RAMDISK

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

RAMDISK

Príspevok od používateľa MajoFlame »

:bye:

Počuli ste o : http://www.youtube.com/watch?v=3oyLR6eVHPI .Inak rozmýšľaam žeby som do toho aj zainvestoval. ;)
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: RAMDISK

Príspevok od používateľa insomniac »

toto je stará známa vec. prečo sa to rozhodli nafúknuť práve teraz? corsair dokonca nie je jediný, kto sa tým zaoberá ...
v princípe to nie je najšťastnejšie riešenie, keďže pamäte typu RAM v sebe udržia dáta len dokým sú napájané elektrinou.
čiže každopádne by po každom riadnom reštarte systému bolo nutné daný "ramdisk" v systéme naloadovať, na čo bude
samozrejme potrebné mať klasický pevný disk alebo SSD. a veru nechcel by som bootovať OS a potom ešte aj "ramdisk" ...
(toto je spôsob cacheovania dát, čo už robia aj niektoré operačné systémy automaticky v pozadí, takže zázrak sa nekoná)
robin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 17:03
Bydlisko: Poprad

Re: RAMDISK

Príspevok od používateľa robin »

RAMdisk je celkom fajn vec, niekedy som si myslel, že to budem využívať, ale využíval som ho asi týždeň, potom ma to prestalo baviť. Nabootuje OS ... potom skopírovať potrebné dáta z disku do RAMdisku (niektoré softvéry to vedia aj automaticky).
Tu je fajn článok o RAMdiskoch a ich využití:
http://pctuning.tyden.cz/software/laden ... pevny_disk
http://diit.cz/clanek/test-softwarovy-r ... od-dataram
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: RAMDISK

Príspevok od používateľa sanjuro »

vyuzitie ramdisku by som si vedel predstavit na swapovanie a na vsetky temporary files(obvykle nezelany efekt vymazania dat pri vypnuti pc by zrazu prisiel na uzitok :)) alebo ako priestor pre kompilovane subory pri programovani, najma dnes ked RAM nestoji vela, sam nad tym premyslam, len tak zo srandy :)
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: RAMDISK

Príspevok od používateľa newmi »

myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"