku verziu. Servis je sice drahy, takze sa na tom da co-to zarobit, ale uz len z principu tych ludi posielame prec. Navyse sa ND na tieto modely niekedy aj odlisuju a pri servise je to problem, kedze nemame pristup k servisnym manualom na ine ako EU verzie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Keď už sme pri tom dovážaní z UK/US aj keď je to trochu OT. Ako sa dá takýto telefón odblokovať na všetky siete? resp. konkr. Lumia800 pochopiteľne. :?: Vďaka.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa faugusztin »

@Papek: u EUV/EU verzie je ale problem v tom, ze ide o mobil z GER, FRA ci UK, a aj tie sa z hladiska servisu pokladaju za "sedy dovoz", aj ked mame jednotny europsky trh. Z tohto hladiska by som sa nenahneval, keby podobne praktiky EU zakazala.

@Bamma_boy: Z US kupuju telefony iba 2 druhy ludi :
1) ludia, co si overili ze dany mobil podporuje vsetky frekvencie pouzivane u nas (v US sa pouzivaju ine frekvencie, aj ked pouzivaju GSM ci HSDPA)
2) blazni

Co sa tyka Lumia 800 :
http://allaboutwindowsphone.com/flow/it ... _and_3.php
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa glirpi »

Bamma_boy napísal:Keď už sme pri tom dovážaní z UK/US aj keď je to trochu OT. Ako sa dá takýto telefón odblokovať na všetky siete? resp. konkr. Lumia800 pochopiteľne. :?: Vďaka.
predpokladam, ze ak je mobil zakupeny v hocijakej UK/US (teda skor UK) predajni (nie na viazanost a/alebo program operatora) tak je odblokovany, tak ako u nas.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

Co sa tyka rev hardwaru, na tu sa moze vysrat, Nokia vyda fix aj na 2.3 kedze sa jedna iba o to, ako os interpretuje info z cipu na bat, o nic zavazne nejde.

Co sa tyka variantu, tak najskor 000-CZ, 000-88, alebo 000-SK. Toto ale bez napojenia na pc nezistis. Sak cislo na mna papku mas, hod mi imei a ja ti pozrem ci ti to na SK/CZ zreklamuju.





.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

hm, takže tie úžasné ponuky na bazoši, kde sú Lumie blokované na HU/UK/US trh asi také terno nebudú, či? Asi keď to predávajú, nebude to také ľahké ulock-núť..

@Faugusztin: ten US trh to bolo len tak do pléna, neplánujem kúpiť taký fón, ale vďaka za info, aspoň viem, že určite nie taký fón.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

lacikaboss napísal:##634#?
Settings > About





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Ako je to s prenosom kontaktov? Momentalne mam vsetky kontakty v iCloude a mam dodatocne spraveny sync do Outlooku. Cize v telefone prakticky nemam ziadne kontakty. Ma to tu vyhodu, ze ked switchnem telefon, hodim svoje Apple ID a automaticky mi natiahne do noveho telefonu. Navyse su tymto sposobom zalohovane v Cloude a nie len fyzicky v Outlooku. Podla vsetkeho by nemal byt problem do WP7 pridat Apple ID ako e-mailovy account. Aka je sanca, ze si z neho bude vediet natiahut kontakty?

Este mam jednu otazku ohladom prenosu fotiek a videi. V iFone mam cca. 1500 fotiek, ktore su uz zcasti vytriedene, cize par dolezitych, resp. zaujimavych fotiek z kazdeho miesta, akcie atd. Daju sa importnut fotky do camera roll? Pripadne je ich mozne natiahnut na SkyDrive a nasledne nejako dostat do WP7?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

cez outlook kontatky pojdu.
cez iCloud neviem, ale WP ma aj advanced setup, cize by trebalo vyskusat.

a s foto si nerob tazku hlavu, to sa da v pohode importovat do WP.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Kontakty sa az tak nebojim, outlook to isti. Viac ma trapili tie fotky, kedze do iPhonu sa nedaju len tak dostat.

Akurat som si spomenul na jednu aplikaciu, co mi bude chybat :cry: VIERA Remote.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"